Co myslicie o milenjum!

:mrgreen:

według mnie troche lepsze i stabilniejsze niż 98 ale …:):):slight_smile:

Jest to największy syf z jakim sie spotkałam zacina, resetuje się bez powodu itp…Narazie używam XP sp1a Ale chce się przeżucić na 2003 server PL Płytki będą prosto z MICROSOFTU 8) Podobno ma kopa że hoho tylko z tego co wiem jest na 4 płytkach i zajmuje 3,60gb :x

Wg mnie ME to jeden wielki badziew. Nie polecam go nikomu. Lepiej już XP zainstalować :stuck_out_tongue:

Sam używam obecnie Windows Me (na taki system mam licencję) i:

zalety: jest to “przybajerzony” Windows 98SE z dodatkami typu :wink: miniaturki plików graficznych, ładniejsze kolorki, zintegrowania prosta przeglądarka plików graficznych, zintegrowany Windows Media Player, zintegrowany dekompresor ZIP’ów i kilka innych. Poza tym w stosunku do Windows XP lepiej radzi sobie (podobnie jak Win 98SE) ze starszymi grami.

wady: w związku z przybajerzeniem j.w. rzeczywiście częściej się “sypie” ale jeżeli nie instaluje się czego popadnie to zachowuje się względnie normalnie (tzn. zdarzają się dni, że nie ma blue screena :wink: )

wnioski: przestarzały i niestabilny system

Moja rada:

Upgrade do Windows XP (co niebawem również czynię). To, że ma większe wymagania i nie chodzą wszystkie gry to tak naprawdę nieważne - trzeba iść z duchem czasu :wink: Jest to dużo stabilniejszy i lepszy system od tych z rodziny Windows 95/98/Me

I jeszcze jedno:

Jeżeli chodzi o Windows Server 2003 to pamiętajcie, że jest to system serwerowy więc zawsze może on nieść ze sobą jakieś ograniczenia w warunkach domowych (choć da się go tak poustawiać aby działał jakby był Workstation). Poza tym na dzień dzisiejszy nie wszystkie aplikacje narzędziowe i użytkowe będą z nim poprawnie współpracować. Nie zapominajmy też, że jest to system drogi - normalnie jego ceny zaczynają się od 599 USD za wersję Web Edition, można co prawda zamówić w Microsoft Polska za 20zł krążek z wersją trial ale działa ona tylko (właściwie aż) 180 dni. O piratach tu nie wspominam gdyż liczę, że chcesz być legalny :wink:

Obecnie mam system XP,a poprzednio 98.O Milenium słyszałem dużo opinii przeważnie złych np:że jest mniej stabilny od 98 jeżeli tu wogóle można mówić o stabilności :oops:

A poza tym jak można uniknąć instalowania byle czego jeżeli pół dnia przy komputerze siedzi dzieciak.Trzeba by było cały czs patrzeć mu na ręce :shock:

Milenium to najgorsze /cenzura/ w dziejach Microsoftu. (nie mówiąc o 95). Już 98 jest od niego lepszy. Poprostu kaszana i nic więcej. Ja mam Xp Professional i nie widzę lepszego systemu od XP, polecam. Chyba że 2003 będzie jeszcze lepszy od Xp, ale to się okarze wkrótce. :slight_smile:

Ja też uważam że Me to badziewie, przedtem używałem 98, na którego mam papiery, ale też miał ciężki dni. Teraz mam XP Pro i jest zaje… zero sypania, wszystko chodzi, nawet Quake 3 Arena, albo HL to z tych starszych gierek. No i czekam z niecierpliwością na Longhtorma :wink: (chyba tak się to pisze)

Millennium to najgorszy produkt monopolisty Microsoftu!!

nie przesadzajmy bardziej bym nazwał ze 98 i 95 są do bani ale jak sie wie co sie robi to kazdy system jest dobry

Moja siostra cioteczna go używa i nie nażeka :smiley: . Ja go używałem i nie byłem zadowolony :frowning: . Mój brat cioteczny go używa i nie nażeka :smiley: więc co z tego wynika że każdy lubi co innego u mnie me zawieszał się cały czas a XP chodzi glanc :smiley:


:infinity:

tak ogólnie to najlepiej jak zainstaluje się Milenium i 98 to najlepiej po za systemnic nie instalować to wtedy nie ma problemów :):):):):):):):):):slight_smile: :eggface:

Mam znajomego, który ma ME i w związku z tym same problemy. Wciąż coś nie działa, czegoś brakuje, coś się zawiesza… tylko współczuć.

Ja miałem 98 SE - oceniam go jako niestabilny i to wprost proporcjonalnie do postępującego ducha czasu

teraz mam XP - jestem zadowolony i oceniam go jako bardzo stabilny. Chodzą mi na nim nawet takie gry-archaiki jakie stworzono na Amigę 500 (ktoś wogóle pamięta coś takiego???)

Pozdrawiam

Uważam, że albo XP albo 98, ME to rozwiązanie moim zdaniem dla desperatów. Jeśli się posiada na niego licencję to trudno, da się z tym żyć ale nie polecam :wink: Ja praktycznie cały czas pracuję albo na komputerze z 98 SE albo ME. ME jest nie stabilny i wolny - 98SE zachowuje się tak jak by był jego następcą… Myślę, że parę bajerów wtłoczonych w ME wiosny nie czyni i nie warto się przesiadać ze starszego braciszka.

ja dochodze do wniosku ze każdy system jest dobry jak wiemy co mamy zrobić w danym momęcie i problemie

Czytam i czytam o wadach i zaletach systemu Millenium. Większość z Was ma problem z systemem, cz to ME, cz WIN98, tylko dlatego, że kompa wykorzystujecie przede wszystkim do gier. Pracowałem na win98 i w ciągu pięciu lat dwa razy formatowałem dysk i instalowałem na nowo system, a to tylko dlatego, że przy dużej ilości zapisywania i kasowania plików należy to zrobić. Długie użytkowanie dysku bez pełnego formatu powoduje jego rozmgnetyzowanie i z czasem może nie pracować poprawnie (oczywiście dysk). Jak pisze Pysiu, jeżeli wiesz co robisz to każdy system będzie w miarę stabilny. U siebie również instalowałem gry ale były takie, z któych rezygnowałem bo one powodowały zawieszanie się systemy. XP jest w miarę stabilny ale znam takich, którzy rozwalają go w przeciągu kilknastu dni. Mówię wtedy, że to ich problem, mnie dają zarobić naprawianiem swoich systemów w kompach. W systemach problem pojawia się, gdy instalujesz jakiś program i on wrzuca swoje pliki do katalogu systemowego. Myślę, że za mało jest współpracy pomiędzy Microsoftem a programistami, którzy pod ich systemy piszą różne programy. Temat jest “rzeką” tak więc niech to wystarczy, reszta do własnych przemyśleń.

Pozdrawiam Wszystkich

Golden Finger 8)