Co jest zdrowsze dla karty graficznej?


(azazel666) #1

pytanie może wydawać się głupie ale chciałbym wiedzieć. mam pod kompa (gtx460)podłączone tv lcd 32 cale przez hdmi i głównie na nim oglądam filmy z kompa i co jest lepsze dla grafy w sensie mniej psuje, przełączanie obrazu pomiędzy monitorem i tv czy rozszeżenie ekranu tak że na monitorze jest normalnie pulpit itd a na tv tylko jest tapeta i na nim puszczać filmy?? przy rozszeżeniu ekranów temp grafy wzrasta o 10 stopni.


(igrek) #2

Wysoka temperatura szkodzi, skoro karta ma 2 wyjścia to znaczy że jest przystosowana do takiej pracy.


(Johny) #3

Szkodzi tylko za wysoka temperatura,jeśli coś jest nie tak,zobaczysz artefakty-kolorowe kwadraty,komputer może się wyłączać (zabezpieczenia na płycie),a to,że ty oglądasz na TV nie ma żadnego znaczenia,tylko przekazujesz sygnał do TV,nic więcej,zwiększona temperatura jest związana z tym,że karta dekoduje film przejmując pracę od procesora,jeśli nic się nie dzieje (artefakty) możesz być spokojny,to normalna sytuacja


(Agatonster) #4

azazel666 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.