Co jest z internetem?

Od okolo miesiaca coś mi się dzieje z internetem .Posiadam chello 10Mb/s. Otóż internet chodzi dobrze a po jakims czasie (różnie np. 1 godzina) albo straszniue wolno chodzi albo w ogóle.Internet znowy normalnie chodzi po włączeniu ponownie komputera. kiedyś tak nie było. A moze to coś z programem antywirusowym bo kiedys gy mi sie nie chciała włączyć strona to po 5 min. pokazałoi sie na pustej stronie mnostwo napisow AVKtimeout. Nie wiem co zrobić. Może trzeba coś odblokować albo zmienić. Prosze o pomoc.Pzdr.

Aha i jeszcze jedno.Dlaczego jak ściągam pliki z internetu to pobieraja sie po 300kb a mam internet 10MB. Zaden plik mi nie przekroczył nigdy 500kb. Czy mam ustawione jakies limity? Co trzeba zrobic?

Ja mam prędkość internetu nieograniczoną i mogę mieć transfer nawet 10MB/s. , ale tez mi pliki idą max. 1MB/s. Jest to spowodowane obciążeniami serwerów i to nie twoja wina ani żadnego antivira. Może też być to wina twojego usługodawcy internetowego (np. Internet Solution czy Zicom). Ten router jest na wi-fi? Jeśli tak to sprawdź czy masz ustawione zabezpieczenia, bo jeśli nie to ktoś może “kraść” ci transfer, czyli podpinać sie do routera bez twojej wiedzy. Spróbuj zresetować też router (przyciskiem na obudowie). Nie zaszkodzi skan jakimś skanerem online np: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html.

ale ja mam podłączony na modem internet.