Co jest przyczyną wolnego pakowania plików?

Mam laptopa z serii Acer 3104 ( seria 3100 )

Procesor w nim to 3500Mhz Sempron… taktowanie jego to 1.79 Ghz.

Ramu w standardzie było 512… dla mnie zbyt mało to postanowiłem dokupić kolejne 1 GB

W sumie 1.5 Gb ramu … po dodaniu 256 M dla karty grafiki zostało 1.29Gb ramu… DDR2 667 ( Cl i wszystkie parametry pamięci takie same… prócz wielkości )

I problem z pakowaniem plików… powiedzmy plik który ma ok 500 MB… potrafi się pakować 40 min. Pliki ponad 700 MB pakują się ponad często 1.5 H.

Nigdy tak nie było zaczęło to się robić od pewnego momentu nawet nie wiem jakiego i nie wiem co jest tego przyczyną

teraz wyjąłem 512 ramu i pracuje na 1 Gb ale bez zmian…Więc wątpię że to wina ramu

Dysk formatowany był kilkanaście razy i bez skutku a wydaje mi się że na początku było dość dobrze

Bo wiadomo że to Sempron… i nie dość że Sempron to jeszcze Mobilny…

Nie ma znaczenia czy jestem na kablu czy na baterii może +/- 2 minuty

Oczywiście Procek ustawiony na max… żaden spowalniacz typu Cool’n’Quiet

Jakaś rada ?

HMM dziwna sprawa… a defragmentowałeś dysk?? MOże to pomoże?

BTW: na lapie pliki zawsze wolniej będą się pakować niz na PC bo tam sa dyski 5400 obr

Ale nie bez przesady … że plik leci ponad 1.5 H …

Dysku jeszcze nie defragmentowałem ale wątpie że to tego wina… bynajmniej tak mi się wydaje.

laptop ma niecały rok. W kwietniu będzie … pełny rok.

ja mam acera 3 lata i też mi wolno dysk pracuje, ale bez przesady… zrób porządek na dysku.

Jest porządek

Ma ktoś jakieś inne sugestie ?

przeskanuj na obecność rootkitów/malware/spyware

Tego nie ma bo mówię nie raz był format.

Ale rootkit może zostać nawet po 100 formatach komputera, najlepiej go przeskanować

Sprawdź innymi prorgamami jak się rozpakowywuje.

Pod tym względem jest czysto.

Sprawdzałem dla pewności.

Przecież na 1.5 GB ramu i procka 1.8 wydajności tak słabej być nie może.

sprawdź wydajność dysku programem HDTUNE, HDTACH. wklej zrzuty.

A czym pakujesz?? Jeśli 7-zipem z ustawionym poziomem kompresji Ultra i formatem pliku .7z to nie dziwota, że tak wolno pakuje… To dobry paker, ale niestety na jego zachwycające właściwości trzeba dłuuugo poczekać.