Co jest powodem wysokiej temp.Procka?

Zmieniam temat…bo wiem czemu się komputer wyłącza…z jakiego powodu…

Mój procesor to AMD Athlon X2 socket AM2 5000+ 2.6GHz z Boxowym chłodzeniem, poprawnie ząłożony

Zaczynam grac w gry i po kilkunastu minutach mostek północny się nagrzwa do ponad 40 stopni, a procesor nawet do 77 sotpni! i komp się wyłącza.

Czemu tak się dzieje? co jest powodem tego? wczesniej miałem Semprona BOX 2600+ i tak problemów nie miałem :frowning: Problem występuje po dodaniu do kompa nowej grafiki 8600GT, wcześniej na zintegrowanej procek w stresie osiągał 40 może 50 stopni. Ale jak czytałem bez obciążenia spokojnie powinien mieć poniżej 20 stopni. Prosze o pomoc! pozdrawiam!

Sprawdź wentylator na procesorze (wyczyść z kurzu) … to że podczas grania temperatura się zwiększa jest normalne… nałóż nową paste.

Temperatura 77* jest duża jak na AMD.

Masz dobry obieg powietrza w obudowie ?

Zdejmij, przeczyść boxa, nałóż nowa paste.

pewnie masz mało wydajne chłodzenie, u mnie jest podobnie kiedy miałem Celerona D 2,53 było ok a teraz jak zmieniłem na Pentium 4 3.6 ghz sie strasznie grzeje

Temperatura nawet przed dodaniem karty była za duża, przeczyść chłodzenie, nałóż nową pastę termoprzewodzącą. Chipsetem się nie pzrejmuj, ewentualnie zrób na niego nawiew. Obudowa wentylowana ?

Tak obudowa jest wentylowana…wpuszczane jest do niej bezpośrednio chłodne powietrze z bocznej szybki, dysk chłodzony, pamieci chłodzone, karta Asusa 8600GT max 50 stopni, mostek się grzeje północny, południowy nie. Procesor jest nowy! nie ma kurzu…sprawdze czy da coś zdjęcie chłodzenia i nałożenie nowej pasty…choć pasty było dosyć… od AMD :? może nowe chłodzenie kupić? myślałem o tym:

http://allegro.pl/item300253898__arctic … wosc_.html

Myślałem na początku że to wina zasiłki, ale trzy już sprawdzałem o różnych mocach (350W Asusa, 400W Tracer, 550W Corsair)…wreszcie dostrzegłem że procek się strasznie grzeje i przy wysokiej temp. komp się wyłącza…jeśli to nic nie da…to co?wymiana płyty głównej? czy oddanie procka na gwarancje? pozdrawiam!

Czy moze występować takie coś np. Że jak gram w gry, ustawie na maksymalne detale i płyta z prockiem nie wyrabia i się za bardzo nagrzewają pod wpływem przechodzących danych? choć myśle że komponenty dobrze dobrałem(config poniżej) proszę o odp.

co do chłodzenia:

http://allegro.pl/item297546520_arctic_ … 2_aab.html

mam na swoim procku (kupiłem używany za 30zł :))

tracer to szmelc i maożliwe że przez niego się coś stało w procku (na 10% tak :stuck_out_tongue: )

zmyj pastę i nałóż na nowo…

Po pierwsze jak pasta na tym procku jest nowa to musi się wygrzać. (Choć nie do tak ekstremalnych temperatur)

Po drugie to powiedz nam kolego gdzie sprawdzasz temperatury bo może czujnik jest pierdyknięty…

Temperature sprawdzam na czujniku z mojej obudowy, w programie Everest, Speedfan i Biosie. Wszędzie pokazuje podobne wartości.

