Co ludzi ciągnie do Mac OS X?

Witam. Ostatnio zauważyłem, że jest duże zainteresowanie Mac OS X…co takiego jest w tych komputerach oraz tym systemie, że ludzie tak do niego ciągną?Jest jakaś różnica między Linux - Mac OS X?

Stabilny, dobry kod. Dodatkowo świetne pomysły graficzne, ergonomiczne. Poużywaj trochę, nawet na próbę a zrozumiesz.

Hehe mieszkam w Holandii, i ukurat dziś miałem dzień wolny i byłem sobie pozwiedzać pewną miejscowość i natrafiłem na sklep z produktami Apple :slight_smile: Zawsze interesowałem się Macami i chętnie bym kupił, jednak cena jest taka, że póki co, to dla mnie “zabawka” dla zamożnych, nawet tu w Holandii, gdzie w porównaniu z polskimi warunkami. Macintosh to na prawdę luksus dla nielicznych.

Natomiast co mnie ciągnie do tych komputerów? Z MacOS nie miałem okazji niestety korzystać, jedynie kiedyś się trochę bawiłem w Media Markt ale pięć minut zabawy, nie pozwala na wiele, zwłaszcza że pracownicy marketu się patrzą na Ciebie, żebyś przypadkiem czegoś nie zepsuł :slight_smile: Jedyny powód, dla którego bym chciał kupić Maca i być może to zrobię, jeśli będzie mnie na to stać, to jakość tych komputerów, precyzja w każdym calu (nie miałem okazji używać, dlatego uprzedzam, żeby ktoś na mnie nie najeżdżał) przynajmniej takie miałem wrażenie, patrząc na te, wszystkie komputery. Zwłaszcza ekran był bardzo wysokiej jakości, pomimo że nie był matowy a słońce dość mocno świeciło, wszystko było bardzo dobrze widoczne na ekranie (nie to co na moim starym desktopie, gdzie przy lekkim słońcu bez opuszczenia rolet, zapomnij że coś dobrze zobaczysz). Podoba mi się bardzo wygląd tego sprzętu, czyli design, i to że nie zajmuje połowy biurka jak w przypadku PC, podoba mi się, że wszystko jest albo w takim małym pudełku albo “upchane” w monitor i nie wala się sterta kabli pod stołem.

Dla mnie liczy się wysoka jakość i wykonanie produktów tej firmy, jej nastawienie na bardziej zamożnych klientów. Ideologia jest dla mnie sprawą drugorzędną, nie jestem jakimś fanatykiem wolnego oprogramowania, więc zarzuty typu, że Apple to monopol, że ma chorą licencję nie zniechęcają mnie do ich produktów, bardziej cena. Wielu oskarża o monopol tą firmę, jednak mnie to nie przeszkadza, ponieważ każdy ma wybór. Skoro ludzie kupują Maci, Iphony, wybierają je świadomie w przeciwieństwie do ludzi kupujących zwykłe PC. Jak już pisałem nie jestem fanatykiem wolnego oprogramowanie i akceptuję również niewolne.

Tak poza tym, dlaczego ludzie wybierają komputery Apple, zamiast korzystać z Linuksa? Myślę, że większość nigdy nie słyszała nawet o Linuksie a jak słyszała to wielu poległo, Apple jest jednak bardziej znany, Macintoshe są, jakby nie patrzeć, reklamowane w przeciwieństwie do Linuksa. Podejrzewam, że MacOS X jest łatwiejszy w obsłudze, dopasowany idealnie do sprzętu, więc jest szybki, działa stabilnie, jeśli był kompilowany i optymalizowany specjalnie pod konkretny model komputera a zobacz jakie wymagania ma Vista, 7 też nie lepsze jak na razie. Na MacOS X znajdziesz więcej komercyjnego oprogramowania i gier niż na Linuksa. I chyba ostatnia, również decydująca rzecz, to wygląd systemu, według mnie MacOS ma najładniejszy desing, nawet Vista czy 7 takiego nie osiągnął, czyli prostota i ładne wykonanie bez zbędnych bajerów i ociężałych dekoracji.

Podsumowując, moim zdaniem tutaj decyduje:

  1. Popularność komputerów i systemu, gdyż jest reklamowany w mediach;

  2. Prostota obsługi, wsparcie techniczne;

  3. Większa ilość komercyjnego oprogramowania i gier;

  4. Wygląd.

Pozdrawiam!

Prostota, ergonomia, jakość, produkty z półki hi-end, rozwiązania dla profesjonalistów, świecące białe jabłko;d

  1. snobizm

mac to komputer dla elity, do której każdy chce należeć - lepiej być szlachcicem niż chłopem pańszczyźnianym :slight_smile:

użytkownicy maków zawsze mieli poczucie wyższości w stosunku do userów mniej atrakcyjnego windows, traktowali ich z taką pogardą jak obecnie niektórzy windziarze traktują miłośników linuksa (co możemy obserwować pod każdym wpisem na temat dowolnego distro)

http://www.esaba.com/cats/catimagessimple2/397918.jpg

W tym, że ludzi ciągnie do Mac OS X akurat nie ma nic złego, bo to dobry system operacyjny. Wszystko jest proste, ustawienia zebrane w jednym miejscu, instalacja programów na poziomie dzieci z przedszkola. Niby dużo nie możesz zepsuć, bo to unix, a jeszcze ładnie wygląda, bo to Aqua.

Z tym, że jest jeden problem. Gdyby można było instalować OS X na zwyczajnych komputerach, wszystko byłoby w porządku. Apple blokując to wprowadza podział na grupę zwyczajnych użytkowników komputerów, i tych, jak to się mówi, PRO. Przykład? -

I za to, żeby być PRO, musisz zapłacić…

P.S. Tu chyba nie można mówic o hackintosh-ach :x :smiley:

Zapomniałem jeszcze dodać, że masa różnorodnego sprzętu jest kompatybilna z MacOS, wiele urządzeń na opakowaniu ma loga kompatybilność z Windows i MacOS. Wsparcie wielu producentów urządzeń w postaci sterowników dla MacOS tj. drukarki, skanery czy urządzenia wielofunkcyjne i inne, które nie zawsze działają pod Linuksem albo trzeba się namęczyć przy tym aby zadziałało.

Pozdrawiam!

ja tam wole linuksa :wink:

szpan .

owszem ;C zgadzam sie ;C

goodprogram gothmori domyślam się ze latacie na linuchach i nie cierpicie Gates’a? Mieliście mac’a w rękach dłużej niż max 30 min w sklepie? Też miałem do tego takie podejście ale przy bliższym kontakcie baaaaaardzo zyskuje

to się źle domyślasz

Moim zdaniem częściej jest na odwrót. :doubt:

Macosx to dobry system operacyjny ale maci to żenada - słabe konfiguracje + często przestarzałe technologie jak combo drive, zamknięte w ładnych obudowach i kosztujące krocie. Nigdy bym nie kupił maca, śmieszą mnie opinie, że to sprzęt “dla grafików” czy dla “elity”, tak mówią ci co na komputerach się nie znają i mieli w przeszłości problemy nawet z windowsem. Jak można nazwać laptopa z kartą graficzną np. 9400M i kiepską matrycą sprzętem dla grafika :lol:

to że nie jest windowsem ; P

trafne ;]

OT --> Kosz

Poobserwuj sobie dokładniej co się dzieje pod tymi wpisami na temat dowolnego distro jak również pod newsami dotyczącymi Windy a zobaczysz kto kogo traktuje z pogardą - jest dokładnie na odwrót.

omg tak samo jest z uzytkownikami

foobar vs winamp

opera vs firefox

itd itd itd … dajcie spokoj ; P

Czyli ogólnie Mac OS X to taki komercyjny windows, na którym trzeba za wszystko płacić tyle, że na kernelu Darwina?