Co powoduje te błędy? (informacje w temacie)

W moim komputerze stały się dwie dziwne rzeczy.

Pierwsza z nich to, że nie można było drukować, bo nie była zainstalowana drukarka a wcześniej była zainstalowana. Rozwiązaniem problemu okazał się wyłączony “Bufor Wydruku” . Sam się wyłączył nie wiadomo jak.

Kilka dni później pojawił się drugi problem. Na komputerze jest jedno konto użytkownika, więc wcześniej system włączał się automatycznie, ale w tedy przy włączeniu komputera pojawiał się na ekranie wybór użytkownika (tak jakby było ich kilku). Trzeba było wybrać ten jeden. Przeskanowałem system antywirusem, ale nic nie wykrył. Tata rozwiązał ten problem nie wiem jak (w razie, czego się dowiem). Od tamtego czasu włącza się automatycznie.

Co może powodować te błędy?

Podejrzewam, że te dwa problemy powoduje jedna rzecz, ale nie wiem czy mam rację. Proszę o pomoc i jak najszybszą odpowiedź, bo myślę, że może się stać kolejna zła rzecz w najbliższym czasie.

I jeszcze jedna informacja: mam Windows XP

Błędy mogą być spowodowane dziesiątkami przyczyn, w setkach kombinacji. Dlatego MS udostępnił coś takiego jak Podgląd Zdarzeń Systemowych, by użytkownik mógł zobaczyć co też się w systemie niedobrego dzieje.

Na razie możesz być pewny jednej rzeczy: najgorsze już się stało

Jak mawiali starożytni: si vis pacem para bellum.

Z tym brakiem autologowania, to swego czasu najczęściej brało się to z zainstalowania .NET (pojawiało się wtedy nowe, ukryte konto użytkownika; potem chyba poprawili). Ogólnie rzeczywiście powodów może być sporo, ale niekoniecznie musi być to szkodliwy program (czasem może to być też jakaś aktualizacja, jakiś zainstalowany nowy program…). Zwrócić uwagę jednak jak najbardziej warto, bo nigdy nie wiadomo.

Jeśli chodzi o autoloowanie to ostatnio instalowałem .NET. Odinstaluje i zobacze co się stanie.

Dodane 22.04.2010 (Cz) 21:22

Odistalowałem. Dokładnie to był Microsoft .NET Framework Version 1.1. Mam nadzieję że nic nie będzie się więcej dziać.

Dodane 23.04.2010 (Pt) 13:34

Dzisiaj z koleji znowu identyczny problem z buforem wydruku. Sam się wyłączył ale już go włączyłem. Co może to powodować? Piszcie to co wam przyjdie do głowy. Odpiszczie proszę.