Co mi się pobrało przez menedżera pobierania i jak to usunąć?

Aaaaa, jestem wściekły, zawsze ściągałem wszystkie programy na “dobrychprogramach” z linków po prawej stronie, bo słyszałem o tym, że ten główny odnośnik do pobierania ściąga na komputer jakieś wirusy. No i stało się jak się dopuszcza kogoś do swojego komputera… Niestety, ale pewna osoba, na którą jestem teraz totalnie wkurzony ściągnęła na mój komputer program właśnie przez główny link… Zorientowałem się po tym, ze raz zmieniła mi się strona startowa w przeglądarce, a dwa, że w programach miałem jakiś Browser Security czy coś takiego, co już usunąłem (gdy usunąłem zamknęła mi się sama przeglądarka, a potem sama się otworzyła). Sam program odinstalowałem. Coś jeszcze mogę mieć na kompie? Skanuję teraz antywirusem, zobaczę czy coś znajdzie. Jeśli jeszcze coś gdzieś może być, to gdzie mam szukać i jak to usunąć? W “programach” nie ma już nic nowego, więc tam wydaje się być czysto.

Echhhhh, tak to jest pozwolić korzystać komuś ze swojego kompa…

 

Avast nic nie wykrył, Malwarebytes wczoraj wykrył 5plików (dodam, że to na pewno za sprawą wczorajszego pobrania, bo wcześniej skanowałem MB komputer parę dni temu i było czysto), które od razu usunąłem, teraz sprawdzam znowu przez MB i nic nie wykryło.

Odnośnie tego co wyżej to co to jest za program, bo czytam, że jest w przypadku jak nie można uruchomić systemu? I

To źle czytałeś. Pokaż logi z FRST.

http://www.wklej.org/id/2926765/

http://www.wklej.org/id/2926769/

http://www.wklej.org/id/2926770/

b.txt

Ok, zrobione, znalazło mi z 10zagrożeń, usunąłem je. Czy jeszcze coś mam zrobić? Czy już wszystko powinno być ok? I jeśli to już wszystko to mogę pousuwać FRST i te wszystkie pliki co zapisałem? A adwcelaner się jakoś usuwa? Bo niby stworzył się folder na dysku C, ale z tego co widzę jako program nigdzie się nie zainstalował?

Najpierw pokaż log z czyszczenia.

Potem  dostaniesz wskazówki co zrobić z FRST. 

 

http://www.wklej.org/id/2927163/

Pobierz >>>DelFix<<< http://www.bleepingcomputer.com/download/delfix/dl/281/
Zaznacz opcje:
Remove disinfection tools
Kliknij przycisk Run.

Ok, zrobione. Widzę że usunęło tamte pliki. Coś jeszcze jest do zrobienia? A po DelFixie coś pozostało i mam to usunąć?

Nie.Delfix usuwa wszystkie narzędzia użyte do czyszczenia.

Ok, to dzięki wszystkim za pomoc.