Co jest grane?

Witam… przedstawie sprawe krotko… nie wiem jakim cudem, ale skasowany zostal moj naped DVD ROM, kompoter go nie wykrywa, nie mam rzadnego CD ze sterownikami, poniewaz nie bylo w pudelku… co mam poczac…??? mam windowsa xp …

  1. Odłącz i załącz napęd.

  2. Zrób w windowsie szukanie sprzętu

sprawdż czy napęd jest widoczny w biosie przed w/w operacją.

skorzystaj z opcji “przywracanie systemu”

Odsyłam cie do tego topica sprawa podobna tyle że z cd-romem http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=15821

w biosie go nie wykrywa… po odlaczeniu i przylaczeniu DVD romu nic sie nie stalo…

A wyszukiwałeś sprzet? Jesli znajdzie ci go na liscie to go dodaj :wink:

wlasnie ze wyszukiwalem ale nic nie znalazl z napedow dvd

aha to jest combo DVD/nagrywara CD

napiszcie prosze jak sie robi przywracanie systemu …

Start, programy, narzędzia systemowe, przywracanie systemu

Wchodzisz, wybierasz punkt przywracania i ok :smiley:

Proponowałbym, jeszcze kontrole samego napędu, czy przypadkiem on nie jest rypnięty.

przywracanie nic nie dalo nawet 5 dni przed usunieciem… teraz mi sie przypomnialo ze on nie wyparowal tylko zostal pomylony i usuniety przez program easy cleaner z sztucznym napedem ktory utwozyl moj program daemon tools gdy dawalem usun duplikaty… w biosie go nie ma, kompoter go nie wykrywa, nawet kiedy daje : dodaj nowy sprzet… i co wy na to ??..

Easy cleaner nie mógł mieć wpływu na zniknięcie napendu z biosa :?

Jak masz u kogo to wypróbuj ten napend bo brzydko mi to wygląda :frowning:

a kabelki są w porządku?? sprawne są?? sprawdzałeś je??

najpierw poodłaczaj wszytkie kable od napedu potem podlacz z powrotem,sprawdż czy są dobrze podpięte następnie restart biosu.

kabelki sa NAPEWNO w porzadku tak jak i combo … przeciez to niemozliwe zeby on tak sam wyparowal a ja nie sam go nie usunolem… poprostu zniknal jak samoloty w trojkacie bermudzkim… :wink:

dobra ale jak sie robi restart biosu ??? :smiley:

Zapraszam tu

:arrow: http://www.forum.dobreprogramy.pl/viewt … tart+biosu

Bardzo obrazowo wytłumaczone :wink:

wiecie co … nie wiem jak wam to powiedziec … kabel od plyty glownej ktory laczy sie z combo byl wypiety !!