Co myslicie o milenjum!

(system) #1

:mrgreen:

(pysiu) #2

według mnie troche lepsze i stabilniejsze niż 98 ale ..:):):slight_smile:

(system) #3

Jest to największy syf z jakim sie spotkałam zacina, resetuje się bez powodu itp...Narazie używam XP sp1a Ale chce się przeżucić na 2003 server PL Płytki będą prosto z MICROSOFTU 8) Podobno ma kopa że hoho tylko z tego co wiem jest na 4 płytkach i zajmuje 3,60gb :x

(system) #4

Wg mnie ME to jeden wielki badziew. Nie polecam go nikomu. Lepiej już XP zainstalować :stuck_out_tongue:

(Krogulec) #5

Sam używam obecnie Windows Me (na taki system mam licencję) i:

zalety: jest to "przybajerzony" Windows 98SE z dodatkami typu :wink: miniaturki plików graficznych, ładniejsze kolorki, zintegrowania prosta przeglądarka plików graficznych, zintegrowany Windows Media Player, zintegrowany dekompresor ZIP'ów i kilka innych. Poza tym w stosunku do Windows XP lepiej radzi sobie (podobnie jak Win 98SE) ze starszymi grami.

wady: w związku z przybajerzeniem j.w. rzeczywiście częściej się "sypie" ale jeżeli nie instaluje się czego popadnie to zachowuje się względnie normalnie (tzn. zdarzają się dni, że nie ma blue screena :wink: )

wnioski: przestarzały i niestabilny system

Moja rada:

Upgrade do Windows XP (co niebawem również czynię). To, że ma większe wymagania i nie chodzą wszystkie gry to tak naprawdę nieważne - trzeba iść z duchem czasu :wink: Jest to dużo stabilniejszy i lepszy system od tych z rodziny Windows 95/98/Me

I jeszcze jedno:

Jeżeli chodzi o Windows Server 2003 to pamiętajcie, że jest to system serwerowy więc zawsze może on nieść ze sobą jakieś ograniczenia w warunkach domowych (choć da się go tak poustawiać aby działał jakby był Workstation). Poza tym na dzień dzisiejszy nie wszystkie aplikacje narzędziowe i użytkowe będą z nim poprawnie współpracować. Nie zapominajmy też, że jest to system drogi - normalnie jego ceny zaczynają się od 599 USD za wersję Web Edition, można co prawda zamówić w Microsoft Polska za 20zł krążek z wersją trial ale działa ona tylko (właściwie aż) 180 dni. O piratach tu nie wspominam gdyż liczę, że chcesz być legalny :wink:

(system) #6

Obecnie mam system XP,a poprzednio 98.O Milenium słyszałem dużo opinii przeważnie złych np:że jest mniej stabilny od 98 jeżeli tu wogóle można mówić o stabilności :oops:

A poza tym jak można uniknąć instalowania byle czego jeżeli pół dnia przy komputerze siedzi dzieciak.Trzeba by było cały czs patrzeć mu na ręce :shock:

(Jr14) #7

Milenium to najgorsze /cenzura/ w dziejach Microsoftu. (nie mówiąc o 95). Już 98 jest od niego lepszy. Poprostu kaszana i nic więcej. Ja mam Xp Professional i nie widzę lepszego systemu od XP, polecam. Chyba że 2003 będzie jeszcze lepszy od Xp, ale to się okarze wkrótce. :slight_smile:

(ŁYSY) #8

Ja też uważam że Me to badziewie, przedtem używałem 98, na którego mam papiery, ale też miał ciężki dni. Teraz mam XP Pro i jest zaje... zero sypania, wszystko chodzi, nawet Quake 3 Arena, albo HL to z tych starszych gierek. No i czekam z niecierpliwością na Longhtorma :wink: (chyba tak się to pisze)

(Leszek) #9

Millennium to najgorszy produkt monopolisty Microsoftu!!

(pysiu) #10

nie przesadzajmy bardziej bym nazwał ze 98 i 95 są do bani ale jak sie wie co sie robi to kazdy system jest dobry

(Del15piero) #11

Moja siostra cioteczna go używa i nie nażeka :smiley: . Ja go używałem i nie byłem zadowolony :frowning: . Mój brat cioteczny go używa i nie nażeka :smiley: więc co z tego wynika że każdy lubi co innego u mnie me zawieszał się cały czas a XP chodzi glanc :smiley:

:infinity:

(pysiu) #12

tak ogólnie to najlepiej jak zainstaluje się Milenium i 98 to najlepiej po za systemnic nie instalować to wtedy nie ma problemów :):):):):):):):):):slight_smile: :eggface:

(system) #13

Mam znajomego, który ma ME i w związku z tym same problemy. Wciąż coś nie działa, czegoś brakuje, coś się zawiesza... tylko współczuć.

Ja miałem 98 SE - oceniam go jako niestabilny i to wprost proporcjonalnie do postępującego ducha czasu

teraz mam XP - jestem zadowolony i oceniam go jako bardzo stabilny. Chodzą mi na nim nawet takie gry-archaiki jakie stworzono na Amigę 500 (ktoś wogóle pamięta coś takiego???)

Pozdrawiam

(Cebula) #14

Uważam, że albo XP albo 98, ME to rozwiązanie moim zdaniem dla desperatów. Jeśli się posiada na niego licencję to trudno, da się z tym żyć ale nie polecam :wink: Ja praktycznie cały czas pracuję albo na komputerze z 98 SE albo ME. ME jest nie stabilny i wolny - 98SE zachowuje się tak jak by był jego następcą... Myślę, że parę bajerów wtłoczonych w ME wiosny nie czyni i nie warto się przesiadać ze starszego braciszka.

(pysiu) #15

ja dochodze do wniosku ze każdy system jest dobry jak wiemy co mamy zrobić w danym momęcie i problemie

(Golden Finger) #16

Czytam i czytam o wadach i zaletach systemu Millenium. Większość z Was ma problem z systemem, cz to ME, cz WIN98, tylko dlatego, że kompa wykorzystujecie przede wszystkim do gier. Pracowałem na win98 i w ciągu pięciu lat dwa razy formatowałem dysk i instalowałem na nowo system, a to tylko dlatego, że przy dużej ilości zapisywania i kasowania plików należy to zrobić. Długie użytkowanie dysku bez pełnego formatu powoduje jego rozmgnetyzowanie i z czasem może nie pracować poprawnie (oczywiście dysk). Jak pisze Pysiu, jeżeli wiesz co robisz to każdy system będzie w miarę stabilny. U siebie również instalowałem gry ale były takie, z któych rezygnowałem bo one powodowały zawieszanie się systemy. XP jest w miarę stabilny ale znam takich, którzy rozwalają go w przeciągu kilknastu dni. Mówię wtedy, że to ich problem, mnie dają zarobić naprawianiem swoich systemów w kompach. W systemach problem pojawia się, gdy instalujesz jakiś program i on wrzuca swoje pliki do katalogu systemowego. Myślę, że za mało jest współpracy pomiędzy Microsoftem a programistami, którzy pod ich systemy piszą różne programy. Temat jest "rzeką" tak więc niech to wystarczy, reszta do własnych przemyśleń.

Pozdrawiam Wszystkich

Golden Finger 8)