Co lepsze? GeForce5700 czy Radeon9600 PRO? HELP!

Potrzebuje pomocy a mianowicie. Jestem bardzo gieraty, tj. lubie grać w gry komputerowe i potrzebuje do tego dobrej karty graficznej. Znalazłem na Allegro dwie podobne (chyba) do siebie i nie wiem która lepsza

GeForce 5700, a właściwie Leadtek Winfast:

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=36277295

Radeon 9600PRO

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=36237006

Która lepsza i którą bardziej się opłaca kupić ?

ja wybieram

_LEADTEK_

WINFAST A360TDH 128MB AGPx8

zero problemu to co rusza pod Radeona ruszy i na tej odwrotnie roznie bywa

i z wydajnoscia o jakies 10-15% lepsza karta _LEADTEK_ + na to ze tu masz wersje BOX ,a LEADTEK to naprawde dobra firma i dobre wykonanie

specyfikacja podana w INFO: sa rzeczywiste nie zanizone

:wink: :wink:

dobrze sie kreci po do kupieniu radiatorkow na RAM karty

duzo zyskasz

Seria FX nVidii ma problemy w środowisku DirectX 9 (chodzi o shadery vertex i pixel) więc polecam Radeona. Możesz też kupić porządnego Radeona 9550 i podkręcić do Radeona 9600 Pro albo nawet XT. Zostanie Ci trochę kasy. Pozdrawiam

Co by nie być gołosłownym zajrzyj tutaj i tu.

Nom ja też bym Ci polecił Radeona. I też właśnie słyszałem że FX niektóre mają problemy z directX 9 Więc bierz radka

Ta akurat nie ma, korzystam od jakiegoś czasu i nie miałem z nią najmniejszego problemu. Technicznie uważam ze lepszy jest GeForce.

Dzięki Wam za rady. Technicznie może faktycznie ciut lepszy będzie GeForce ale różnica cenowa jest bądź co bądź ale zawsze 75zł. Tak więc chyba wezme Radeona. Poza tym Radka jeszcze nie miałem :slight_smile:

Zdecydowanie Radeon 9600Pro, FXy coś kuleją w pełnym środowisku dx9.0, widać to po wynikach 3dmarka2oo5 :slight_smile:

podaj swoj wynik heheh

jakosc wlasnie NVidia uzyskala najwyzsze wyniki chyba fakty kolega myli

:smiley: :smiley:

No właśnie kolega niczego nie myli… Radzę zajrzeć do linków które podałem. Ja wiem, że Ty pracujesz w sklepie komputerowym i nie ma nikogo kto się lepiej zna na komputerach od Ciebie ale nie wytykaj ludziom błędów których nie popełnili.

jakaś aluzja co do mojego gpu ?

przykładowo w cenie 260zł mam R9550 lub FX5200Ultimate, szkoda zy FX niewyjdzie w 3dmarku 2oo3 poza 2000pkt, a radziu prawie do 3000pkt doleci :>

tu niechodzi o sklepy nawet hehe

zobacz najlepsza karte NVidii i Radeona rezultat

zreszta wynik w 3DMarku to pikus bo narazie takie wymagania jakie tam sa wymagane w 05 do plynnej animacji maja tylko karty profesionalne HighEnd Quadro czy NVidia 6800 w trybie SLI

jak juz testujemy

podaj wynik swego Radeona zobacze wyniki zblizonej odpowiednik

NVidii porownamy

zreszta jak chcesz moge jutro zrobic test na tym samym kompie podaj mi tylko karty jakie chcesz zebym sprawdzila

podobne co do wydajnosci model NVidii i Radeona

a dlatego mu proponuje Nvidiie bo to wersja BOX ta co podal w linku wszystko ma ok z MHZ (patrz dane i specyfikacje w linkach) i firmowka

GPU czy RAM-u w odroznieniu do no-name SAPPHIRE hehe

zreszta jego sprawa i jego wybor my mozemy tylko spekulowac i podac dane, wnioski, spostrzezenia ,a on sam zdecyduje

Ostatecznie mowie ze zadna z tych podanych modeli kart niema zadnego problemu z DirectX 9,0c chodz co do SAPPHIRE nie jestem pewna czy ma wszystko ok co do wyswietlania grafy

“Oto najskuteczniejszy TIPS, umożliwiający uruchomienie kart z rodziny GeForce FX w trybie zgodności z DirectX 9.0 i uzyskanie realistycznych efektów odbić w wodzie. Niestety, spadek wydajności jest bardzo drastyczny i obejście to można zastosować tylko dla kart FX 5900XT i wyższych. W przypadku FX 5700 wymuszanie DX 9.0 po prostu nie ma sensu.” To jest cytat z benchmark.pl. Po resztę zapraszam tu.