Co można przewieść przez granice

(komin15) #1

Mój kolega niedł ó go wraca z Irlandi j. Ale ma przesiadke w Londynie. I w związku z tym po ostatnich niedoszły h zamachach terrorystycznych są zaostrzone kontrole. Nasza koleżanka wracała dokładnie tydzień temu i połowe ci ó chów jej zabrali niewiadomo dlaczego. Mój brat będie przewoził pieniądze przy sobie (nie wpłaca na konto) i teraz sie boji zeby mu tego nei zawineli. Wiecie coś otym? Czy maja do tego prawo? Koleżace zabrali Duzo rzeczy. Czy moga zabrać pieniądze?

(Clubbasse207) #2

tak :? jeśli jest ich dużo i nmiepotrafisz udiwidnić ich pochodzenia ...

a co do ciuchów ...

to musiały być to ciuchy nowe z metkami (zapewne na sprzedaż przeznaczone) bo nikt by niezabierał ubrań

a przestań ....

niemoga od tak sobie zabierać i niemówić dlaczego

(komin15) #3

Znaczy domyślem sie ze chodizło o wage. Zawsze na bagarz przeznaczona jest ilosć KG pewnei przekroczyła ją i dlatego. Nie na spzedarz. Dla siebie.

Kolega jest tam na praktykach (płatnych) Czyli to jest w pełni legalne i może przewozić Pieniadze. Gdzieś wyczytałem zedo 10 tys EURO. Czyli koło 40 tys zł. Ale nie jest to potwierdona informacja.

(Clubbasse207) #4

co chcesz mi powiedzieć że przez granice niemożna wieść ile się chce bagażu ? :lol:

jeśli będzie nadbagaż to co najwyżej przewoźnik może jej niewpuścić do autokaru /samolotu

lub zażądać dodatkowej opłaty zanadbagaż ...

a na granicy celnik nic takiego zrobić niemoże !

jak chcesz to możesz nawet caly swój dom przewieść przez granice :stuck_out_tongue:

(Airborn) #5

po ostatnim zagrożeniu terrorystycznym (tym z zeszłego tygodnia) napewno nie można przewozić płynów i cieczy (w tym nawet lakierów, szamponów, odżywek do włosów)

(Błażej) #6

W bagażu podręcznym, można mieć dokumenty, pieniądze, itp. Reszta jest pakowana do luku bagażowego. To nie jest tak że ci zabiorą i nie oddadzą :slight_smile: