Co myślicie o tym zestawieniu

Adalbert, możesz polecić mi jakiś konkretny model tych głośników? (coś z subwooferem jednak)

Chcesz mieć gorszą jakość muzyki kosztem pierdzącego suba proszę bardzo, ale niestety musisz poprosić wtedy o to kogoś innego.

Ja ze swej strony mogę polecić coś typu Genius SP-HF2000X (http://www.ceneo.pl/1364161), chyba, że taka moc nie jest potrzebna, to można coś taniej znaleźć. Ale 2.1 Ci nie zaproponuję, bo nie ma sensu.

Ja miałem taką sytuację kupiłem słabszy zasilacz za 2 lata dorzuciłem, 3 dyski i 2 wiatraki (+hub cooler mastera) i miałem problem bo już grać się nie dało musiałem zrezygnować z dysku i huba+mniejszej 80mm aby było na styk prawie. A teraz żeby coś mocniejszego wsadzić muszę dorzucić nowy zasilacz i grafike.

Gdybym na studiach bawił się 3dmaxem czy innym programem do przetwarzania (grafika, wideo, obliczenia) to skorzystał bym z możliwości CUDA w NV. Żeby robić coś np. kilka minut a nie w godzinę. Ale trzeba przewidywać zastosowanie w niedalekiej przyszłości.

A ja jednak myślę że początkowe karty graficzne z np. 12GPU (bo właśnie w tym kierunku zmierzamy) będą ciągły swoje i dobrze by mieć zapas (z 620W minimum), chyba ze wcześniej procesory Zii Creative zastąpią CPU i GPU ;] Jak na razie to tylko widzę 350W, 500W, 620W …1000W jakoś nie odczuwam że mniej ciągną podzespoły od kilku lat, poza netbokami itp.

Pytanie do kolegi a co właśnie ten certyfikat oznacza, jeśli nie to o czym właśnie wspominasz?

170W za +70zł i mamy modularny zasilacz czy to aby nie opłacalne? Osobiście np. MODECOM PREMIUM 500W za ok. 230zł bym sobie w życiu nie wsadził. Na bank zabije go karta graficzna (b. szybko) ;]

“Ja miałem taką sytuację kupiłem słabszy zasilacz za 2 lata dorzuciłem, 3 dyski i 2 wiatraki (+hub cooler mastera) i miałem problem bo już grać się nie dało musiałem zrezygnować z dysku i huba+mniejszej 80mm aby było na styk prawie. A teraz żeby coś mocniejszego wsadzić muszę dorzucić nowy zasilacz i grafike.”

Dlatego do GTX285 który wraz z resztą podzespołów ciągnął w pclabie 300W z kontaktu w stresie http://pclab.pl/art35006-18.html polecam jakieś 450W, ponad 150W zapasu to sporo.

“Gdybym na studiach bawił się 3dmaxem czy innym programem do przetwarzania (grafika, wideo, obliczenia) to skorzystał bym z możliwości CUDA w NV. Żeby robić coś np. kilka minut a nie w godzinę. Ale trzeba przewidywać zastosowanie w niedalekiej przyszłości.”

Żeby CUDA działało nie trzeba mieć kilku GPU, ale faktycznie, przy większym przetwarzaniu grafiki więcej GPU się przyda. Ale jak pisałem, zapas ponad 150W jest wystarczający.

“Jak na razie to tylko widzę 350W, 500W, 620W …1000W jakoś nie odczuwam że mniej ciągną podzespoły od kilku lat, poza netbokami itp.”

Przejrzyj prawdziwe zapotrzebowanie na moc podzespołów komputerowych. To że sprzedają coraz mocniejsze zasilacze, a ludzie kupują je, nie oznacza, że tyle mocy jest potrzebne. Przykładem jest chociażby ten temat.

“Pytanie do kolegi a co właśnie ten certyfikat oznacza, jeśli nie to o czym właśnie wspominasz?”

Certyfikat upewnia nas, że faktycznie mamy jakąś tam określoną sprawność. Ale by mieć wysoką sprawność, nie trzeba mieć certyfikatów. Zasilacze Corsaira mimo że mają sprawność ponad 80% certyfikatu nie mają. Rzecz w tym, by nie patrzeć tylko na certyfikaty, tylko sprawności w różnych zasilaczach.

“Osobiście np. MODECOM PREMIUM 500W za ok. 230zł bym sobie w życiu nie wsadził.”

No z tym to się większość osób zgodzi, tyle że nikt nie pisał tutaj o Premiumach…

Zobaczcie punkt o poborze mocy na 2 stronie tego testu.

http://www.chip.pl/artykuly/porownania/ … :int=1&-C=

Artykuły z chip.pl możesz sobie w większości darować…

GF 9800 GTX+ i 4rdzenie (od AMD czy Intela) w stresie z gniazdka pobierają najwyżej coś koło 300W http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=4797-12 Odlicz sobie od tego sprawność zasilacza, to zobaczysz, że musi on dostarczać do takiej budy powiedzmy że 250W.

Patrz na rzeczywiste testy, a nie na deklaracje i zalecenia producentów. Mniej więcej to samo (linki już podawałem) na pclabie też znajdziesz.

Jeszcze raz napiszę: jak nie będzie zabawy w wiele GPU, to zasilacz nie będzie dostarczał więcej jak 350W, przy kilku GPU 450W wypada (z zapasem).