Co podrasowac w moim PC - Games

Witam!!

Mój PC:

AMD Athlon 1700+ | Radeon 9550 | 512 Ram

I chciałbym was się spytac,co w nim podrasowac.

Bo wiecie tera nowe gierki wychodzą większe wymagania itp :wink:

Chodzi mi tylko o jedną rzecz,moim zdaniem Procka bym lepszego kupił huh? ( Chodzi mi tylko o gry ) :wink:

Jaki zasilacz?

Ile masz kasy na modyfikację?

Podkręć procka i kup nową grafę.

Zasilacz:

POWER SUPPLY:ATX 350 Watt CE

:-k Ponad 100 zł :stuck_out_tongue:

To tera zmień zasilacz żeby nie stracić tego co masz, tu nic nie opłaca się wymieniać, na lepszego proca pod sA wydasz więcej niż za np A64 3000+ AM2, inwestycja w stare tech. jest nie opłacalna karty na AGP są drogie, DDR/SDR są droższe od DDR2. Do tego Fortona MDN® THA-P lub nawet MDN.

Tobi

Więc jak mam ten procek dobry kłupic,ile wydam na niego kasy ??

Zobacz na allegro np. Athlon XP 2500+ Barton chodzi po 300 zł tyle co 3000+ 64 bitowy na am2, jak uzbierasz z 2000 zł to nie ma co myśleć o nowych grach.

Jaki proc możesz kupić to poczytaj o swojej płycie jaki max proce mogą na niej działać, ale tu się nie opłaca zmień tylko zasilacz na Fortona MDN® 350W ostatnio pojawiło się kilka na allegro i zbieraj na nowszy sprzęt.

a ja tak z innej beczki wystrzele :wink: ze jednak w kompa to nie warto ciagle pakowac tyle kasy :confused: no chyba ze ktos ma jej duzo i nie ma na co wydawac :wink: ostanio mysle zeby kupic konsole i grac sobie na konsoli a nie bawic sie w ciagle upgrady kompa :wink:

pozdraiwam :slight_smile:

Poczytaj sobie tę stronkę…

http://pclab.pl/art5696.html

Mam do was pytanko!

Chiałbym podkręcic procka (1700+) do ilu,i tak żeby w 99% mi się nie spalił itp :wink:

Ze swojego Athlona 1700+ zrobiłem 2400+ (2010 MHz).

Płyta ASRock K7S8X.

Jak:

Zmiana mnożnika z 11 na 13,5

Taktowanie szyny ze 133 na 149 MHz, Mogłem do 157, ale system pracował mniej wydajnie ze względu na pamięci, które przestawiały się automatycznie na 133MHz, po przekroczeniu taktowania magistrali powyżej 149MHz.

Napięcie procesora na 1,70V.

System chodzi stabilnie, temp. procka nie przekracza 42 stopni C.

Pamięci dodatkowo podkręcam programem “Cheepomemtweak005” z poziomu “Windowsa”, na 2.2.2.6 (automatycznie w autostarcie).

PS. Rdzeń Thoroughbred-B

Seria B0

Nie wszystkie 1700+ mają odblokowane mnożniki…

Na tym zasilaczu to kom może się spalić w każdej chwili wymień zasilacz na lepszy i wtedy próbuj podkręcać do ilu się podkręci to niewiadomo nawet niby 2 te same proce mogą się różnie podkręcać. P każdym podkręceniu dobrze jest zapuścić Super PI lub SP2004 dla sprawdzenia stabilnośći.

Podkręcanie programami to nie podkręcanie, podkręca się tylko w biosie bo programowe to dziadostwo.

Jak nie jest fabrycznie odblokowany to np. ołówek, kleje przewodzące, lub może pasta termo przewodząca oparta na płynnym metalu.

“Tobi” - jeżeli znasz jakiś lepszy sposób podkręcenia timingów pamięci, gdy bios nie udostępnia takiej opcji, to się podziel swoją wiedzą. :mrgreen:

Włącz dodatkowe usługi w biosie.

Jaki masz Bios?

Ustawianie timeingów pamięci jest ukryte w menu dodatkowym.