Co myślicie o takim sprzęcie za taką cene

(Marcin260) #1

Witam. Jest możliwość kupienia w cenie 450zł komputera wraz z głośnikami, monitorem lcd, myszką, klawiaturą itp. Chciałbym się was poradzić czy się opłaca.

Poniżej dokładniejszy opis.

• PC z procesorem Athlon XP 2000, 1GB DDRAM PC333, płyta główna Microstar KT4AV AGPx8, dysk Samsung 60GB, karta graficzna GeForce 4 MX4000 64MB TV Out, 8xUSB, karta sieciowa LAN, modem, napęd FDD, nagrywarka LG DVD Super Multi, drugi napęd LG CDROM, licencja Windows XP Prof OEM, kabel zasilający

• monitor LCD HYUNDAI 19" z wejściem DVI model N91W

• drukarka HP 656C

• klawiatura

• mysz optyczna

• listwa zasilająca

• głośniki

Sprzęt ma służyc głównie do internetu, muzyki, filmów i starszych gierek.

(system) #2

W sumie może być tylko jaki jest zasilacz w tym zestawie?

(Marcin260) #3

chyba minimum 350 wat ale firmy nie znam. Drukarka ma komplet nowych tuszy.

(Do Rejestracji) #4

Jeśli tusze oryginalne to bierz. Stanowią 1/2 ceny wtedy :stuck_out_tongue:

Opłacalność tej inwestycji mierzy się potrzebą, nie kosztami. Jeśli potrzebujesz komputer, który w zasadzie niewiele może, ale nadaje się do podstawowych prac typu włączenie systemu, to bierz.

Osobiście bym nie brał. Powierzchnia w domu, jaką by zajmował, jest więcej warta.

(Piotr Kluzowicz) #5

Jak za taki duży zestaw to cena jest bardzo dobra. Jeśli parametry komputera spełniają Twoje wymagania i wszystko to jest sprawne, to warto brać.

(Thunderbolt) #6

Jeśli to miałby być twój pierwszy (lub twój pierwszy własny) komputer to warto brać, bo szkoda, żebyś zepsuł coś droższego. Jeśli miałeś/masz już komputer (na własność) to nie warto brać, bo komputer to grat i nic właściwie na nim nie zrobisz.Tak jak pisze Karwowski tusze w drukarce są warte pewnie ze 200zł (wiem co mówię bo sam miałem HP i tyle płaciłem za komplet tuszy).

(Chojinka) #7

tak jak to już wszyscy napisali - brać ale nie uda ci się na nim za bardzo pograć!

(Piotr Kluzowicz) #8

Myślę, że przesadzasz. Do zastosowań, jakie podał autor tematu, ten komputer będzie wystarczający. Procesor niezły, 1GB RAMu to dużo. Można tylko wymienić grafikę na jakiegoś Radeona 9550 AGP z allegro i gry (te nie najnowsze) będą chodzić płynnie.

(Marcin260) #9

a co myślicie o tym monitorze? Jak taka dziewiętnastka będzie się sprawować?

-- Dodane 10.09.2010 (Pt) 17:42 --

To może powiecie mi co sądzicie o tym? Cena tego zestawu 500zł.

monitor 17”Manta +klawiatura +mysz +głośniki Creative(2głośniki + subwoofer)

oryginalny Windows XP Home z naklejką key ,płytą,paragonem zakupu,papierami i opakowaniem – pudełkiem,

Karta sieciowa Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC

Typ procesora Mobile AMD Athlon XP, 2200 MHz (16.5 x 133) 3200+

Nazwa płyty głównej ASRock K7VT4A Pro (5 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, LAN)

Pamięć 1536 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Karta NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)

Karta dźwiękowa Creative EMU10K1 SB Live! Audio Processor

Dysk WDC WD1600BB-55RDA0 (149 GB, IDE)

Dysk ST380215A (74 GB, IDE)

Dysk IC35L040AVER07-0 (40 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Nagrywarka DVD