Co oznaczają pakiety - PING

Witajcie,

proszę o wyrozumiałość :slight_smile: Po prostu nie mogę załapać o co chodzi z tym PINGIEM. Wiem, że wysyła jakieś pakiety, ale czy ma to coś wspólnego z prędkością i działaniem neta?

Proszę mnie nie odsyłać na wikipedię, czytałem, tam nie ma nic co by mi w tym pomogło.

Z góry dzięki za odp. :slight_smile:

Cóż, jeśli pytasz o pingowanie hosta …to jest to jedna z metod diagnostyki połączenia.

Bezpośrednio jednak nie ma on związku z tzw. “prędkością neta”

Standardowo dzięki ping’owi możesz uzyskać info o hoście źródłowym (twój adres), hoście docelowym (pingowany adres), ilości i rozmiarowi wysłanych pakietów ICMP (echo request), ttl …i najważniejsze czasie odpowiedzi na wysłane pakiety (echo reply) -lub jej braku.

Czyli dostajesz w uproszczeniu info ile pakietów wysłano, ile odebrano, z jakimi czasami i uśrednionym wynikiem.

Warto jednak pamiętać, że ping nie zawsze działa - może być np. blokowany na firewallu.

Właśnie tu w Wikipedii masz wszystko ładnie wyjaśnione: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ping Chyba, że nie rozumiesz tego co czytasz.

Krótko mówiąc - ping mierzy, ile czasu trwa przesłanie danych (pojedynczego pakietu ICMP, to jest specjalny protokół do celów diagnostycznych) do serwera i z powrotem. Jak przesłanie pakietu zajmie np. kilka sekund, tyle samo czasu będziesz musiał czekać na rozpoczęcie wczytywania się strony.

W skrócie to ping określa opóźnienie w przesyłaniu pakietów pomiędzy serwerem (komputer w sieci) a klientem (komputer w domu) i jest mierzony w milisekundach (ms). W codziennym uzytkowaniu z neta (głównie przeglądanie www) ping ma niewielkie znaczenie, większe ma w przypadku gier sieciowych, tzw. multiplayer, gdzie im niższe opóźnienie (niższy ping) tym lepiej.

Żeby to sobie lepiej wybrazić to jak grasz np. w Counter Strike lub inną strzelankę i gdy masz niski ping to oddanie strzału nastąpi praktycznie zaraz po wciśnieciu klaiwsza myszy, gdy ping jest wysoki strzał oddasz z lekkim opóźnieniem po wciśnięciu klawisza myszy, dlatego w grach ma to większe znaczenie :slight_smile:

Pozdrawiam!

Nie będe się rozpisywała ale przecytaj tu co opisałem :slight_smile: http://banita.pl/~pysiu/port/ping.html na temat pinga :slight_smile:

Dzięki wielkie za info,

Wybacz, ale ja jasno się wyraziłem, żeby mnie tam nie odsyłać, być może mnie to nie wystarczyło, a teksty typu “Chyba, że nie rozumiesz tego co czytasz” są bynajmniej śmieszne…

Dzięki bardzo reszcie, bardzo, bardzo mi pomogliście :slight_smile:

Pozdrawiam.