Co musze kupić do mojej sieci

Cześć,

Mam pytanie co musze kupić aby mój internet mobilny jako tako "chodził’ narazie posiadam tylko modem zte mf636 ale z tego co wiem on do niczego się nie nadaje ważnym czynnikiem grającym tu role jest to iż mieszkam na wsi :? . Internet to oczywiscie karta sim :confused: Więc prosze was o pomoc co musze kupić aby zwiększyć zasięg/prędkość internetu ???

Zmienić modem na taki, do którego można antenkę przykręcić, polatać z modemem po domu i szukać gdzie jest najmocniejszy sygnał.

Inna sprawa to czy Ci to coś da bo jak u Ciebie na wsi operator komórkowy nie nadaje w szybkim 3G to i 100% sygnału nie pomoże.

Orange to mój operator :smiley: a 3g jest bo ten modem mam ustawiony na 3g i mam 4/5 kreski :smiley: Tylko o to chodzi ze strasznie wolny jest :< na download max to 17kb/s O,o a raz spadł do 1 900 b/s Wiec ■■■?!?

tu masz mapę zasięgu Orange - http://www.zasieg-orange.wp.pl/?ticaid=1ee13

proponuję sprawdzić jaki sygnał jest tam nadawany - bo podane prędkości nie odnoszą się do 3G, prędzej EDGE - a tu nie poszalejesz, nawet na innym modemie z anteną.

Te mapy mi się nie włączą “przeładują” bo mam za wolnego neta pff ;/ ale jestem pewien ze jestem w zasiegu 3G ponieważ w modemie Typu zte mf636 jest oprogramowanie w którym wyświetlało mi 3G Tylko nie rozumiem dlaczego prędkość internetu jest tak wolna nie wiem może zmienić modem ? moze coś do niego dokupić ? Pomóżcie ;/

Przeczyść komputer programem CCleaner

U góry po lewej “Cleaner” na dole Analiza - Uruchom Cleaner

później “Rejestr” Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.

CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:

cf114_CCleaner.jpg ccleaner2.th.jpg

Sprawdź na innych DNS-ach :

Open

208.67.222.222

208.67.220.220


lub TP.SA.

194.204.159.1

194.204.152.34


lub Google

8.8.8.8

8.8.4.4


Sprawdź orientacyjnie jaką masz prędkość internetu:

http://speedtest.net/

http://www.numion.com/YourSpeed3/Run.ph … ctDefaults

Skontaktuj się z dostawcą internetu w celu wyjaśnienia problemu…

W przypadku internetu mobilnego duże znaczenie ma technologia, która jest dostępna w danej lokalizacji. W mniejszych miejscowościach często Sieć nie oferuje technologii 3G dlatego też wtedy pozostaje tylko i wyłącznie technologia EDGE (2G) http://www.orange.pl/kid,4000377150,id, … ticle.html

W Orange jest możliwość również korzystania z technologii CDMA. Jest ona przeznaczona głownie dla miejsc gdzie nie jest dostępna sieć 3G. Aby z niej korzystać należy posiadać odpowiednią ofertę, urządzenie, które obsługuje technologię CDMA oraz oczywiście należy znajdować się w zasięgu tej technologii. Korzystasz z oferty abonamentowej czy oferty na kartę (np. Orange Free na kartę)?