Co ludzi ciągnie do Mac OS X?

wydaje mi sie ze jest raczej malo popularny i dlatego raczej nie robi sie na to darmowych programow :stuck_out_tongue:

Jeśli ci się tylko wydaje to może nie wygłaszaj takich sądów co?

Na Macosx jest od groma darmowych programów, a te wbudowane w system są o wiele lepsze niż te wbudowanie w windows.

Jednak tak jak pisałem wcześniej jeszcze miłość do systemu macosx jestem w stanie zrozumieć bo jest dobry, natomiast miłość do sprzętu firmy apple nie, bo jest zbyt drogi a zbyt mało oferuje (jak na takie ceny) i nie jest wcale to sprzęt dla elity, raczej dla takich, którzy są w stanie zaplacić np. 7 tyś zł. za świecące jabłko na laptopie, którego bebechy wraz z matrycą warte są może niecale 3tyś. zł, czyli szpanerów :wink: lub po prostu dla ludzi, którzy nie znają się na komputerach i naprawdę myślą ze laptop z kartą graficzną 9400M i zwykłą matrycą TN to jest cudo, tylko dla elity, dla grafików , w ogóle niedostępne dla zwyklych szaraków —> hahaha.

Ps: Są takie firmy, które sprzedają pc-ty z Macosx na pokladzie lamiąc licencje apple. Rezultat? Ta sama funkcjonalność a cena mniejsza o połowę…)

Czyli mam rozumieć, że system Mac OS X jest tylko tworzony pod sprzęt Apple? Nie da się zainstalować tego systemu np na zwykłym laptopie?

da sie ale to lamanie licencji