Co można zrobić z tym zestawem?

Witam, mam problem, którego nie mogę rozwiązać. Sprzęt wydaje się, że mam dobry, a gry ( gothic 3, Cal of duty, Medal of honor ) zacinają się co pewien czas, szczególnie w gothic 3, przy wczytywaniu - tak myślę. Mój sprzęt to:

Komputer:

Typ komputera ACPI x64-based PC

System operacyjny Microsoft Windows 7 Home Premium

DirectX DirectX 11.0

Płyta główna:

Typ procesora QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300, 2500 MHz (7.5 x 333)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-G31M-ES2L v2 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)

Mikroukład płyty głównej Intel Bearlake G31

Pamięć fizyczna [TRIAL VERSION]

DIMM1: GoodRAM GR800D264L6/2G 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM (6-6-6-18 @ 400 MHz) (5-5-5-15 @ 333 MHz) (4-4-4-12 @ 266 MHz)

DIMM3: GoodRAM GR800D264L6/2G [TRIAL VERSION]

Typ BIOS’u Award Modular (10/13/09)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Ekran:

Karta wideo NVIDIA GeForce GT 220 (1024 MB)

Karta wideo NVIDIA GeForce GT 220 (1024 MB)

Akcelerator 3D nVIDIA GeForce GT 220

Multimedia:

Karta dźwiękowa nVIDIA HDMI @ nVIDIA GT216 - High Definition Audio Controller

Karta dźwiękowa Realtek ALC883 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Magazyn:

Kontroler IDE Intel® N10/ICH7 Family Serial ATA Storage Controller - 27C0

Storage Controller APJR6TJ3 IDE Controller

Dysk fizyczny SAMSUNG HD503HI ATA Device (500 GB, 5400 RPM, SATA-II)

Napęd dysków optycznych ATAPI iHAS124 Y ATA Device (DVD+R9:8x, DVD-R9:8x, DVD+RW:24x/8x, DVD-RW:24x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Napęd dysków optycznych KZMB 23O967W SCSI CdRom Device

Status dysków SMART OK

Zasilacz 500 wat logic

Co mogę zrobić by trochę ulepszyć tego " złoma" , bo widzę , że kasa wyrzucona w błoto…

Słaba karta graficzna.

Karta graficzna jak do biura jest tu włożona…

Porozmawiaj z jakimś znajomym czy nie pożyczyłby Ci na chwilę karty graficznej (tylko jakąś mocniejszą, nie takie coś jak tu)… Będziesz widział różnice, bo reszta komputera może być.

Ram jest widziany jako 4GB ?

To nie komputer za wolny, to Windows celowo go opóźnia. Jaki by nie był szybki sprzęt, zawsze będzie wydawał się powolny, by trzeba było zmodernizować.

Karta graficzna może wystarczyć, ale nie jest to model do grania w pełnych detalach w niektórych grach. Do tego trzeba minimum GT240.

Dysk twardy zdefragmentowany?

Może antywirus coś zamula.

Albo komputer jest zainfekowany.

Albo zawalony zbędnymi programami.

hevet, XeonBloomfield jesteście pseudo fachowcami od siedmiu boleści byście takich bzdur nie pisali. A co do hevet słaba karta graficzna ? A jaka jest według ciebie dobra mocna taka za 3000 tys zł co ?

Kolego daroufo2 przeinstaluj cały system tj: skasuj cały dysk twardy i zrób partycje od początku bo nie jestem do końca przekonany czy nie masz gdzieś jakiegoś syfu, poza tym sam zasilacz 500W wydaje się za słaby wygląda na to że nie wydala napięciowo pod obciążeniem karty graficznej.

Zasilacz 500W jest dobry ale dla procków klasy ( dualcore i Core-duo ) a co do procesorów Quadro to te zasilacze sę za słabe jeszcze jeżeli to zasilacz firmy NO-NAME to już całkiem lipa.

Tak tak sq6fw idąc Twoim tokiem rozumowania to do swojego phenoma x4, 5770, dwóch hdd i 4gb ramu powinienem włożyć zasilacz 1kw =D>, a działa na 400w 3,5 letnim amacroxie (stabilność napięć sprawdzana miernikiem). Co nie zmienia faktu, ze logic cudem świata nie jest.

Sorry za off top, ale niektóre brednie wymagają komentarza :slight_smile:

edit: jak masz kasę to zmień grafikę (w graniach 350 zł będziesz miał ciągle bdb 4850), zasilacz też by wypadało zmienić na markowe 400-450W. Procesor niby 4 rdzeniowy, ale słaby tak naprawdę bo ma okrojony cache i stosunkowo niskie taktowanie co ma większe znaczenie niż liczba rdzeni biorąc pod uwagę, że ze świecą szukać gry, która te 4 rdzenie wykorzysta. Więc procka wypadałoby podkręcić do tych 2,7-2,8ghz.

Swoją wypowiedzią sam dałeś dowód na to, że sam nim jesteś.

Pytanie brzmiało co zrobić żeby ulepszyć komputer, odpowiedź jest prosta zmienić kartę graficzną. Nie potrzeba karty za 3000zł jak piszesz, wystarczy z 400zł na w miarę wydajną kartę. I tak jak poprzednik powiem, że też bredzisz na temat zasilaczy.

Co za ludzie…

Tak, na twoją teorie człowiek usunie wszystko z dysku i postawi system od nowa…

Procesor: Podkręcić do 2.7 - 2.8GHz - jestem za.

Karta graficzna: Jak pisałem najpierw zapytaj jakiegoś znajomego czy nie ma czegoś “mocniejszego” w blaszaku i zapytaj czy mógłbyś pożyczyć “na chwilkę”. Jeżeli efekt będzie zadowalający kup jak pisali jakąś kartę z możliwego dla Ciebie przedziału cenowego, lecz nie kupuj takich low-endów jak to co masz w tej chwili w obudowie…

dzięki wszystkim za odpowiedzi.