Co można przewieść przez granice

Mój kolega niedł ó go wraca z Irlandi j. Ale ma przesiadke w Londynie. I w związku z tym po ostatnich niedoszły h zamachach terrorystycznych są zaostrzone kontrole. Nasza koleżanka wracała dokładnie tydzień temu i połowe ci ó chów jej zabrali niewiadomo dlaczego. Mój brat będie przewoził pieniądze przy sobie (nie wpłaca na konto) i teraz sie boji zeby mu tego nei zawineli. Wiecie coś otym? Czy maja do tego prawo? Koleżace zabrali Duzo rzeczy. Czy moga zabrać pieniądze?

tak :? jeśli jest ich dużo i nmiepotrafisz udiwidnić ich pochodzenia …

a co do ciuchów …

to musiały być to ciuchy nowe z metkami (zapewne na sprzedaż przeznaczone) bo nikt by niezabierał ubrań

a przestań …

niemoga od tak sobie zabierać i niemówić dlaczego

Znaczy domyślem sie ze chodizło o wage. Zawsze na bagarz przeznaczona jest ilosć KG pewnei przekroczyła ją i dlatego. Nie na spzedarz. Dla siebie.

Kolega jest tam na praktykach (płatnych) Czyli to jest w pełni legalne i może przewozić Pieniadze. Gdzieś wyczytałem zedo 10 tys EURO. Czyli koło 40 tys zł. Ale nie jest to potwierdona informacja.

co chcesz mi powiedzieć że przez granice niemożna wieść ile się chce bagażu ? :lol:

jeśli będzie nadbagaż to co najwyżej przewoźnik może jej niewpuścić do autokaru /samolotu

lub zażądać dodatkowej opłaty zanadbagaż …

a na granicy celnik nic takiego zrobić niemoże !

jak chcesz to możesz nawet caly swój dom przewieść przez granice :stuck_out_tongue:

po ostatnim zagrożeniu terrorystycznym (tym z zeszłego tygodnia) napewno nie można przewozić płynów i cieczy (w tym nawet lakierów, szamponów, odżywek do włosów)

W bagażu podręcznym, można mieć dokumenty, pieniądze, itp. Reszta jest pakowana do luku bagażowego. To nie jest tak że ci zabiorą i nie oddadzą :slight_smile: