Co możnaby zmienić? komp stacjonarny

(Domino150) #1

Witam serdecznie :slight_smile: Posiadam kompa o takich parametrach:

procek: AMD athlon 750k 4.0ghz quad

8 gb ramu 1333mhz

500gb dysk

Gigabyte F2A55M-DS2 główna

Nvidia GT 610 2GB

Nie jestem przekonany do jakości grafiki(potrafią mi ścinać gry nieustawionie na max detalach z wymaganiami 2-rdzenie i 2 gb ramu). Prosiłbym o poradę czy wymieniać grafikę na coś mocniejszego/nowszego i podanie 3 wariantów powiedzmy w granicy do 400zł w porywach do 450. Plus ewentualnie może jakieś inne zmiany które by się przydały w tym kompie. Pozdrawiam

(adamok) #2

Obecna twoja karta nadaje się tylko do grania w prostsze gry, jest to biurowa karta, nie wiem kto ci taki szrot wcisnął. Żeby to jakoś chodziło należy zmienić ją na np: ( od najwydajniejszej)

HD 7770

GTX 650

HD 7750

(Domino150) #3

Dzięki wielkie :slight_smile: zapiszę sobie linki i 1-szego na zakupy :). A nic innego nie trzeba zmieniać?

(falcon89) #4

Grafika którą posiadasz jest bardzo słaba, więc jeśli chcesz grać to trzeba ją wymienić, reszta sprzętu powinna dać radę.

Jaki masz zasilacz?

(Domino150) #5

właśnie znalazłem listę zasilaczy na której znajduje cała lista dobrych i złych i niestety mojego nie ma a przed minutą otwierałem żeby się upewnić jaki mam.

CIT 450W

Znalazłem kartę hd7770 "u siebie" http://www.ebay.co.uk/itm/Sapphire-Tech ... 4d0ade6f2c

(adamok) #6

Według mnie ten zasilacz powinnien to uciągnąć na 2 liniach ma nieco 280W, lecz markowy to to nie jest. Ale myślę że przez jakiś czas powinnien pochodzić

Procesor - 100W

Grafika - 80W

Inne - 30-50W

Co daje łącznie 210-230W, więc powinnno wszystko chodzić przez jakiś czas. Ale zalecałbym w niedalekiej przyszłości wymianę zasilacza. Na coś markowego typu Fortron, OCZ, Deus G1, Chieftec,

(Domino150) #7

Wielkie dzięki za pomoc :slight_smile: Pozdrawiam