Co myślicie o tym zasilaczu

http://zenfist.pl/pID/1450.htm

Produkowany przez DELTĘ - można do środka luknać . Jak się kliknie na dużą fote pokzaują sie miniaturki ze zdjeciami od środka. Producent chyba nie ma się czego wstydzić ???

Luknijcie na te foty rozgrzebanej puszki , cena też wydaje się dobra tylko trochę jakieś małe wydajności prądowe na linniach 12 V. Aktywne PFC czyli to co lubię. Troszke droższy od Amacroxa 450 o kórym myślałem.

Co radzićie ASUS hmmm mało znane :wink:

Małe radiatory, w moim MC Feelu 250W wyglądają identyczne (a większe chyba mam w Seasonicu 125W). Wentyl dobry Yate Loon.

Osobiście kupił bym Amacroxa AX-450 lub AX-500, Huntkeya HK 350W, Cooler Mastera extreme power 430W.

wgląda jak by to składał amator , niepodoba mi się, pozatym żeczywiście małe radiatory na tranzystorach mocy, na 100% bedzie grzałka, linie +5 i+3 dość wysokie ale +12 bardzo mały amperaż , jeżeli kupisz kiedyś karte graficzną z zasilaniem 12V będą kłopoty.

Tobi patrząc po tabliczce znamionowej to jest to to samo co Chiftec GPS 450AA-101 A produkowany pewnie w tej samej fabryce dla Chiefteca. Drażni trochę podswietlanie wentylatora w tym Asusie. Da sie to wyłaczyc bez rozbebeszania zasilacza ???

Te amacroxy ktore radzisz są dobre są ale nie mają AtivPFC a wolałbym z aktywnym. Różnica w cenie 30-40 zl nie stanowi,

Chiftec też nie mocarz !!

APFC, aż tak dużo nie daje. Huntkey HK-350W ma APFC i realnie ma dużo więcej niż na nalepce, i równo trzyma.

Mały radiator źle o zasilaczu nie świadczy . Wręcz przeciwnie . Swiadczy to o tym ,że konstruktor przyłożył się do roboty i zasilacz ma wysoką sprawnosc i nie puszcza energi radiadorem w kosmos. Po prostu w markowym produkcie jest to porządnie obliczone i dobrze dobrane. Poza tym często elektronika lubi wyższa temperaturkę (nie za wysoką) po prostu stabilniej pracuje . Dotyczy to szczególnie pólprzewodników. W niektorych ukladach mocy tranzystory w stopniach mocy są specjalnie podgrzewane . Szczególnie na starcie , przy rozruch urzadzeń.

A mogę wiedziec co Ci to da?

Wydaje się, że zasilacz z aktywnym PFC lepiej gospodaruje energią . Bilans energi pobranej i oddanej jest korzystniejszy. Pobierają tyle powera ile na daną chwile trzeba oddać. Modele z aktywnym pfc skuteczniej filtruja szkodliwe harmoniczne zarówno do ukladu jak i do tylu do sieci. Generalnie też troche szybciej działają takie zasilacze w sytuacja awaryjnych.

Hmm z kolei ja czytałem że to użytkownikom(aktywne PFC) nic nie daje.

Lub o tym że oszczędza na radiatorach, niektórzy bardziej wrażliwi na hałas narzekają na Chieftecki. Im mniejszy radiator, tym bardziej wentyl musi się kręcić. Sprawdzałeś sprawność? Dobry to sprawny ponad 80% (80+), ten ma pewnie ponad 70% z porywami do >80%.

Ja chiałęm, tylko zauważyć że Delta Electonics produkuje również Chefa, który ostatnio nie szaleje jakością.