Co jest powodem wysokiego pingu?

Witam,

Pod tym jakze zagadkowym tematem kryja sie moje rozterki. Jestem posiadaczka internetu radiowego od lokalnego dostawcy. Internet sprawuje sie swietnie (mala odleglosc od nadajnika, czy jak to sie tam nazywa - jestem zielona w temacie, zero przeszkod miedzy antena a nadajnikiem), jednak problem pojawia sie gdy siostry dorwa sie do internetu (generuja duze obciazenie), natychmiastowo pojawia sie wysoki ping (co mi jako nalogowej graczce niezwykle przeszkadza)

Mam dwa komputery, ktore lacza sie z siecia poprzez wi-fi. Niestety, aktualnie odleglosc miedzy nimi a routerem jest dosc spora.

Przechodze wiec do sedna sprawy. Niedlugo bede zmieniac domowa infrastrukture internetowa, wiec pojawia sie pytanie:

Czy gdy kupie osobny router do wlasnych potrzeb, postawie sobie go obok komputera i korzystac z niego bede tylko ja, to cos pomoze? (jest mozliwosc podlaczenia kilku routerow pod antene) Czy przez takie meczenie internetu inni uzytkownicy (domownicy) obciazaja dachowa antene a nie router i to nic nie zmieni i nadal bede cierpiec? :smiley:

Pozdrawiam wszystkich uzytkownikow forum;)

Ja bym podłączy kablami komputery z routerem, a na kompu. siostry zainstalowałbym netlimiter i ustawił blokadę do pewnej prędkości internetu.

http://www.dobreprogramy.pl/NetLimiter,Program,Windows,20175.html

doktorjanush , na forum piszemy w języku polskim, w związku z tym należy korzystać z polskich znaków diakrytycznych (ą,ę,ć,ł,ń,ó,ś,ź,ż), proszę poprawić swój post, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza.