Co lepsze R 3650 AGP czy NV 7600 GS?

Posiadam w domu starszy komputer o dość jeszcze pożądnej konfiguracji P4 HT 3.06 GHz , 1.5 GB Ramu , płyte GIGABYTE oraz 320 HDD oraz grafikę NV 5200 , którą włąśnie chce wymienić. Kwata maxymalna to 300 zł z groszami. Mam do wyboru:

Gainward nVidia 7600GS 256 AGP- 200 zł

PowerColor Ati Radeon 3560 512 AGP - 265 zł

:-k Co według was jest lepsze dla takiego komputera i jaka jest optymalna konfiguracja biorą pod uwagę cenę karty i moc komputera.

:-k A moze dać sobie spokój z wymianą i kupic nowego kompa?? Od razu mowię jednak że nie gram prawie wcale chociaż chciałbym zeby działaŁ MASS EFFECT ruszył i parę innych.

Pozdrawiam z góry dzięki za opinie.

Nie grasz prawie wcale, a inwestujesz w kartę graficzną.

Dlaczego nie, przecież to taniocha a grać sie czasami chce np. po pracy, gdzie szef sie wszystkiego czepia. Swoją drogą GF 5200 to dno.

To tak jakbyś mnie teraz obraził bo ja posiadam taką karte graficzną !!

Nie obrażaj fx’a 5200, w po premierze przez dobre 3 lata zapewniał możliwość płynnego (25fps+) grania w absolutnie każdą grę, tak więc to co miał zrobić zrobił z nadwyżką, a z tych dwóch lepsze jest oczywiście hd3650.

A z tym “do wyboru”, kupujesz poprostu w sklepie i masz 300zł do wydania czy jakiś spisek za tym stoi i masz do wyboru faktycznie tylko te dwie karty?

Jeśli masz wybór to bierz tego radka 3650 -> http://allegro.pl/item399991893_agp_sap … 0_mhz.html

A i owszem 5200 to bylo coś . Po raz pierszy widziałem NFSa Underground na takiej karcie w Full detalach (prawie), ale teraz co mam powiedzieć.

A lista kart do wyboru jest oparta na allegro. W sumie nie liczy sie dla mnie producent i pamięć karty tylko żeby model był mniej wiecej ten sam i oczywiście AGP

No ale właśnie tylko ta którą podałem ma ddr’y 3 z allegro, reszta ma 2’ki…

DDR1 , 2 czy 3 żaden problem. Jak myślę sadzisz, że jeszcze można sobie bedzie pograc na tym sprzęciku. W sumie też miałem taka nadzieję ale nie byłem pewien.

THX

No właśnie nie jest żaden problem bo kupisz z ddr2 za 20zł taniej a znacząco ci to wydajność zje układu graficznego.

krypton , podaj trochę info o swoim zasilaczu

myślę ze dla ciebie najlepszym wyborem jest GF 7300GT DDR3 ze względu na procesor…

Mam nadzieję że nie trafię za to do kosza ale fx 5200 to chyba nie była silna karta? Na pewno słabsza od swojego poprzednika GF 4 (50% słabsza od nasłabszej czwórki) A co do głównego tematu sam jestem zainteresowany czy na moim komputerku mogę spokojnie zagrać w mass’a?

E2200 2,2GHz 1024MB RAM i gf 7600 GS

no z tym się nie zgodzę napewno

looz

W dx 8.1 była jakieś 20% słabsza, w dx9 dużo mocniejsza.

Nie wiem czy warto inwestować w 3650 na AGP przy Pentium 4. ten procek jest zbyt słaby do tej karty.

Do celerona nie by było warto, do p4 już warto bo nie jest taki tragiczny.

Nie sądzę, moja 7600GS dostawała zadyszki przy P4, mniejsza ilość fps w grach i to dość znacznie w porównaniu do procka dwujajowego.

To nie oznacza że jest za słaby, za słaby procesor jest wtedy gdy przy obniżaniu rozdzielczości nie zyskujesz wogółle fps’ów. To że rośnie ci wydajność systemu po wstawieniu nowego procesora jest raczej logiczne…

1 konfiguracja 7600GS + oc zalman + P4 3,0Ghz (były mój)

2 konfiguracja 7600GS + AMD X2 (kumpla)

Miałem przy takich samych ustawieniach Crysis’a i innych gier mniej po 10 fps. Więc nie mów, że ten proc jest dobry. Bo to chłam. Sam się o tym przekonałem patrząc na wyniki kumpla, a moje przy jego słabszej GPU. Dlatego wymiana była konieczna na DC.

No właśnie to tak jakbyś porównał c2d 2ghz do 3ghz, ola Boga, na tym drugim masz więcej fps’ów, jak to możliwe? :] To wcale nie oznacza że grafika nie chodzi na 100%

Raczej gry dostawały zadyszki przy P4, bo on jest mało wydajnym prockiem do gier, grafa nie dostawała zadyszki.