Co oznacza ta informacja błędu

co oznacza ta informacja błędu pojawia sie niebieski ekran i jest terkotanie takie, (wcześniej dawałem loga i jest ok, memtestem 86 sprawdzałem ramy jest ok):

komp jest nowy: e4300, 2gb ramu ocz, chieftec 450w, płyta asus 5ne-sli, seagate 250gb as, galaxy zalman 7600gs, temperatury ok, sterowniki do łyty wgrane

szukałem na różnych stronach i coś niby programowo jest nie tak, ale czy mimo wszsytko to może być wina sprzętu np zasiłki czy spalonego kondensatora na płycie? nie ma prawidłowości raz się zwiesza przy winampie raz przy grach a czasem na wordzie. wczoraj na raz i winamp i tlen i autoconnect dały komunikat

i się wyłączyły. jestem w trakcie pisania pracy mgr i dla mnie będzie tragedią jeśli teraz komp będzie non stop w serwisie zanim coś znajdą dlatego proszę Was o rady jakieś.

zanim był net też to się działo

Może i najczęściej jest to problem ze sprzętem -> http://support.microsoft.com/kb/137539/pl

jak zresztą zdecydowana większość błędów typu STOP.

goomish dziękuje bo już miałem zamiar po raz trzeci formata robić. czy musze instalować sterowniki do płyty głównej, chyba ne prawda? bo sieciówka mi niepotrzebna do mam modem do neo na usb

grzesiek82

Zobacz może ten temat - tam przyczyną występowania błędu było nadmierne zakurzenie kości RAM…z drugiej strony, piszesz, że masz nowego kompa - więc kurzu nie powinno być…

Pozdrawiam

Jeżeli do twojej płyty głównej są dostępne sterowniki dostarczane przez producenta np. na CD albo na stronie WWW - zawsze warto je zainstalować. Choćby po to aby zwiększyć nieco (a czasami nawet sporo) wydajność lub dodać obsługę innych urządzeń (niedostępną przy standardowych, systemowych sterownikach). Błędów STOP to raczej nie wyeliminuje, ale właśnie… raczej. Spróbować można, a nuż :slight_smile:

O, i temu urządzonku warto IMO przyjrzeć się bliżej. Choćby po to aby się upewnić. Modemy USB dostarczane przez TPSA znane są z dużej ilości przypadków, w których powodują problemy z działaniem systemu. Pożycz od kogoś na kilka dni inny modem, przetestuj, spróbuj z innymi (niż te z płyty od TPSA) sterownikami…

Z całym szacunkiem - to już zbyt daleko idące uogólnienie, przynajmniej ja tego, jako użytkownik tychże od ponad dwóch lat, nie mogę potwierdzić - modemy padają - tu oczywiście kłopot z dostępem do sieci, ale nic poza tym - wymiana i po kłopocie… :?

Pozdrawiam

goomish

dodam że zanim zainstalowałem cokolwiek od modemu

no komp nie ma miesiąca i ma plomby więc skończy sie na serwisie ale póki co staram sie sam to jakoś zdiagnozować o tyle ile mogę bo piszę pracę mgr na pg i dopiero za tydzień będę mógł kompa oddać do serwisu

Oj, no… też miałem i też ponad dwa lata używałem “tepsianego” Sagema 800 bez żadnych problemów, nawet najmniejszych. Ale podglądam sobie czasami alt.pl.neostrada czy różne fora i widzę, że najprawdopodobniej byłem niesamowitym szczęściarzem. No dobra - było nas dwóch :wink:

ale sprawdze modem zamienię go na mój thompson 300 i zobaczymy

Sprawdź czy instalowałeś poprawkę KB925902.

Jeżeli tak to zobacz to.

ok zobacze czy może sie to nie zainstalowało przypadkiem, ściągnałem tez neta nowe sterowniki do modemu sagem 800 i jak na razie cały dzień i ok ani jednego błędu, jak nie pomoże to zamienie modem z kolega na thompsona na parę dni

Złączono Posta : 21.04.2007 (Sob) 12:08

a więc tak wczoraj cały dzień było ok po zainstalowaniu nwych sterów do sagema 800 a dziś się znów pojawił ekran tego błędu, ie mam tej poprawki mam sp2 bez żadnych aktualizacji, myślisz że mimo tego mogę spróbować istalować tę aktualizacje która mi podałeś?

ostatni krok jaki jeszcze zrobię to na kilka dni zamienię modem na thompsona speedtouch a jak nie to do serisu kompa i bedę czekał z ponad tydzień pewnie ;(

Złączono Posta : 22.04.2007 (Nie) 16:34

zainstalowałem polecaną przez Ciebie aktualizację i nadal jest ten błąd, w poneidziałek zamienie modemy