Co oznacza klodka z zoltym trojkatem i wykrzyknikiem?

Otwieram stronę,na której chcę zrobic zakupy.Podczas logowania kłódka ma szary kolor a na niej jest żołty trójkąt z wykrzyknikiem.Czy to oznacza,ze strona jest nieszyfrowana.Prokół to https.Dzięki za wyjaśnienia

To może oznaczać, że np. strona używa protokołu bezpieczeństwa, ale przeglądarka ma problem z weryfikacją certyfikatu. Może też oznaczać, że strona z którą się łączysz zawiera zawartość mieszaną, której części nie można zweryfikować pod kątem bezpieczeństwa w oparciu o pobrany certyfikat. To tyle teoria. Teraz praktyka: kliknij w ikonę i poczytaj co przeglądarka ma do powiedzenia na ten temat.

Dzięki.Pisze,ze szyfrowane 128 bit ale strona zawiera elementy,których żródła nie można zweryfikować i te zródła mogą być modyfikowane przez piratów.Połączenie używa TLS 1.0. Połączenie szyfrowane przez RC 4 128 bit z MD5 dla zidentyfikowania wiadomosci i RSA jako metody zmiany klucza.Tłumaczyłem to z francuskiego,nie wiem czy oddałem wlaściwie sens.Tak czy inaczej dziwi mnie,że zaraz po kliknieciu na "Zaloguj"na krótki czas pojawia sie kłódka bez trójkąta i na zielonym tle.Za chwilę jednak sie to zmienia.Nie wiem czy mam robić tam zakupy a szkoda bo jest calkiem tanio.Ciekawe też,ze strona namiętnie reklamuje sie w tv.

Ten mankament nie musi być oznaką kradzieży danych etc. Powiedziałbym raczej, że jakiś element nie jest szyfrowany. Jeśli nie podaje się tam nr konta bankowego / dowodu / peselu etc to nie ma się czym martwić :slight_smile:

No tak ale przy zakupach potrzeba jednak wpisać numer karty kredytowej.Tyle fajnych rzeczy mi uciekło,bo po prostu bałem się zapłacić kartą.Tym razem chyba będzie to samo.