Co ja mam zrobić żeby ten komp zaczął wreszcie szybciej prac

poczytałam sobie to co piszecie ja po pierwsze wymieniła bym ten ram ale nikt koledze nie podpowiedział żeby kupił sobie dwie kostki na przykład po 512 bo prawdopodobnie jego płyta ma obsługę dualu . Powyłączała wszystko z auto startu co zbędne i niepotrzebne . Co do pliku stronicowania jeśli masz taką możliwość zrób taki patent kiedyś to przeczytałam gdzieś na necie i zastosowałam u siebie oddzielny dysk nawet 10, 20 G na który przenosi się plik stronicowania system przyspiesza niesamowici . Po za tym zabezpiecz maszynę przed syfem z neta bo te śmiecie skutecznie zamulają kompa .

Dzięki za wszelkie info :smiley:

Kupiłem pamięć Goodram, 1gb za 149 peelenów :D, ale przy okazji zostawiłem jeszcze moją starą 256 mb, więc mam w sumie 1270 mb czy jakoś tak. Komp rzeczywiście przyspieszył - nie ma porównania…

… ale, wyczytałem gdzieś na necie o taktowaniu pamięci i taktowaniu płyty głównej. Nie bardzo wiem, jak to się przekłada na wydajność pamięci, ale podobno jeśli płyta ma taktowanie na poziomie 200 mhz, a pamięć 400 mhz, to że podobno ta pamięć nie będzie taktowała 400 mhz, tylko max 200. Nie bardzo rozumiem z ty taktowanie - może tu chodzi o szybkość przesyłu jakichś danych albo coś w tym stylu, w każdym razie czy to ma jakiś związek z wydajnością pamięci?? Czy pamieć która ma 1 gb, będzie rzeczywiście pracowała jak prawdziwe 1gb, czy będzie może jakoś ta pamięć hamowana przez mniejszą częstotliwość taktowania płyty głównej??

I jeszcze chciałem spytać o jedną rzecz:

Właśnie też myślałem o tym żeby sobie 2x 512 kupić, bo taniej wychodziło, ale sądziłem, ze jak będzie jedna gigówka, zamiast dwie które by w sumie robiły za gigówkę, to że ta jedna będzie jakby szybciej pracowała, no bo będzie jedna - czy jakoś tak - no nie wiem :confused:

Poza tym ktoś pisał na forum ze jak się np kupi jedną 2gb, to lepiej nie dawać już tej co mi została 256mb, będzie gorzej chodziło,czy jakoś tak - czy to prawda??? :smiley:

Aha, no i czy wyjąć rzeczywiście tąś256 mb od tej 1gb, czy zostawić, zeby było więcej RAM??? :smiley:

gdybyś kupił dwie kości po 512 to ta stara by nie miała sensu a tak to jest bez znaczenia ja bym zostawia a co do duala to plaga na tym w skrócie ze dana są pakowane przez dwie kości i pamięć robi się wydajniejsza tylko trzeba pamiętać wkładamy kości w nieparzyste sloty albo parzyste czyli 1-3;2-4 jeśli możesz to wymień na dwie 512 i wywal starą kość jeśli nie zostaw jak masz =D>

A skąd pewność, że jego płyta obsłguje tryb dual channel?

jeśli nie to nic się nie stanie możne zawsze podać model to się sprawdzi

To co znalazłem w raporcie z everesta nt. płyty głównej:

Właściwości płyty głównej:

Producent MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD

Nazwa MS-7060

Ale nie wiem czy obsługuje dual, bo ja po prostu włożyłem tą pamięć, obok tamtej pamięci i tyle. Gdzieś czytałem na necie, o tych slotach parzystych i nieparzystych, ale u mnie nic takiego nie zauważyłem :confused:

Lepiej mieć więcej pamięci niż DC zauważalnej różnicy Ci to nie zrobi. Tak generalnie to korzystaj z tego co jest i raczej ogranicz inwestycje w tego kompa bo ta płyta główna jest do wymiany.

W sumie też tak myślę, ale póki co muszę na nim działać bo nikt mi nie da za darmo dobrego komputera, a już lepszy taki niż żaden. Chociaż stwierdzam szczerze, że ta pamięć 256mb mnie strasznie wkurzała, bo na głupie menu podręczne trzeba było czekać kilkanaście sekund, i w ogóle inne proste czynności, co doprowadzało mnie do szewskiej pasji - stąd też taki dobitny tytuł tego tematu :smiley:

W każdym razie teraz jest o niebo lepiej, chociaż nie aż tak dobrze, jak to ma miejsce w uczelnianej bibliotece, gdzie czasem korzystam z kompa i netu, bo tam to muszą mieć chyba ze 4gb pamięci,procesor intel core duo 2,5 ghz, albo więcej i jeszcze jakieś inne cuda, które sprawiają, że mimo iż jest tam vista zainstalowana, to komp się w ogóle nie wiesza - chociaż nie próbowałem tam słuchać muzyki ani odtwarzać filmów, to jednak komputer śmiga jak odrzutowiec - człowiek po prostu czuje, że nie traci czasu przed tym komputerem :smiley:

U mnie natomiast komp przyśpieszył, ale nadal nie udało mi się zmniejszyć użycia pliku stronicowania - wciąż jest na poziomie 450 mb, chociaż przy tej pamięci która jest obecnie, to nie ma chyba większego znaczenia - mimo wszystko fajnie by było znowu zobaczyć na wskaźniku 350 mb, przy włączonej Mozilli i Winampie :smiley:

W “Usługach” mam mnóstwo różnych rzeczy - chyba z 50 - ale tylko 5 wiem do czego służą, także spokojnie je mogłem wyłączyć. reszty nie ruszam, bo nie znam się - no chyba że ktoś zaoferuje pomoc, to przepiszę je wszystkie, albo wkleję zrzuty :smiley:

Dodane 16.02.2009 (Pn) 12:36

Aha, chciałem jeszcze też zrobić coś takiego, co zaproponowała h5n1toja

Bo w sumie to mam już partycje na dysku stworzone, ale zastanawiam się, czy jak już jest windows wgrany, to czy można jeszcze jakieś partycje dołożyć na ten dysk co mam w komputerze - bo zewnętrzny czasem nie jest włączany, a poza tym jest już zapełniony - (zostało tam chyba tylko 20 gb :/).

Z chęcią bym skorzystał z tej propozycji :smiley:

przekładanie pliku stronicowania na ina partycje niema sensu spowolni pracę ona za wasze musi być na początku dysku czyli albo na ce tam gdzie okienka albo tak jak pisałam na innym dysku na innym kontrolerze po za tym wielkość pliku możesz sobie ustawi samodzielnie z reki system poda ci minimum i maksimum ty po eksperymentuj. jak chcesz dowiedzieć się więcej napisz prywatna wiadomość z @ a te 20 giga to w sam raz

hmm, to jednak odpadam, bo mam co prawda dwa dyski, ale jeden ma 75 gb a drugi 149. Miałem kiedyś komputer stary co miał 18 gb i mógłbym od niego wziąć ten dysk, ale nie ma uż takiej mozliwości bo komp działa w innym miejscu już :smiley:

Dzięki za info i pomoc.

Pozdrawiam :smiley: