Co kupić. Vista HP 32bit czy 64bit?

Witam. Jutro jadę z ojcem kupić do firmy systemy Windows Vista i powiedział że do mego laptopa kupi mi oryginalny system. Problem w tym że nie wiem która wersję wybrać czy 32bit czy 64bit. Mój laptop ma konfiguracje: C2D 2.1GHz, 3GB pamięci RAM, GeForce 8600GS 512MB.

Kup lepiej 32bitowy system, ponieważ masz 3GB ramu a taki system obsługuje do 3GB, no i będzie mniej problemów ze sterownikami.Pozdrawiam bartaz10

Dokładnie lepiej 32 bit szybciej znajdziesz drivery:)

Natomiast ja polecam wersję 64-bitową bo nie dość że 64-bity są coraz popularniejsze to na dodatek kiedy będziesz chciał np. rozbudować laptopa do 4 gb ram nie będziesz musiał kupować nowego systemu… (wersje 32-bit obsługują do 3.5 gb ram)

Mój laptop to hp dv9700t i ze sterownikami pod 64bit nie ma problemów. Wszystko jest na stronie producenta. Nawet moje urządzenia peryferyjne typu mysz (logiteh vx nano) ma swoje sterowniki 64bit. Tak więc Panowie co teraz sądzićie?

nie lepiej poczekać na windowsa 7 :razz: ?

Tylko i wyłącznie 64 bitowa. Nawet gdybyś chciał kiedyś rozszerzyć pamięć RAM do 4GB to system 32 bitowy nie zauważy zmiany. A 4 GB RAMu staje się już powoli standardem dla bardziej wymagających gier i niektórych aplikacji.

Mamy koniec 2008 roku, problemy ze sterownikami do wersji 64 bitowej to były, ale dwa lata temu.

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Jutro jadę kupić dziś już nie dam rady, za to sobie pościągam sterowniki do wszystkiego a jest tego trchę (prawie 1 GB), no i moja drukareczka hp psc C5180 również ma sterowniki 64bit, to już nie to co kilka late temu. Myślę że warto zainwestować w 64bit. W przyszłości myślę dokupić (zamienić) 1 GB pamięci RAM na 2 GB by mieć łącznie 4 GB. Póki co mam nadzieję że mi wystarczy 3 GB :slight_smile: