Co myślicie o kupnie tej karty graficznej?


Siemka po świętach chce kupić sobię tą karte graficzną, jest używana i ma 12m gwarancje. Macie zastrzeżenia do tego sklepu lub modelu ?
A jak już jestem ile dostane za GTX 1650 w identycznej wersji ?

Wydaje się wszystko ok.
Masz używkę z 12 miesiącami gwarancji i 14 dni na zwrot allegro.

To jest firma alllegro bezpieczniej niż OLX i inne wynalazki np FB , zawsze mnie dziwi że nigdy nie ma prawdziwych zdjęć produktu tylko są takie same jak są np na sklepach

49 używanych kart :slight_smile: Pokoparkowy syf jak nic. Dołóż lepiej i kup lepszą kartę, która zjada tego GTX 1660 SUPER i dodatkowo z normalną gwarancją:

albo
https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-powercolor-radeon-6600-fighter-8gb

W sensie nie chce przekroczyć kafla bo mam inne wydatki.

To lepiej kupić coś za prawie kafla, z żadną gwarancją, coś nieznanego pochodzenia i od firmy która za 3 miesiące zniknie z rynku? Co wtedy zrobisz ze swoją gwarancją sprzedawcy? Twoja decyzja, żebyś tylko nie stracił dwa razy na tym interesie.

Albo zmieni nazwę sprawdziłem ten adres pod nazwą tej firmy działa też agencja ubezpieczeń i właściciel jest ten sam jak dla mnie z daleka sprawa podejrzana skąd firma ubezpieczeniowa ma tyle kart graficznych , ładnie ma tych firm Firma 1. PERFECTO Andrzej Sternak, 2. Lord Estate Andrzej Sternak, 3.OTOKOM Andrzej Sternak, Częstochowa - NIP, REGON, opinie, dotacje unijne - Dane z CEIDG - Ubezpieczenia | ALEO.com

Po koparkach, nikt normalny nie sprzedaje 49 używanych kart o tym samym modelu. Do tego sprzedają 71 innych modeli kart, w każdej ofercie przynajmniej po kilka (np. 5) sztuk z czego wszystkie używane poza jednym modelem w ilości sztuk 1 - oznaczonym jako nowa.

Swoją drogą ktoś inny sprzedaje 3 egzemplarze tej samej karty za 699 zł sztuka ale dołącza pierwotny dowód zakupu z x-kom albo morele. Też na pewno pokoparkowe ale: 1. taniej, 2. w zestawie oryginalny dokument zakupu, a nie jakaś tam faktura VAT-marża, którą można sobie co najwyżej pupę podetrzeć.

Gorzej jak to nick zmyłka, sam jakby celowo unikasz „i” w nazwie spółki.

Jak nie widzę opcji tańszej niż za około 14 zł (kupno kabla Ethernet) by dostać dane adresowe pana „iPERFECTO”.

Nie ma co zamawiać jest nawet podany w linku co napisałem ładnie ma tych spółek córek

66.22.Z - Działalność agentów i brokerów ubezpieczeniowych
26.20.Z - Produkcja komputerów i urządzeń peryferyjnych
46.51.Z - Sprzedaż hurtowa komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania
46.52.Z - Sprzedaż hurtowa sprzętu elektronicznego i telekomunikacyjnego oraz części do niego
47.41.Z - Sprzedaż detaliczna komputerów, urządzeń peryferyjnych i oprogramowania prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
47.91.Z - Sprzedaż detaliczna prowadzona przez domy sprzedaży wysyłkowej lub internet
47.99.Z - Pozostała sprzedaż detaliczna prowadzona poza siecią sklepową, straganami i targowiskami
62.09.Z - Pozostała działalność usługowa w zakresie technologii informatycznych i komputerowych
66.12.Z - Działalność maklerska związana z rynkiem papierów wartościowych i towarów giełdowych
66.21.Z - Działalność związana z oceną ryzyka i szacowaniem poniesionych strat
68.10.Z - Kupno i sprzedaż nieruchomości na własny rachunek
68.20.Z - Wynajem i zarządzanie nieruchomościami własnymi lub dzierżawionymi
68.31.Z - Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami
95.11.Z - Naprawa i konserwacja komputerów i urządzeń peryferyjnych

Do tego aż 9 kont bankowych do rozliczania VAT

A to jest zabronione?
Druga sprawa, rachunki bankowe z rejestru VAT, to nie to samo co konta do rozliczania VAT.
Nie oskarżaj innych zbyt pochopnie, bez dowodów.

