Co obciąża?

Witam mam mój komputer to :

Athlon64 3000+

512MB Ram Kingstoma

GeForce 6600GT 128 MB (model GV-NX66T 128D) 128 bit TV-OUT na PcExprees x16

Karte dźwiękową zintegrowaną z układem AC’97

i zintegrowaną karte sieciową

czy gdybym wymienil te dwie zintegrowane rzeczy to czyu mój komputer przyspieszyl by w niekturych grach i aplikacjach a jesli tak to jaką karte dźwiękową wybrać (cena do 200 zł)

Żeby Ci przyspieszył komp to musiałbyś wymienić procesor, karte graficzną lub też RAM. Karta muzyczna jest do “zabawy” z dźwiękiem i możesz kupić sobie karte jak chcesz mieć lepszy dzwięk itp. Podobnie z sieciówką, tyle że raczej net Ci nie przyspieszy po wymianie.

Złączono Posta : 13.08.2005 (Sob) 15:16

PS. Sprzęt masz dobry (tzn procek, grafa i ram)

zadnej szybkosci nieuswiadczysz karty muzyczne zintegrow. sieciowki sa obecnie b.dobrej jakosci wiec to nie ten problem

przecierz zintegrowane karty sa na identycznym chipie co odpowiedniki pod PCI wiec masz to samo tylko ze tu masz brak np. konfliktow bo all jest dopasowane, stery takze pasuja od wersji PCI (ALL) itd.

kreciles cos, jakie masz temp. napiecia

jak tam system oczyszczony, swiezy

poprostu sie zapytalem aby wiedziec na przyszlosdc ze jakbu np jakas gra mi zaczela skakac przy grz singiel albo przy grze przen neta

Złączono Posta : 13.08.2005 (Sob) 15:30

to wiedzialbym o co chodzi

ja ostatnio kupiłem karte sb audigy 2 value i gry mi lepiej chodzą niż jak korzystałem ze zintegrowanej, cena około 170 zł. wersja OEM

Kuba co to mialo znaczyć : :l:l:l:l :shock: :shock: :shock: :shock:

Złączono Posta : 13.08.2005 (Sob) 16:32

he sorki ale nie wyszly mi te emoty:D :smiley: a tak na serio to o co ci chodzilo ??

Złączono Posta : 13.08.2005 (Sob) 16:46

a i jeszcze cos : mój model sieciówki to : WAN (PPP/SLIP) Interface (tutaj jest ip) i chcialbym wiedziec czy rzeczywiscie jest to zintegrowana karta (bo nie jestem do konca pewien)

Karta dźwiękowa nigdy nie miała, nie ma i nie będzie mieć wpływu na wydajność czy lepsze chodzenie gier…

A kto to ma wiedzieć?? Odsuń kompa i zajrzyj do niego od tyłu. Masz ją zainstalowaną w slot PCI?? Jak nie to jest zintegrowana…

Jest też inny sposób…

Po prostu podaj model płyty głównej… 8)

Michael dam screena z Aidy bo ja sie jakos nie moge dopatrzec : 123123124455566787jjhgfjjf6hb.th.png

Dawaj screeny bardziej czytelne :wink:

Jeszcze się nie spotkałem z czymś takim. :o

Nie wiem, czy pomoże, ale zainstaluj nowszą wersję AIDY, Everesta.

Może masz jakiś rachunek, pudełko od płyty głównej, gdzie by pisało, jaki to model :roll:

dobra oto moja plyta gł. : GIGABYTE K8NF-9 nForce

Złączono Posta : 13.08.2005 (Sob) 18:09

znalazłem tez inny napis : Model name :

GA-K8NF-9

Ok.

Więc płyta ma zintegrowaną sieciówkę, zresztą sam zobacz:

:arrow: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15512

Nie bo po co… http://www.frazpc.pl/artykuly/154/NVIDI … /od/A/do/Z na dole masz wykres :slight_smile:

Czasami karta dzwiekowa zintegrowana nie wyrabia z dzwiekiem w grach spotkalem sie z tym w BF2… ale sa to bardzo zadkie przypadki.

a czy da sie ją odpiąć w biosie i dokupic nową ??

Niemozna jej odpiac ale da sie ja zdezaktywowac .

Wchodzisz w Integrted perhads (tak jest u mnie) i odznaczas karte dzwiekowa/sieciowa i niedziala :slight_smile:

No i wtedy wkladasz w port pci nowa karte :slight_smile:

a ile kosztuje taka LEPSZA sieciówka pod moją płyte gł. ???

A po co Ci lepsza?

Ta, co masz jest wystarczająca. Czego chcieć więcej?

Sieciówki osobne kosztują od 20zł.

nie poprostu się pytam :smiley: :smiley: :smiley:

Złączono Posta : 16.08.2005 (Wto) 13:03

a czy jak gram przez neta to ta zintegrowana sieciówka moze powodować większe pingi?? bo przeciez zintegrowane rzeczy bardziej obciażają procka