Co lepsze OpenOffice czy LibreOffice?


(rzaza) #1

Postanowiłem uniezależnić się od M.O. a że nigdy nie miałem kontaktu ani z O.O ani z L.O. nie wiem na co się zdecydować. Nie chciał bym za jakiś czas od nowa przyzwyczajać się znowu do czegoś nowego.

Uprzedzając pytanie które pewnie padnie: potrzebny mi do wszystkiego.

A może źle kombinuję i M.O. jest niezastąpiony?

:slight_smile:


(Cedar) #2

Może tak, może i nie.

Po tych informacjach, które podałeś nikt nie udzieli Ci prawidłowej odpowiedzi.

Powiedz do czego używasz MSO, bo jeśli tylko do jakiś prostych arkuszy i aby podanie i CV napisać to oczywiście nie ma sensu i warto przejść na darmowe oprogramowanie, które jednak nie ma wielu możliwości dostępnych w pakiecie MSO


(rzaza) #3

Plany mam ... rozwojowe. :slight_smile:

Ostatnio życie zmotywowało mnie do głębszej integracji ze światem informatyki czemu nie mam nic przeciwko. Jestem na etapie nieśmiałego rozglądania się w okolicy i pomału ... :slight_smile:

Ostatnio zahaczyłem o b.d. a w moim MO 2007 nie ma Accesu i stąd ten pomysł.


(Łukash) #4

O Kingsoft Office słyszałeś ? tu : http://www.ksosoft.com/download/kingsof ... 31.112.exe , jest instalka z promocji na wersję Pro z wbudowanym kluczem na rok.

Pakiet jest świetny, szybki, lekki i niedużych rozmiarów, ma parę mankamentów - nie ma wersji PL i w 2012 trzeba kombinować z obsługą polskich znaków > w komentarzach jest instrukcja klik


(Dimatheus) #5

Hej,

To niestety stosując darmowe rozwiązania z zakresu baz danych możesz dość mocno się rozczarować...

Jeśli chodzi o ten wybór, to myślę że jednak LibreOffice - jest zdecydowanie częściej aktualizowany. Oczywiście - tak jak pisał Cedar - rozwiązanie będzie idealne do mniej zaawansowanych czynności. W LB/OO nie działają na przykład makra w Visual Basic'u, fatalnie działają tabele przestawne, brak w nich pól obliczeniowych. Ale do tworzenia prostych tabelek nada się doskonale.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(rzaza) #6

Niestety utwierdzacie mnie w przekonaniu że korzystanie z darmowych programów jest bardziej stresogenne niż wykupienie MO. :lol:

Czy mogę i za ile "doinstalować" do mego 2007 sam Access?

Czy jest możliwość sukcesywnego uzupełniania tego pakietu?

:slight_smile:


(Dimatheus) #7

Hej,

Nie możesz. Access jest integralną częścią pakietu Office w wersji Professional. Oferty na Allegro na taką wersję zaczynają się od 1 000 PLN.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(rzaza) #8

Skoro tak :frowning:

Może podpowiecie jakiś fajny tutorial do Open?

:slight_smile:


(rzaza) #9

Może to tylko kwestia przyzwyczajenia .... :slight_smile:

Mnie przekonuje do OO stosunek pobrań: 3 : 1 dla OO.

A co do MO to drażni mnie trochę ich panoszenie się i dążenie do podporządkowania wszystkich i wszystkiego.

Tyle że materiałów instruktażowych mają duuużo więcej :frowning:

:slight_smile:


(Dimatheus) #10

Hej,

Albo i funkcjonalności samego oprogramowania. :smiley:

Ktoś musi wyznaczać kierunki rozwojowe - inaczej oprogramowanie stałoby w miejscu i nie można by liczyć na żadne zmiany...

Fajne perełki można znaleźć na blogu OpenOffice.org w praktyce. Natomiast z samymi kursami, które od samego początku pokażą, co i jak w OO, naprawdę będzie ciężko. Choć z drugiej strony bardzo zaawansowanych funkcji w OO brak, a cała reszta działa praktycznie w sposób identyczny, co w pakiecie Microsoftu, więc przydatne będą wszelkie kursy z pakietu Office. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus