Co można zablokować na koncie dziecka?

Witam!

Dla dziecka (9-letniego) utworzyłem konto z ograniczonymi uprawnieniami, a na konto administratora założyłem hasło (Windows 7 Home Premium 64-bit). Co jeszcze mogę zablokować by nie zastać “masakry” na tym komputerze? Tego co młody robi przy komputerze nikt nie będzie kontrolował. W domu, do którego trafi sprzęt, właściwie nikt się nie zna na jego obsłudze (oprócz młodego :stuck_out_tongue: ). Ja będę miał jedynie możliwość wykonania co miesiąc/dwa “konserwacji” systemu.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam!

A nie lepiej Ci użyć jakiegoś darmowego programu do robienia obrazów partycji np. Redo Backup and Recovery 1.0.4

Instalujesz to co chcesz, tworzysz konta itd. robisz obraz partycji. Za miesiąc, albo jak napisałeś, za dwa przywracasz system do stanu zaraz po instalacji. Instalujesz update, jeśli trzeba instalujesz aktualne wersje programów i tworzysz kolejny obraz partycji. W ten sposób nie musisz się przejmować co na komputerze było wgrywane i tym podobne.

Domyślam się, że wersja Home Premium pozbawiona jest dostępu do konsoli MMC, ale jeśli się mylę, to możesz ukryć partycję systemową, zablokować różne inne elementy systemu, wyłączenie możliwości przelogowania się na innego użytkownika i wylogowania się, aby młody nie próbował logować się na admina itp.

Dokładnie, z własnego doświadczenia wiem, że system na komputerze przeznaczonym dla dziecka jest ciężki do utrzymania. Miałem kiedyś taki przypadek, co 2 tygodnie narzekanie, że coś się zepsuło, gdy poblokowałem wszystko co się da, to znowu narzekanie, że coś nie działa. Postanowiłem zainstalować Debiana, na którym stworzyłem obraz partycji z systemem Windows, napisałem skrypt, który automatycznie przywracał system, użytkownikom wyjaśniłem tylko, że jak coś się będzie psuło, to z bootloadera mają wybrać ostatnią opcję, klepnąć enter, poczekać 5 minut i system będzie zainstalowany na nowo. Efekt, do dziś mam spokój i gdyby nie ten temat, nie pamiętałbym o tym przypadku :wink:

Użyłem Acronis True Image WD Edition do zrobienia obrazu partycji systemowej.

Postaram się zablokować panel sterowania i ukryć partycje.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam!