Co może być uszkodzone w komputerze?

Witam serdecznie !

Mam jakiś problem z komputerem - od czasu do czasu wyskakuje mi “blue” screen pomimo aktualizacji sterowników , przeinstalowania systemu , defragmentacji HDD - to akurat dzieje się około raz na tydzień więc jest do "strawienia " ale mam taki jeszcze dziwny problem -

– dziś postanowiłem sobie coś instalować - była to gra "company of heroses " ( dołączona do grafiki ) - instalacja bez problemu i chciałem wgrać patcha …

–patch stwierdził że klient gry jest uszkodzony czy też modowany ( zmienione pliki ) i muszę grę reinstalować - to była czysta instalacja #-o

Problem powyżej mam od dawna - klient gry World of Warcraft też nie chciał mi się patchować i stwierdzał iż muszę reinstalować - zainstalowałem całość od nowa i po graniu czasem mi wywala do pulpitu z raportem błędu że brakuje pliczku itp( granie w coś co grozi wywalaniem to nonsens ) więc oczywiście reinstal - po świeżej instalacji - po użyciu w kliencie opcji “repair” twierdzi iż muszę na nowo instalować …

Klienta WoW instalowałem bez użycia DVD , chcąc wykluczyć problem z napędem ( klienta miałem z sieci ) . Inne gry które instalowałem z napędu działają .

HDD oczywiście często defragmentuje , ściągłem program HDDlife i pokazywał mi iż dysk ( 320 Samsung ) jest w porządku .

Nie wiem czy te problemy są wspólną cechą ale jak pisać to wszystko - sprzęt to : Core duo 3 Ghz Pentuim IV , Nividia GF 8800 GT 512 , płyta ASUS Maxiumus ,3 GB RAM ocz 1060 HZ ( jedną kość wyjąłem bo teraz mam XP Prof ).

Co może być przyczyną problemów z plikami , skoro przy świeżej instalacji już są z nimi problemy ?

Po pierwsze core duo 3gz pentium IV coś ci się pomyliło.

3gb ram czyli mam rozumieć, że masz włożone 2gb czy 3 ale posiadasz 4gb?

Nie lepiej zrobić formata :stuck_out_tongue:

Zgadzam się z przedmówcą, zmień w BIOSIE, żeby komp startował z płytki, włóż ją uruchom kompa ponownie naciśnij enter itd. Przy okazji zrób sobie 2 partycje, jedną do gier drugą malutką tylko na XP i najważniejsze programy. Wtedy jeśli kiedyś będziesz miał podobny problem to tylko usuniesz partycje z samymi grami i wszystko będzie ok.

Co do Core 2 Duo, to jest następca procesora Intel Pentium 4, który nie ma w nazwie “Pentium” ze względu na to, że ta nazwa (po premierze 4 serii) źle się ludziom kojarzyła…

To źle. Właśnie nie powinno się za często formatować dysku, bo może to odnieść odwrotny skutek.

Co do bluescreena to sprawdź jaki wyskakuje:

http://hotfix.pl/articles.php?article_id=17

http://hotfix.pl/articles.php?article_id=11

http://hotfix.pl/articles.php?article_id=47

Jeszcze tak dopiszę, że nie ma co tu naprawiać ponieważ jeśli po czystej instalacji gry już jest problem, że niby modyfikowałeś pliczki czy coś takiego… to wniosek się chyba sam nasuwa napewno to złe podejrzenie. Ale może poprostu jakiś virutmode czy coś takiego konfiguruje exeki, ale to tylko moje przypuszczenie.

A co mu zajmie więcej czasu? Reinstalka czy testowanie kompa na obecność wirusów i/lub ich ewentualne kasowanie?. No właśnie… Weź człowieku instaluj od nowa tak jak ci napisałem. Bo oni (z całym szacunkiem) będą ci radzili “Walczyć do końca, nie reinstall…”. Bullshit (IMHO).

" za często formatować dysku" -> on powiedział, że go defragmentuje a nie formatuje, to jest jednak lekka różnica ^^.

Po formacie ten sam problem był - przykład WoW pokazuje - na czysty system instalowałem klienta i nadal były błędy - klient ciągle pisał że "try reinstal " :frowning: Inne gry jakie jeszcze instalowałem nie robiły mi problemów - ot dzisiejszy dzień kiedy ową grę zainstalowałem i od razu przy wgrywaniu patcha pisze mi że ma problem nałożyć się to już mnie wkurzyło …

NOD i ad aware działają bez zarzutu ( sprawdzam robaczki czy mam w kompie ) - defragmentuje wtedy kiedy mi pisze że trzeba ( sprawdzam po prostu )

Mam 3 GB ram - 4 kość out :wink:

Mam Core Duo E6850 :slight_smile:

EDIT : 500 W Tagan

A jaki masz zasilacz.?

Hmm czy może ja się nie znam czy Tagany to NIE są z reguły dobre zasilacze (przynajmniej ja się na nim przejechałem, bo miał zapas około 100w i stopił się po 2 minutach od włączenia komputera, naszczęście zwrócili mi pieniądze).

Co do twojego problemu -hmm może to po prostu problem z klientem WOW’a. Spróbuj spytać na fanowskim forum WOW’a może, albo wyślij e-maila do ekipy www.gram.pl

Tagany są markowe zasilacze i akurat pracuję w dużej hurtowni ze sprzętem , więc też się radziłem ( obok mnie jest niedaleko punkt serwisowy :wink: ) więc pewnie nie on powoduje problemy - postawiłbym na HDD ale skoro programik sprawdzający dyski melduje że jest ok to sam nie wiem …

Ktoś mi też powiedział żebym próbował zrobić formata - ale przed formatem także miałem problem ( akurat WoW był przyczyną tego formata ) i nadal to samo wystąpiło - po instalacji klient zgłaszał mi problem a teraz przykład tej gry mnie już osłabiła - byłem skłonny nawet kupić nowego HDD ale pewnie to nic nie da …

Aha - ostatnio testuje grę "Age of Conan " i po dwóch dniach gry przy kolejnym odpaleniu gra zgłasza iż musi sprawdzić klienta przed startem ( w grze nic grzebałem , nie instalowałem żadnych addonów czy cokolwiek ) no i chwilkę się przeskanował , ściągnął jakieś pliczki ( nie był to patch czy coś) i gra ruszyła …Także podobny problem z klientem ale tu się da narazie grać bez problemów - gra się naprawiła sama …

Kolega też mnie namawia na instalacje od nowa - nie wiem co robić ehh - mam Viste na półeczce Home premium 64 bit i nie wiem czy przy okazji nie wrócić do niej - lekko na obudowie mi się klucz starł ( żona lubi ścierać kurze ) i nie jestem pewny czy wszystkie litery/cyfry bedą dobre no i czy sam system już jest poprawiony bo miałem z nim problemy ( np nie mogłem połączyć się z serwerami WoW a opłaty były zrobione ) więc XP na szybko wrócił do łask …

W każdym razie dziękuję za próbę pomocy - kłaniam się i pozdrawiam :slight_smile:

EDIT : Byłem w serwisie i okazało się iż 3 kości RAMu nie przechodzą testu ( program testujący wywala się ) - a więc przyczyną jest RAM - po prostu chciałem zakończyć temat .