Co po zakupie laptopa można usunąć?

(natus08) #1

Witam,

nadszedł czas abym zakupił nowego laptopa i tutaj mam 2 opcje do wyboru i prosiłbym o odpowiedź :]

• zakupić laptopa u nas w Polsce z wgranym systemem?

• czy zakupić laptopa w Hiszpanii (po prostu taniej :slight_smile: ) z wgranym systemem? (czy po ściągnięciu i zainstalowaniu pl wersji cały byłby PL, czy tylko np 98% systemu?)

Jak już bym dokonał zakupu to oczywiście po wyjęciu z pudła i uruchomieniu lapka naszym oczom ukazuje się bardzo dużo zbędnych programów, programików itp.

Tutaj kolejne moje pytanie i w sumie najważniejsze, czy jakbym usunął wszystko przez "dodaj usuń", łącznie ze sterami, następnie ściągnął tylko te najważniejsze i ponownie zainstalował na kompa. Czy wszystko byłoby ok?

Chodzi mi o to, czy sterowniki muszą zostać w systemie, czy mogę je usunąć i za chwilę znów zainstalować (chcę tak zrobić bo i tak nie połapię się co jest sterownikiem a co nie xD)

Chyba, że już gdzieś istnieje na to instrukcja, którą moglibyście mi pokazać jak to wszystko zrobić.

Dodatkowo chciałbym zapytać jaki program muszę zainstalować abym zrobił płytkę recovery w razie awarii systemu? Bo przecież nie będę miał płyty windowsa :confused: Program najlepiej darmowy.

Pozdrawiam

(Drobok) #2

Program będzie zainstalowany na lapie. Ja bym kupował bez systemu i system osobno jeśli masz taką możliwość (jednak wychodzi drożej). Wywalasz wszystko co nie jest sterownikiem. Najlepiej ccleanerem, przeczyść rejestr. Jak usuwasz sterowniki to najlepiej po usunięciu skorzystać z ccleanera i zresetować komputer.

(natus08) #3

No właśnie o to chodzi żeby wyszło jak najtaniej, a jak najlepsze podzespoły. Tak to też bym zakupił osobno :slight_smile:

Czyli po tym zabiegu, który opisałeś powinienem mieć ładnie, czysto i przede wszystkim szybko?

A co do 1 pytania wiesz może jak z tym spolszczeniem ? Czy całkowite, czy nie?

(Drobok) #4

Musiałbyś kupić wersję pl, jeśli chcesz koniecznie angielską musiałbyś mieć wersję Ultimate lub Enterprise by zainstalować paczkę językową. Szybciej nie da rady, może być wolniej w wypadku złych sterowników dobranych przez ciebie (zalecałbym korzystanie z domyślnych o ile wszystko będzie działać). Najtaniej wyjdzie z systemem, jednak domyślne masz home premium na lapku więc go nie spolszczysz.

(natus08) #5

No to nieciekawie. Chyba najlepszym wyborem będzie zakup systemu w późniejszym okresie...

W każdym bądź razie dzięki bardzo za informacje, bo teraz będę wiedział co i jak zrobić.

Temacik według mnie można zamknąć.