Co lepsze ? Radeon 9800 pro czy GF 6600?

do tego dochodzi jakosc wyswietlanego obrazu: w ATI zawsze lepiej to wyglada na tv-out to juz wogle poprostu sa wyzszej klasy przetworniki wkladane w radziach

zreszta sAmi sprawdzCiE jakosc wyswietlanego obrazu dzien a noc ten co jechal kiedys na ATI np. na 9600 Pro przezuci sie na GF 6200/6600 bedzie rozczarowany

greghS nie ma co dyskutowac - moje porównanie wszystko mówi :lol:

BatSk8 co mi po firmie wszystkie plyty PCB drukowane ATI sa orginal by Ati a wiec praktycznie roznicy niema w jakosci czy uzytego GPU

takze orginal ATI licza sie uzyte pamiatki i uklad zasilania oraz BIOS czy tez odpowiednie dovoltowanie

GPU, MEM i tyle

też bym brał radeona. mam 9600pro i jest super

radeon jest bardziej zaawansowany w stosunku do gier

ag150 to ze ty wolisz to wiesz - licza sie fakty ktore przemawiaja 1000% za 9800 Pro ktore zjada tego 6600 przed startem (co tu porownywac wogle) pod kazdym wzgledem: szybkosci GPU/MEM, przpustowosci (calosc), jakosci wyswietlanego obrazu czy w OC+++

w kazdej rzeczy jaka mozna porownac a to jest jest juz gigantyczna przewaga tego modelu nad GF 6600 Galaxy jak dla mnie jest koniec rozmowy bajki czy swoje widzimisie zostawcie dla siebie i dzieci

Tak, też bym chciał GF 6600 GT albo GF 6800 :slight_smile:

Ale, ja mam kasy tylko na R9800pro lub na GF 6600

i tu Radek wygląda lepiej :smiley:

Chociaż miałem okazję sprawdzić go na swoim kompie i aż tak bardzo wydajnością nie zachwycał. Owszem w GTA SA na max full detalach chodziło wszystko idealnie, ale już w BF2 to nie było idealnie nawet na najniższych detalach… a reszta kompa to 1 GB ramu i Athlon 2200+

BatSk8 to jakoś chyba się firmie pomyliło bo FX to była mega udana seria 5 a nowe GF to seria 6. Co do firm to chyba też nie masz pojęcia o czym mówisz bo Galaxy 128MB jest grafą super do kręcenia. I nie wiem na co mi porównanie 6600GT vs 9800Pro skoro nie wiadmo nawet czy przyszły właściciel cokolwiek będzie chciał kręcić. I nie wiem czym mają się różnić grafy różnych firm. Skoro mają ten sam chip i przypuszczalnie to samo taktowanie zalecane przez ATI lub NV. Zmienia się tylko chłodzenie…

ag150 jeśli dla ciebie świat kończy się na NV to nie wiem po co wogóle wypowiadasz się w takich dyskusjach…

No faktycznie model 7000 to jeden z nowszych. Pewnie od tego czasu ATI stoi w miejscu. No i masz faktycznie szerokie porówanie aż jeden egzemplarz…

1 na 1000 przypadków 8)

To musiales miec cholernego pecha …

Teraz trzeba rozwiac mity iz z radeonami sa same problemy !

To jest bzdura !

O karte graficzna trzeba dbac !

Sa przypadki ,ze niektorym sie karta spali albo cos w tym stylu , ale czy Nvidy sie niepala ?

Tez jest duzo przypadkow …

Jednym slowem mit i jeszcze raz mit …

Kazdej karcie graficznej moze sie to zdarzyc …

Polecam Radeona 8) 8)

Kup a niezawiedziesz sie :spoko:

Nie czytalem topica od poczatku ale powiem wam ze do testow na necie np: w 3dmarkuXX nalezy podchodzic dosc sceptycznie. Moja karta wyciaga dobre 500 pnk wiecej niz to jest w jakimkolwiek tescie… potem fajnie to wyglada ze GF ma tyle a tyle a Radek mniej… dopiero samemu przekonalem sie ze nie zawsze to co pisza jest prawda. Nie zebym tutaj stawal po stronie NV czy ATI ale roznie to bywa :slight_smile:

Ja osobiscie wzial bym Radeona gdyz jakos wole ATI chociaz nigdy NV nie mialem :stuck_out_tongue: ale ost. zaczynam sie orientowac w kartach tej drugiej i gdybym teraz mial kupowac to kto wie :slight_smile:

O tak, potwierdzam, mam X700 256mb :stuck_out_tongue: nie wiem jak sie ma do 9800 ale mi starcza to co mam.

A co to ma do rzeczy :slight_smile: w zwiazku z glownym tematem?

Swoja droga liczby to nie wszystko.

no żeby było na liczniku troche wiecej, nie wiesz ? :twisted:

Tylko ze on odnosi sie do kart PCI-E a autor topica zdaje sie ze potrzebuje na AGP :slight_smile:

Chodzi o AGP oczywiście :smiley:

chcesz kupić jedną z tych dwóch wymienionych wyżej czy moze być coś innego i do jakiej kwoty :? 8)

ag150 nie wiem czy wiesz ale po nie udanej serii FX Nvidia (ATI także) dała czadu i wypuściła serie 6. Jej głównym przedstawicielem jest 6800 który jest 2x wydajniejszy od R9800P. Więc jak ma mu gorzej chodzić na NV niż na ATI. Pomyśl czasem zanim coś napiszesz. Chyba że ja Cię nie rozumiem… Jeśli mówisz że 9800P to lipa to chyba nie masz zielnoego pojęcia o grafach…

Do ponad 520 zł - może być coś uzywanego też… byle dobre :slight_smile: