Co myślycie o tej aukcji dysk zewnętrzny?

Witam mam pytanko myslycie ze sie opłaca kupić dysk z tej aukcji chodzi mi tu o to że dysk na innych jest tanszy niż tu a z gwarancją jest niby tak że w razie czego mu odsyłam a on wymienia na nowy lub niby do producenta tyle ze u niego jest od ręki nowy

http://allegro.pl/dysk-500gb-zewnetrzny … 16354.html

Cena dobra. Nie mam doświadczenia z “współczesnym” Verbatimem, znam markę sprzed lat i zawsze ceniłem ją za jakość (troszkę innego rodzaju nośników).

Jednak jeśli sam bym wybierał dysk, co jak co ja mobilny, to ten z aukcji odstraszyłby mnie obudową, która wygląda na mało odporną. Poza tym ten czarny fortepianowy lakier, to jest nieporozumienie przy urządzeniach, na których kładzie się ręce. Jeśli jednak, ma pełnić funkcje estetyczne i większość czasu ma leżeć np. przy laptopie na biurku, to sytuacja się nieco zmienia.

Osobiście posiadam tylko jeden dysk przenośny i jest to seagate freeagent go 500GB. Jestem z niego zadowolony, bo mimo braku właściwości wzmocnionej odporności, to spisał się kilka razy. Przetrwał upadek z biurka na wykładzinę i mierzy się z trudnościami codziennego transportu w torbie, która często ląduje na podłodze i turla się po bagażniku. Jakimś cudem obudowa trafiła na mocnego przeciwnika i została wgniecione do środka (wygląda to jakby ktoś przyłożył w nią nożem) i działa. Kolejny dysk przenośny będzie w jakieś gumowej obudowie :slight_smile:

Trudno powiedzieć. Sam Verbatim żadnych dysków nie robi, jedynie branduje obudowy. Pytanie co jest w środku? Pamiętaj też, że w przypadku awarii elektroniki kieszeni prawdopodobnie nie będziesz w stanie odzyskać danych (nawet o ile sam dysk w będzie w 100% sprawny) bez utraty gwarancji. Wynika to oczywiscie z konieczności otwarcia w takiej sytuacji obudowy. Warto więc w miarę możliwości kupować dysk i kieszeń jako oddzielne elementy.

A gdzie to jest niby w aukcji opisane? Z tego, co widzę, to nie jest firma tylko osoba prywatna. Dostaniesz rachunek na ten dysk?