Co lepsze: rozbudowa z AGP czy wymiana na PCI?

No to postaram się napisać coś konkretniejszego:

Obecnie nowe karty graficzne nie wychodzą już w wersji AGP, więc nowości na to gniazdo nie ma co się za dużo spodziewać. Wybierając więc rozbudowę, kupisz porządną kartę graficzną pod AGP i skończy się możliwość rozbudowy i tak będziesz musiał przestawić się na PCI w kolejnej modernizacji (jakoś nie słyszałem by jakieś nowe gniazdo śpieszyło się na wejście na rynek). A zanim Nahalemy się rozpowszechnią razem z płytami pod nie (i stanieją do rozsądnych cen) poczekasz sobie jeszcze półtorej roku (jak nie dłużej, więc chyba nie jest to lada moment). Do tego czasu będziesz uziemiony z modernizacją, bo nic szczególnie wydajnego nie wsadzisz już do tego kompa. DDR I też są nie przyszłościowe, a na wdrożenie się DDR III też będzie trzeba poczekać.

Płyta gigabyte na chipsecie p31 ~150zł

9600GT 512MB ~300zł

2X1GB Patrion LLk CL4 800MHz ~130zł

SUMA ~580zł

Cena porównywalna do Twojej pierwszej opcji, a wydajniejsza i z możliwością rozbudowy.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3785 -wydajność 9600GT porównywalna do 38 7 0 (o ile nie lepsza przy np. wygładzaniu krawędzi)

płyta ma DDR II, PCI-E, więc obecnie obowiązujące standardy, które się jeszcze trochę utrzymają, a możliwość przyszłej ewentualnej modernizacji możliwa

Pasuje, czy jeszcze silić się by coś napisać? Przekonany?

mój zestaw jest trochę droższy, ale o wiele lepszy, jest spora różnica więc:

mobo: Foxconn P35A-S 270zł

ramy: Crucial Ballistix 1066 2x1GB 160zł

grafa: Palit 9600GSO 768MB DDR3 270zł

bardzo dobra płyta główna z PCI-E i DDR2, rewelacu\yjne ramy i grafa którą możesz zmodować na 8800GTS 512MB, kręcisz twojego procka do tych 3GhZ i masz bardzo dobrego kompa z możliwosci.ą dalszej rozbudowy w przyszłości (nowy procek, grafa)

Ja mogę ci osobiście powiedzieć że przesiadka na PCIE jest opłacalna ze względu na:

Możliwość przyszłościowej wymiany czego nie można już powiedzieć o AGP

wersja PCIE jest szybsza ale nie jest to bóg wie jak wielka różnica ( np porównując GF 7600 gt AGP czy PCIE)

i przede wszystki zależy jaką grafikę pod PCIE kupisz bo jeżeli kupisz radka 3850 to będzie bardzo duża różnica w wydajności a jeżeli kupisz coś typu GF8400gs to będzie to zestaw wolniejszy od GF 7600

OTy - kosmos.JNJN