Co oznaczają te błędy w dzienniku zdarzeń?

Jeżeli chcesz, to ustaw sobie ręcznie DNSy i sprawdź jak będzie.

Gdybyś następnym razem coś podejrzewał analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html

Jak coś, pytaj. :wink:

Pytanie no już takie BONUSOWE :smiley: a jak kiedyś zdecydowałbym sie na zmiane dns na ręczne ich wpisanie i było by bez zmian albo gorzej to jak owe zmiany cofnąć? :slight_smile:

Ustawiasz wszystko tak jak jest teraz. Czyli:

Zmienianie DNS: prawidlowe-ustawienia-serwera-dns-konfiguracji-tcp-t490281-30.html#p3099455

Jak coś, pytaj.

Jeszcze co do twojego ostatniego postu na poprzedniej stronie (16:37) Jeżeli ustawiałbym ręczne dnsy na kartach w kompach to co z tymi dziwnymi nieznajomymi dnsami na tej drugiej karcie z notebooka - atheros, która jest połączeniem lokalnymi a jest wyłączona? W niej dnsy miałbym wymazać i wpisać takie jak na pierwszej karcie w notebooku i na tej ze stacjonarnego? Tak/nie? I jakie dnsy polecasz jak coś (nie będę zmieniał teraz, ale żebym na przyszłość wiedział… jak coś…)

Robisz to na karcie sieciowej (połączeniu), którego używasz. Na notebooku masz Połączenie sieci bezprzewodowej (karta Intel® WiFi Link 1000 BGN) dla karty Wi-Fi oraz masz Połączenie lokalne (karta Atheros AR8152 PCI-E Fast Ethern et Controller (NDIS 6.20)) dla połączeń po kablu. Jeżeli łączysz się po Wi-Fi, to zmień ustawienia dla Połączenie sieci bezprzewodowej, jeżeli łączysz się po kabelku, to zmień ustawienia dla Połączenie lokalne.

Chyba, że ustawisz ręcznie DNSy na routerze, wtedy jeżeli we właściwościach połączenia na komputerze będziesz miał zaznaczone automatycznie uzyskiwane adresów serwerów DNS, to zostaną one pobrane z routera.

Jak zmienić adresy DNS? oznaczaja-bledy-dzienniku-zdarzen-t494507.html#p3117944

prawidlowe-ustawienia-serwera-dns-konfiguracji-tcp-t490281-30.html#p3099455

Ja używam DNS od Telekomunikacji Polskiej, czyli 194.204.152.34, 194.204.159.1. Kiedyś używałem OpenDNS 208.67.222.222, 208.67.220.220.

Pozdrawiam.

A jak mam dowiedziec sie jak sie łącze? Mam jak juz kiedyś pisałem na balkonie taką skrzynkę na rurce z której kabelek prowadzi do routera (końcówka zmontowana końcówka łączy kabel z kabelkiem od routera i i zasilaczem który jest w kontakcie - PS te dwa kabelki łączy taka kostka, fabrycznie) Natomiast jest jeszcze drugi kabelek wpięty w router który łączy ze sobą własnie router i komp stacjonarny. Jak mam na tej podstawie wywnioskować jak się łącze? I czy twoim zdaniem ta konfiguracja internetu nie jest zrobiona ot tak aby sobie firma więcej zarobiła?

Z tego co podałeś, to:

- na komputerze stacjonarnym łączysz się po kabelku, używasz karty Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit, używasz “Połączenie lokalne”,

- na notebooku łączysz się bezprzewodowo, używasz karty Intel® WiFi Link 1000 BGN, używasz “Połączenie sieci bezprzewodowej”,

  • na notebooku posiadasz kartę sieciową przewodową służącą do łączenia się po kabelku, czyli Atheros AR8152 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20), ale w tej chwili nie używasz jej (pooglądaj laptopa z każdej strony, nie masz tam podłączonego kabelka sieciowego http://m1.agitomedia.pl/image/700x700/0 … 8462.2.jpg)

Jeżeli chcesz gdzieś wprowadzić zmiany, to proponuję dla połączeń sieciowych, których używasz (dlaczego? dlatego, że ich używasz), zaznaczyłem je w swojej wiadomości.

Co do reszty, nie znam się, nie wypowiadam się.

Dodane 20 lipca 2012 14:20:53

Jakbyś porobił zdjęcia tego wszystkiego o czym piszesz, podał, że korzystasz z usług http://www.tel-komp.pl i założył temat w dziale “Sieci”, to myślę że ktoś mógłby Ci wytłumaczyć w jaki sposób łączysz się z internetem.

Ale gdy ja pytałem Cię, o to w jaki sposób łączysz się z internetem, to chodziło mi o to połączenie sieciowe,którego używasz do łączenia się z internetem. Chodzi o to połączenie, które widzisz gdy naciśniesz logo Windows + R >>> w okno Uruchamianie wpiszesz control netconnections i klikniesz OK. Czyli np. “połączenie lokalne” lub “połączenie sieci bezprzewodowej”.

o jakie zmiany chodzi bo nie rozumiem

Na stacjonarnym wyskakuje połączenie lokalne - połączono, z zaporą - realtek…

Na notebooku wyskakują:

  • Połączenie lokalne - kabel sieciowy jest odłączony atheros…

  • Połączenie sieci bezprzewodowej - www.tel-komp… - Intel…

Zmianę adresów serwerów DNS.

Przejrzałem to co wysłałeś mi tydzień temu i na podstawie tego napisałem w swojej poprzedniej wiadomości w tym temacie.

Chodzi o prywatne wiadomości? Bo jeśli tak, to lipka bo skasowałem wszystkie jak na złość

Ale ja dysponuję nimi i na ich podstawie podałem Ci to co podałem dzisiaj w nocy. Czyli informacja jakich kart sieciowych używasz.

  • na komputerze stacjonarnym łączysz się po kabelku, używasz karty Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit, używasz “Połączenie lokalne”,

  • na notebooku łączysz się bezprzewodowo, używasz karty Intel® WiFi Link 1000 BGN, używasz “Połączenie sieci bezprzewodowej”,

  • na notebooku posiadasz kartę sieciową przewodową służącą do łączenia się po kabelku, czyli Atheros AR8152 PCI-E Fast Ethernet Controller (NDIS 6.20), ale w tej chwili nie używasz jej (pooglądaj laptopa z każdej strony, nie masz tam podłączonego kabelka sieciowego http://m1.agitomedia.pl/image/700x700/0 … 8462.2.jpg)

Jeżeli chcesz gdzieś wprowadzić zmiany, to proponuję dla połączeń sieciowych, których używasz (dlaczego? dlatego, że ich używasz), zaznaczyłem je w swojej wiadomości.

no nie ma :slight_smile:

chodzi o instrukcję jak zmienić dnsy na karcie?

Tak, cały czas o tym rozmawiamy i tłumaczę, we właściwościach połączenia której karty sieciowej powinieneś zmienić ustawienia TCP/IPv4 a tam ustawienia DNS.

ok :slight_smile: