Co może blokować szybkość łącza?

Witam,

Jeśli do routera podłączone jest inne urządzenie, ktore nie pracuje w standardzie n, to ono jest wąskim gardłem w sieci. Sam router działa w n czy trybie mieszanym?

Router działa w standardzie n. Komputer, z któym mam problem jest obecnie połączony bezpośrednio z nim kablem ethernet. Karta sieciowa to 10/100 ale prędkość i tak dochodzi maks do 34 mb/s. Drugi router podłączyłem tylko na chwilę używając bezprzewodowej karty sieciowej usb (też w standardzie N - dokładnie N lite) żeby wykluczyć awarię zintegrowanej karty sieciowej.

Ja miałem taki sam problem,musiałem zmienić standard na n,i znalazłem ręcznie sterownik do karty sieciowej,bo przez aktualizuj sterownik w ustawieniach karty nic nie znalazłem.Teraz mam super i net bardzo stabilny.

Sterowniki zaktualizowałem, ale prędkość dalej jest ograniczona, zarówno przez wifi jak rónież na kablu. Prędkość połączenia windows pokazuje na kablu 100 Mb/s lub przez usb 150 Mb/s także zgodnie ze specyfikacją, jednak nie przekłada się to na prędkośc pobierania, w obu przypadkach ok 30 Mb/s. Laptop w pełni korzysta z prędkości sprawdzałem połączenie kablem oraz wifi. Wina musi leżeć po stronie komputera. Najwyraźniej będę musiał jakoś to przecierpieć do momentu wymiany kompa na nowy.