Co lepsze głośniki 5.1 czy wieża i tuba?


(Don_Corleone) #1

Mogę kupić te głośniki lub mój brat może od kolegi kupić wieżę i tubę i 2 głośniki. To ze Znaku ma moc równą 100W a wieża i reszta ok 600W. Mieszkam w bloku i w związku z tym mam pytanie: czy ta wieża sie opłaca i czy wycisnę z niej całą moc nie rozwalając okien :stuck_out_tongue: ??


(fiesta) #2

no to jak sumujesz moc poszczególnych głośników wchodzących w skłąd zestawu to gratuluje znajomości tematu

8)

Nigdy (albo tylko sporadycznie) nie korzysta się z pełnej mocy zestawu, chyba że szybko chcesz popalić wysokotonówki.


(Don_Corleone) #3

To w takim razie czy użwywając ok. połowy mocy nie będą mi szyby w oknach drgać ?


(fiesta) #4

Jak dowalisz basem to pewnie że będą.

8)


(popula) #5

Zakładam, że masz ograniczony budżet. W innym wypadku polecam Creative G 550 W. Mam ten zestaw i wierz mi, ale okna i wszystko w koło dostaje lekkiej wibracji.


(Seba Killer27) #6

Ja mam wieże Philipsa FW-545C i mam podpięte do tego 4 glośniki na sopran i srednie tony... od 120hz wzwyż (oryginalne i 2 kolumny samoróbki dwudrożne równolegle) a co "fiesta" wymyślił z tym paleniem wysokotonówek to totalna głupota... mam jeszcze wzmacniasz unitra Merkury 4x20w i do tego skrzynkę basową(120hz i mniej) plus sound blaster live 24bit... nie narzekam na jakość i uważam ze lepsze od zestawu 5.1 nienajwyższej klasy... jesli mieszkasz w bloku i masz niezaciekawych sąsiadów to proponuję jakiś zestaw Creative Inspire, do filmów i sluchania myzyki wystarczy... a wieże na bas sie moim zdaniem nie nadają (chyba że to jakaś nowa wieża) takie wieże grają czysto do 70%regulacji głośności potem wszystko robi sie mniej kolorowe... wieża traci moc i bas nie jest już tak glęboki .. pozdrawiam


(fiesta) #7

Pierwszym wykształceniem jakie uzyskałem w życiu to technik elektronik, resztę pozostawiam bez komentarza :x


(Seba Killer27) #8

ja nigdy nie spaliłem wysokotonowego głośnika poprzez zbyt obfite podgłoszenie, prędziej bym powiedzial że bas się spali

"Don_Corleone" do czego masz zamiar podlączyć ten sprzęt? do kompa?odtwarzacza dvd? czy do jeszcze czegoś innego?


(Don_Corleone) #9

Do kompa i mam budżet do 260 zł.


(Seba Killer27) #10

jeśli masz chęć pobasować sobie i masz mozliwość przetestowania tej wiezy i jej brzmienie będzie Cie satysfakcjonowac to mozesz kupić... ale do te tuby zalecałbym dokupic wzmacniacz jakis lepszy, w 260 zł mozesz sie nie wyrobić... a tak jak mowiłem do bloku starczy jakiś zestwaik Creativa Inspire, aż sam sie zdziwiłem ostatnio że to ma tyle basu... :slight_smile: w tej cenie powinieneś dostac jakis zestawik z kartą dzwiękową. bo do standardowej zintegrowanej dzwiekówki to aż zal takie coś podlączyć.