Co lepsze Western Digital czy Seagate?

Zamierzam kupić dysk twardy 250Gb, 16 Mb buforu pamięci itd. lecz nie wiem ktory jest lepszy, chce aby dysk byl bardzo cichy i jednoczesnie wydajny. podaje linki do obu dysków i prosze o pomoc. Szczególny nacisk kładł bym na jego prace (aby był naprawde cichutki) poniewaz mój dotychczasowy dysk tak trzeszczy ze uszy bolą. Prosze o zetelną pomoc

Seagate:

http://www.denet.pl/index.php?act=produ … SEAHDS0056

Western Digital:

http://www.denet.pl/index.php?act=produ … WESHDS0047

który jest lepszy. Dziękuje !

Ja bym brał tego Samsung’a F1 320GB 16MB Cache HD322HJ :slight_smile:

Nade mną jakaś klątwa wisi przynajmniej jeżeli o dyski chodzi. Seagate padł po 5 miechach WD po dwóch dniach. Wszystko to chłam teraz :smiley:

nie przesadzaj u mnie WD od miesiąca chodzi całkiem niezle… :slight_smile:

Jaki użytkownik taki sprzęt. Mi jak wymienili Samsunga na Segate’a to chodzi jak złoto, i cichutki jest.

Mogę ci polecić w pełni Segate’a. Daja poniekąd 5 lat gwarancji, a i ciche są i sie nie piłują jak wariaty podczas działania. :lol:

miałem WD800BB i nadal działa…

mam WD2500AAKS i też dalej działa :wink:

mojemu koledze niedawno spalił się seagate :wink:

Grzesiek-170 , według mnie dysk seagate, do którego podałeś link nie należy do najcichszych (mam 400GB, może trafił mi się felerny model). Barracudy z serii 7200.9 były ciche, ale 7200.10 już takie nie są (ale są szybsze). Nie słychać pracy silnika, ale słychać pracę głowic. Jeżeli denerwuje Ciebie lekki chrobot to go odradzam. Mnie to przeszkadzało, więc system pozostał na starszej 160 z serii 9. Co do awaryjności, nigdy nie miałem problemów z tą firmą. WD nie znam.

albo samsung podany przez maniek

albo WD 3200AAKS 320GB za 200

albo SG 250GB 7200.10 z końcówką 410 za 150zeta.

Seagate są głośne.

seria ES i ES.2 nie są głośne :wink:

7200.xx są głośne…

ale i tak polecam WD zwłaszcza jednotalerzowe

a ten wd3200aaks jest jednotalerzowy?

WD3200AAKS-00B3A0 tak inne nie.

ta wersja 1-dno talerzowa nie jest chyba łatwo dostępna…

Ja polecam i WD i Seagate, ponieważ WD, że są ciche i niezawodne, Seagate za długą żywotność i szybkość

A ja polecam każdego z nich, omg nie ważne czy kupi Seagate czy WD czy Samsunga. Dysk to dysk a spierać się który jest szybszy to się można godzinami. Niech kupi tego który tańszy albo ma dłuższa gwarancje…

Moim zdaniem, Seagate jest cichutki jak żaden inny… no ale nie posiadałem nigdy, innego dysku niż on, oprócz takiego starego samsunga xD…

Seria 7200.11 na jednym talerzu jest cicha.

kupilem tego seagata co podales w linku, 2tyg temu, i sprawuje sie rewelacyjnie