Co lepsze głośniki 5.1 czy wieża i tuba?

Mogę kupić te głośniki lub mój brat może od kolegi kupić wieżę i tubę i 2 głośniki. To ze Znaku ma moc równą 100W a wieża i reszta ok 600W. Mieszkam w bloku i w związku z tym mam pytanie: czy ta wieża sie opłaca i czy wycisnę z niej całą moc nie rozwalając okien :stuck_out_tongue: ??

no to jak sumujesz moc poszczególnych głośników wchodzących w skłąd zestawu to gratuluje znajomości tematu

Nigdy (albo tylko sporadycznie) nie korzysta się z pełnej mocy zestawu, chyba że szybko chcesz popalić wysokotonówki.

To w takim razie czy użwywając ok. połowy mocy nie będą mi szyby w oknach drgać ?

Jak dowalisz basem to pewnie że będą.

Zakładam, że masz ograniczony budżet. W innym wypadku polecam Creative G 550 W. Mam ten zestaw i wierz mi, ale okna i wszystko w koło dostaje lekkiej wibracji.

Ja mam wieże Philipsa FW-545C i mam podpięte do tego 4 glośniki na sopran i srednie tony… od 120hz wzwyż (oryginalne i 2 kolumny samoróbki dwudrożne równolegle) a co “fiesta” wymyślił z tym paleniem wysokotonówek to totalna głupota… mam jeszcze wzmacniasz unitra Merkury 4x20w i do tego skrzynkę basową(120hz i mniej) plus sound blaster live 24bit… nie narzekam na jakość i uważam ze lepsze od zestawu 5.1 nienajwyższej klasy… jesli mieszkasz w bloku i masz niezaciekawych sąsiadów to proponuję jakiś zestaw Creative Inspire, do filmów i sluchania myzyki wystarczy… a wieże na bas sie moim zdaniem nie nadają (chyba że to jakaś nowa wieża) takie wieże grają czysto do 70%regulacji głośności potem wszystko robi sie mniej kolorowe… wieża traci moc i bas nie jest już tak glęboki … pozdrawiam

Pierwszym wykształceniem jakie uzyskałem w życiu to technik elektronik, resztę pozostawiam bez komentarza :x

ja nigdy nie spaliłem wysokotonowego głośnika poprzez zbyt obfite podgłoszenie, prędziej bym powiedzial że bas się spali

“Don_Corleone” do czego masz zamiar podlączyć ten sprzęt? do kompa?odtwarzacza dvd? czy do jeszcze czegoś innego?

Do kompa i mam budżet do 260 zł.

jeśli masz chęć pobasować sobie i masz mozliwość przetestowania tej wiezy i jej brzmienie będzie Cie satysfakcjonowac to mozesz kupić… ale do te tuby zalecałbym dokupic wzmacniacz jakis lepszy, w 260 zł mozesz sie nie wyrobić… a tak jak mowiłem do bloku starczy jakiś zestwaik Creativa Inspire, aż sam sie zdziwiłem ostatnio że to ma tyle basu… :slight_smile: w tej cenie powinieneś dostac jakis zestawik z kartą dzwiękową. bo do standardowej zintegrowanej dzwiekówki to aż zal takie coś podlączyć.