Co kilka minut urywa mi siępołączenie sieciowe. Niech ktoś mi pomoże

Od kilkunastu dni notorycznie co kilkanaście minut (15/20) urywa mi sie połączenie internetowe. Nie chce wzywać specjalisty od swojego usługodawcy internetowego, bo ten przyjedzie, powie “ja nic złego nie widzę” i pojedzie :-x

Mógłbyś napisać o jakiego usługodawcę chodzi i w jakim mieście? Moja szklana kula jest akurat w serwisie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Router (DHCP) : Czas przydzielenia adresu ? (2880)

jw

 

  • czy sprawdzałeś (cytuję z innych tematów, moich postów):

 

 

Ta zmiana dns’ów to osobny manewr, czy łączący się z powyższą procedurą? :slight_smile:

 

Więc jeśli chodzi Panowie o usługodawcę, to bodajże tel-komp, tylko że oni z kolei mają podpisany kontrakt od około roku z OXYNET, bo nawet jak wejde przez www do routera to ssid jest tel-komp a np. powiadomienia o opłatach przychodzą emailowo z biura klienta OXYNET. Mieszkam w Przemyślu, ale nadajniki mojego internetu bodajże z tego co pamiętam zostały przeniesione do Jarosławia :smiley: Jakoś tak… :mrgreen:

 

Może pomóc kontakt z dostawcą internetu lub zmiana kierunkowa anteny.

 

Czyli radziłbyś mimo wszystko zadzwonić po jakiegoś mechanika od tego internetu zeby on sprawe zbadał? 

 

Wiem, znam okolice ponieważ często tam kiedyś jeździłem w delegacje.

W hotelach Przemyśla przebywałem kilkadziesiąt razy.

Dobrzy ludzie  :slight_smile:

 

Jeżeli nadajniki zostały przeniesione do Jarosławia to internet może nieprawidłowo działać.

 

 

Zadzwoń wcześniej do nich a jak nie pomoże to mają prawo przyjechać na miejsce i naprawić bez żadnych opłat.

Jak udowodnią że masz wirusy itd. itp. to możesz bulić ale to zależy od dostawcy…

 

Pozdrawiam.