Co po formacie?

Chce sformatowac dysk, ale nie wiem co zrobić po formacie? czy system mi sie nie skasuje? zrobiłam kopie zapasową ale jak chciałam ją otworzyć to sie nie dało:( czy jak już sformatuje dysk to też się nie bedzie dało jej otworzyć? prosze o pomoc

Formatowanie to usuwanie wszystkich elementów z dysku (partycji). A na czym masz tą kopie zapasową, bo nie zrozumiałem o co konkretnie chodzi…

Na dysku D, tzn. ze system moze mi sie skasowac? pytam się bo nigdy nie formatowałam dysku…

dysk zostaje wyczyszczony i nic na nim wtredy niema, zwłaszcza systemu :slight_smile:

zamiast formatowanie może spróbuj reinstalacji

czemu chcesz formatować?

Formatowanie polega na kasowaniu wszystkich zapisanych danych na dysku twardy. Gdy wykonujesz formatowanie wszystkie pliki ulegają kasacji (dokumenty, pliki muzyczne, system operacyjny itd.) Wykonując formatowanie partycji, należy wykonać kopię zapasową ważnych dla ciebie plików na partycji, która nie będzie uczestniczyń w formacie. Jak formatujesz dysk C to ważne dane przekopiuj na D. UWAGA. Kopia zapasowa na dysku, któty jest sformatowany plikiem zapisu FAT32 nie może przekraczać 4 GB.

oraz wszzytskie programy, z których korzystasz

jest z tym trochę roboty

napisz czemu chcesz formatować, może pomożemy i nie będzie to konieczne

pozdrawiam

chce sformatowac bo mam duzo śmieci których nie moge usunąc a nawet otworzyć… i komp mi sie sam resetuje. monitor wyłancza, juz mnie to wkurza.

Komp ci się może resetować z przegrzewania się jednego z podzespołów komputera. Podaj jakie masz temperatury.

A gdzie to mozna sprawdzić?

W programie Everest lub chodząc do Biosu.

A jak się wchodzi do biosu? :mrgreen:

Ditty4 zacznij od porządnego przeczytania tego tematu

http://support.microsoft.com/kb/313348/pl

Może lepiej poproś kogoś kto zna się na instalacji i zainstaluj windowsa od nowa … Bo z tego co widzę to tutaj raczej nikt nie zdoła Ci pomóc w ten zbosób abyś zrozumiała o co biega …

Uważaj, bo za chwilę nikomu nie będzie się chciało odpowiadać na Twoje pytania… z braku czasu.

Po co chcesz wchodzić do biosu skoro możesz zainstalować program Everest dostępny na vortalu i w nim odczytać temperatury.

Nie chcę być złośliwy ale jeżeli pytasz o sposób wejścia do biosu, nie chcesz czytać tego co dostajesz do przeczytania i nie znasz się jak to napisałaś na “FATach HPFSach i innych” to czarno widzę format w Twoim wykonaniu… :roll:

Ale nich mi ktoś powie jak się wchodzi do Biosu? to bym sprawdziła te temperature i potem bym myslała co zrobić… czy formatowac czy reinstalowac, czy ■■■■■■■ wie co jeszcze

ściągnij ten program i zainstaluj

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&t=93&id=1184

tam będziesz miała temperatury

http://www.google.com/search?hl=pl&clie … Szukaj&lr=

Ciąg pytań i odpowiedzi - w wątku - skłonił mnie do sugestii :smiley:

  1. Włączyć komputer - wcisnąć F2 lub Del (i przytrzymać)
  • zgłosi się Bios: (opis komend przyporządkowanych funkcjom masz na dole ekranu)
  1. Strzałkami na klawiaturze przenieść się do sekcji Boot
  • zmienić w sekcji Boot (wciskasz enter) kolejność napędów z jakich startuje komputer na 1. ustawiasz: CD/DVD
  1. ESC i jak komp zapyta o zapisanie ustawień - >ok.

  2. Po załadowaniu systemu wkładasz płytę z Windowsem i zamykasz system

  3. Z płytą Windowsa w napędzie włączasz komputer i po zgłoszeniu komunikatu o możliwości uruchomienia systemu z płyty naciskasz dowolny klawisz.

  4. Resztę komunikatów przeczytasz na ekranie.

PS. Wcześnie zarchiwizuj dane na inny dysk, płytę lub pendriva. :shock:

Ale to juz po formacie? czy to tylko sprawdzenie temperatury? bo pokręciło mi się już :slight_smile:

przed formatem

lepiej poproś kogoś o instalację systemu lub sprawdzenie temperatur

jak widać nie będzie łatwo samemu to zrobić i pewnie tak będzie bezpieczniej