Co potrzeba do macierzu RADI0?

Mam płytę główną Gigabyte 8I915P-D i 2 dyski seagate 160 GB. Słyszałem że jeszcze jakieś kontrolery trzeba. Czy bez kontrolera by się nie obyło?? Czy ta płyta dała by sobie rade bez niego?

Chyba macierz RAID.Jaki interfejs mają dyski?

hmm a gdzie manual można znalesc? PS. sorki literówka RAID0

manual znajdziesz na stronie producenta mobo. Do raid0 potrzebujesz dwa dyski (najlepiej takie sam), jednak na dwóch różnych dyskach (np rózni producenci,prędkości, pojemności) też postawisz RAID lecz licz się z tym, że nie będzie to super przyśpieszenie bo zawsze coś na tym stracisz - pare giga, lub szybszy dysk będzie pracował tak jak ten wolniejszy… Po za dyskami potrzebujesz kontroler - albo wbudowany w płytę lub musisz zakupić osobno. Przypuszcza, (ale nie wiem do końca) że dyski muszą pracować na tym samym “interfejsie”, czyli nie zrobisz raid0 na dysku SATA i IDE… Pamiętaj, że przy stripe wzrasta ryzyko utraty danych w wypadku awarii jednego dysku (prawdopodobieństwa zniszczenia dysku są takie same jak przy pracy pojedynczego hdd, jednak przy raid0 jak zepsuje Ci się jeden dysk to lecą ci wszystkie dane), ale jak możesz i masz na czym to stawiaj raid:) zawsze to milej popatrzeć jak coś w kompie wzrasta, a nie maleje:)

pozdro

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Inaczej temat poleci do śmietnika.