Zrobiłem test :slight_smile:

otworzyłem okno…było zimno w pokoju…i grałem tak sobie…aż mi ciarki przechodziły…grałem z 40min bez zacięcia na max ustawieniach w Prostreeta…i temperatura radiatora nie przekracząła 43 stopni. Wcześniej grałem kilkanaście minut, temp.doszła do 50stopni na radiatorze czyli około 75 na procku i bach! jak zamknełem okno to temperatura podniosła się do 45 i dalej się podnosiła…wtedy zakończyłem test…

Dużo by dała zmiana chłodzenia na lepsze takie np.za 70zł? z nową taśmą termoprzewodzącą?

I chciałbym dostać jeszcze odpowiedź na to czy to ma związek z tym(post troche wyżej): że procek z mostkiem płn nie wyrabia bo karta graficzna za dużo infromacji przesyła…?? pozdrawiam! doradzcie mi czy warto wtedy kupić chłodzenie czy to coś da…

Jeszcze dodam pytanie…bo to jest wersja BoX procka…i jak na moje to jest radiator z wentylem któy daje sobie rade…ale na prockach od 4000+ do 4600+ może…a tu za dużo informacji przepływa i dlatego tak się dzieje…jak myślicie? lepsze chłodzenie pomoże?

A więc co zrobić z tym fantem? ktoś mi doradzi? proszę… :frowning: :frowning: :frowning:

Prosze was…wiem że jestem nachalny…ale to jest forum…pomóżcie…niech ktoś porządny mi raz dobrze doradzi żebym dał wreszcie spokój…Czy da coś kupienie nowego chłodzenia z pastą? teraz w spoczynku temperatura procka wynosi 45 stopni…co mam zrobić? o co chodzi?

Witam. Ja ci pomogę:)

Wymień chłodzenie. Ja też mam boxa na X2 4000+. Podkręciłem go kiedyś do 5000+ i miałem taki sam efekt jak ty. Aha i kup jakąś paste termoprzewodzącą np. ARCTIC SILVER 5. Powinno już wtedy być dobrze. Jeżeli nic się nie zmieni to pisz ! Możesz zamontować jeszcze 1 wentylatorek z tyłu obudowy który będzie wydmuchiwał ciepłe powietrze. Pozdro

Dzisiaj grałem sobie…z godzinke…i bez zacięcia z temperaturą nie przekraczającą 43 stopnie (przy otwrtym oknie 8) ) niestety włączam sobie inna gre, chwile sobie gram i nagle mi blue screen wywaliło…tym razem powodem nie była temperatura…Czy jeśli wcześniej miałem zintegrowaną a teraz włązyłem sobie do tego na PCI-E to mogło sięcoś naknocić? może formata zrobić i na nowo system wgrać?

Informacje techniczne na temat błedu:

***Stop: 0,000008E (0x00000005, 0xB42AE01E, 0x9FF6171C, 0x0000000)

***RHiHDDud.sys-adresss B42AE01E base at B424B000 Datestamo 4642F3b3

o co w tym chodzi?teraz mi nie grają głośniki chyba:/ tylko jedne…

Dzięki michael-1992 za pomoc :slight_smile: tak jak planowałem wcześniej tak zrobie…dzisiaj ide poszukać chłodzenie z pastą na procesor i jakiś wentylek…pozdrawiam! proszę o odpowiedź dotyczące błędu…

milass162 , nie pisz posta pod postem. Na forum działa poprawnie funkcja edytuj.

Najpierw daj logi hijackthis i sillent runners. Jeżeli będą czyste to spróbuj format zrobić.

Kupiłem chłodzenie Pentagram Ultra Silent CPUcooler Freezone NXC-1000 AI+ paste termoprzewodzącą NanoGrease Titan+ 80x80 wentylatorek podświetlany do tyłu obudowy…mam teraz z boku przez który wpada powietrze i z tyłu przez który wylatuje…Temperatura znacząco spadła! i mogę teraz sobie norlmalnie pograć! choć będe uważał…pozdrawiam!

Powinno być już wszystko OK ! Życzę powodzenia !