Sporo firm ma kilka, albo więcej podmiotów, bo to jest bardzo przydatne. Np. startuje się do przetargu i mając kilka firm, możesz dać różne oferty. Niektóre podmioty krzywa patrzą, jeśli coś jest robione w jednej firmie, np. uczelnie bardzo się krzywią jak pracownicy przynoszą im faktury od jednego podmiotu ciągle, zaraz wietrzą gdzieś jakieś machlojki. Jest też kilka innych powodów, np. oddzielenie różnych sklepów, działów itp.

O renomie świadczy czas istnienia firmy i wieloletnie opinie, zbyt niskie i zbyt wysokie są podejrzane, niema możliwości aby 100% osób było zadowolonych. :wink:

Normalna firma wystawia normalny dokument sprzedaży np. fakturę VAT, a nie jakąś tam fakturę VAT-marżę. Rozumiem, że to sposób na specjalne rozliczenie VAT-u, że to towar używany ale firma znika z rynku, a producent sprzętu nie przyjmie takiego dokumentu „potwierdzającego zakup”. Analogicznie sytuacja wygląda w przypadku oferty z gwarancją sprzedawcy na Allegro gdzie nie otrzymujemy właściwego dokumentu sprzedaży.

A może właśnie ta firma trudniła się kopaniem krypto, budową koparek albo czymś podobnym, a teraz wyprzedaje zasoby sprzętowe i zawija się z rynku? Kupowanie tej karty z oferty podanej w pierwszym poście zwyczajnie nie ma sensu, dlaczego - pisałem wcześniej.

VAT-marża to dokument, który wystawia się na używane produkty. Jak kupujesz od człowieka jakiś produkt, to spisujesz z nim umowę, jest normalną sprawą, że nie wystawia ci taka osoba faktury. Dlatego podatek VAT płacisz potem od kwoty którą zarabiasz, stąd w przypadku używanego produktu VAT-marża. Normalna faktura jest wtedy, gdy produkt jest nowy i kupiony na fakturę. Ta karta nie jest nowa, tylko używana, jej cena jest kilkaset zł niższa niż nowego produktu, sprzedawca daje też gwarancję.

Kto komu broni posiadania kilku firm ? I dlaczego uważać, że jest oszustem, albo pisać, że sprawa jest podejrzana czy śmierdzi z daleka… To akurat są pomówienia, ale dziś często coś takiego się zdarza. Mentalność ludzi popierających PiS, czyli tak zwanych neokomunistów. Jeśli coś masz to jesteś cwaniakiem i złodziejem, a jak chcesz coś sprzedać to na pewno jesteś oszustem. Sam wystawiam sprzęt na Allegro, OLX i itp. Ludzie bzdury wypisują, zakładają spory, a Allegro wstawia ostrzeżenia sprzedającemu, że nie rozwiązał sporu czy reklamacji. Dzwonisz do człowieka, który kupił przedmiot i okazuje się, że telefon jest wyłączony a zarzuca się Tobie w sporze, że nie dotarła paczka ani powiadomienie. Tylko, że jak telefon jest wyłączony to jak mogło być powiadomienie… Inna ciekawa sytuacja to zakładanie sporu o brak paczki, Allegro zarzuca naruszenie regulaminu, bo nie wziąłeś udziału w sporze, który jest niezasadny. Dzwonisz do człowieka, O Panie ja nic nie wiem o żadnym sporze bo ja teraz na budowie jestem a w Paczkomacie nie byłem, albo inny… Proszę Pana ja jestem za granicą w pracy to chyba moja żona utworzyła spór, ale ja nic nie wem… To podobnie jak kolega chudy uważa, że ktoś jest oszustem nie mając na to dowodu żadnego. To jest nic innego jak oszczerstwa i pomówienie, ale do elektoratu PiSu nie dociera to, że przedsiębiorca to nie oszust, bo przecież naczelny wódz narodu mówił w telewizji, że przedsiębiorcy to cwaniaki i oszuści. Przez takich ludzi jak Ty kolego nie można nic online sprzedać, bo ludzie naczytają się Twoich wywodów i nie chcą kupować online.

Jeśli chodzi o karty graficzne to chętnie bym kupił kartę pokroju 1660 Ti lub 1660 Super. Obecnie mam Radeon RX 5500 XT. Może nie górnolotna karta, ale gdy kupowałem był to najtańszy i najsensowniejszy wybór. Możesz wybrać zamiast tego RX5500 XT najlepiej z 8 GB ramu to jest właśnie około 1.000 zł. Fajny model z RX5500 czy 6600 to Sapphire Pulse i Pulse OC. Są modele fabrycznie podkręcona z dobrymi osiągami. Z kart serii AMD RX 6XXX trzeba uważać, niektóre wersje są tańsze i mają tylko 64 bit magistrale. Karta z magistralą poniżej 128 bit do gier raczej się nie nada.
Jeśli chodzi o tanie karty Nvidia polecam też obok tych 1660 (koniecznie dopisek Ti lub Super - to karty z lepszą wydajnością niż goły 1660) kartę GTX 1650 z pamięciami GDDR6, cechuje je dobry stosunek jakości do ceny. Z Nvidi polecam producentów takich jak Palit, Gainward, Zotac.

Oferta z linka pokazanego wyżej wygląda dobrze.

Uwielbiam takich ludzi co wszędzie widzą politykę też sprzedaje na Allegro i OLX nikt nie napisał że ta firma to cwaniak i oszust ale co zrobi klient jak firma zniknie nagle z rynku ostatnio nawet głośno było o pewniej firmie co niby sprzedawała telefony po niskich cenach a teraz chce ich zwrotu . Nie dziwi cię fakt że firma ubezpieczeniowa ma nagle X kart graficznych używanych po tak niskich cenach , pewnie po kopaniu

Nic, straci te kilka miesięcy gwarancji. Jakby kupił od kogoś prywatnie, miałby mniejsze prawa. Nie bardzo rozumiem w czym jest problem? Masz kartę używaną, tańszą nie o jakieś 5% tylko ok. 30%. Firma daje na to gwarancje. Sądzisz, że ktoś zakłada firmę, ponosi koszty, aby zamknąć ją po miesiącu? Naprawdę myślisz, że tyle się zarobi na paru używanych kartach, żeby to było opłacalne?

Ja bym po prostu taktował kartę jak używaną, kupioną od nieznanej osoby, dokładnie przetestował jak najszybciej po zakupie, a gwarancje traktował, jako dodatkowy, być może działający atut.

Przecież sam twierdziłeś wyżej, że sprawa jest podejrzana. Pytanie, z jakiego powodu ? Dany przedsiębiorca ma dużą działalność gospodarczą i ma podopisywane PKD. Jednym z profili jest sprzedaż elektroniki, sprzętu komputerowego poprzez internet. Co jest tutaj podejrzanego ? Twoje wyimaginowane przytoczenia jakiś firm z telefonami… Na czym to w ogóle jest oparte, bo nie bardzo rozumiem. Tutaj zauważam za to oszczerstwa jakie wypisujesz na temat firmy czy jej właściciela z Częstochowy. Jakie bowiem masz dowody na to, że wspomniana firma jest w jakikolwiek sposób nieuczciwa… Uważasz, że przypisane warianty PKD to spółki córki. Konta bankowe czy rozliczenia VAT to jest przekręt a karty są pewnie po kopaniu. Wreszcie największa bzdura „Firma ubezpieczeniowa posiada X kart…” Firma ubezpieczeniowa nie posiada tylko przedsiębiorca w ramach działalności sprzedaje karty graficzne. To nie jest zabronione, a Ty wypisując na forach takie historie działasz na szkodę sprzedawców oczerniając ich i insynuując, iż to przekręt, bo sprawa śmierdzi z daleka.

Ogólnie patrząć na pobór mocy kart, to że rzeczywiście mogą być karty z komparki i mój ograniczone środki(1000pln) stwierdziłe że lepiej se kupię konsole, ale dziękuje za próbe pomocy !!!