Co myślicie o studiach na odległość?

Witam,

przed chwilą przeczytałem ciekawą propozycje jednej ze szkół wyższych.Mianowicie proponują oni studia na odleglość nie trzeba przychodzić na uczelnie ale uczysz się sam we własnym zakresie przez internet (uczelnia wydaje środki -materiały dydaktyczne)W ten sposób uczysz się sam kiedy chcesz i ile chcesz.

Co o tym myślicie?

Kicha, papier malo warty, a jak pojdziesz na politechnike, to tez uczysz sie kiedy chcesz i ile chcesz.

W praktyce, uczysz się w sesji :slight_smile:

Aha czyli po takich studiach dostajesz dyplom w którym zawarta jest informacja że studiowałem na odległość. No tak w sumie taki papier bedzie mało wart :frowning:

powiedz który papier jest dużo warty (jeśli nie bierzemy pod uwagę dyplomów mgr inż.)???

uważam że to bardzo dobra alternatywa, gdy pracujesz, zwłaszcza za granicą…

do tego jeśli wezmiesz pod uwagę to że w trakcie studiów masz doświadczenie zawodowe, to jestem prawie pewien, że pracę znajdziesz szybciej niż ktoś po tym samym kierunku dziennie

EDIT:

nie ma takiej informacji…

poza tym kto patrzy na dyplom??? patrzą na CV, do tego studia wirtualne mogą zostać bardzo pozytywnie odebrane przez pracodawce.

I co z tego jak egzaminy zdajesz w realu. Jak się sam nie zmobilizujesz do pracy to marne szanse na zdanie egzaminu.

a mgr to jak zrobić? to są jakieś specjalne studia?

oj kolego jak zrobić mgr’a :wink:

od jakiegoś czasu większość kierunków jest w dwóch stopniach (1 licencjat, inżynier i 2 magister), oczywiście pomijając np. medycynę i prawo gdzie studia są odrazu jednolite magisterskie.

co do egzaminów to prawda, każdy przedmiot zaliczasz na realnej sesji, a nie przed kompem.

Hmm, jak chodzisz na jednolite studia, to jak zaliczysz wszystkie przedmioty, masz inżyniera, jak zdasz wszystkie egzaminy, zostajesz magistrem, mi zostało jeszcze 2 lata;p

tylko teraz niewiele kierunkow na jednolitych magisterskich…

poza tym za darmo go nie dostajesz - praca dyplomowa, słyszałeś o czymś takim???

ale to już jest OT.

to jest niby fajne, ale pod warunkiem że jesteż odpowiedzialny jak na swój wiek - z doświadczenia wiadomo że jak nie trzeba chodzić do szkoły to nie będziesz sie uczył

wszystko zależy od tego czy się zmobilizujesz sam do nauki

a dyplom jest tak samo ważna z atakiej uczelni jak z tej co trzeba chodzić

i dodatkowo możesz normalnie pracować i zarabiać