Co musi mieć dobry laptop?

Przepraszam jeśli zaśmiecam tym pytanie stronę,ale chciałabym dowiedzieć się czym kierować się podczas wyboru laptopu. Zrezygnowałam z tabletu,ponieważ nie spełnia moich oczekiwań. Jestem na tych technologiach daleko do tyłu i oczekuję od was dobrych rad;-)

Mój laptop musi: mieć szybki internet bezprzewodowy, być bezszelestny(by w nocy było można pracować) no i jak wiadomo musi odbierać szybko filmiki na youtube. Nie chcę by się zacinał ani szybko się psuł. Różne prezentacje,prace z Microsoft powinien mieć raczej. I w jakich cenach mieściłby się tak dobry laptop?

Z góry dziękuję za pomoc.

P.S. Czytałam tutaj poradnik:“Chcesz kupić laptopa? Koniecznie zajrzyj tutaj”,ale w komentarzach zobaczyłam uwagi do autora i miałam wątpliwości.

Niewiele może pomogę, ponieważ to tylko Twój wybór zadecyduje.

Szybkość internetu bezprzewodowego w zasadzie nie ma związku z posiadanym sprzętem, ponieważ zależy głównie od wykupionej u dostawcy opcji prędkości internetu w Mb/s , wiadomo szybszy jest droższy.

Jeśli chodzi o laptop, myślę, że w cenie 2000zł lub wyższej, powinnaś znaleźć coś odpowiedniego.

Microsoft Office, to oddzielny program, który trzeba dokupić.

W takim razie tablet z dołączaną klawiaturą to więcej niż ci potrzeba.

Do komentarza reos dodam, że dla mnie konieczne są np. eSATA, USB 3.0 i gniazdo ethernet, ale dla ciebie pewnie będą zbędne.

Kieruj się dobrą kartą graficzną, wtedy reszta będzie ok. Nie ma kiepskich laptopów z dobrą grafiką. 2000-3000zł

PS: Ale założę się że będzie to VAIO z białą obudową :wink: i kiepską zintegrowaną grafiką, bo kobietki lubią ładne obudowy i niestety tym się kierują. Wiem z życia.

Po co komu dobra karta graficzna do łorda i jutuba?

@Soldier LP

Zacznij od tego jaki duży ma być ten sprzęt.

I z tą bezszelestnością jest średnio. Dopóki jest zimny to jest bezgłośny, jak zacznie się chłodzić to każdy jaki spotkałem był słyszalny.

edit: Jeśli chodzi o parametry to spokojnie starczy pierwszy lepszy lapek na i3 z ta jego zintegrowaną z procesorem grafiką. Do tego przynajmniej te 4 Gb RAMu i będzie śmigał. Chyba, ze te wyższe modele teraz mocno potaniały, to można szukać czegoś szybszego ‘na zapas’.