Co robić? Za 500 euro wysłać? Prosze o spr. IP

(Dudas bad boy) #1

Witam mam problem. Wystawiłem telefon na allegro i wszystko Ok lecz pewien użytkownik który nie dokonał pełnej aktywacji konta chce abym ten telefon (k300i) za 500 euro wysłał do nigeri. Napisałem mu że nie wierze lecz napisał żebym mu podał nr konta i mi wpłaci. I teraz mam prośbe nigdy nie umiałem korzystać z tych stron do spr. IP wiec mam prośbe moglibyście mi jego spr. nie chodzi o jakieś dokładne lecz z dokładnością do kraju. Da rade?

82.128.4.151

Z góry dziex.

(freedom) #2

omg było wiele razy. oszustwo i tyle.

daruj sobie.

(birbag) #3

jeśli wpłaci to nie widzę żadnego problemu... po otrzymaniu kasy posyłaj...

a ripe,net mówi iż...

waipayan Ghosh

address: 231, Adeola Odeku Street

Victoria Island

Lagos, Nigeria

phone: +23417751039

e-mail: _deep@multilinks.com_

(Dudas bad boy) #4

Ale czy to bezpiecznie podawać aż tak komuś obcemu nr konta? Co byście zrobili na moim miejscu?

(matfeusz) #5

Sprawdź sobie! http://www.whois.sc/ Wygląda na to że z Nigerii!

(Mireczek) #6

A czy numer konta jest zastrzeżony ?? :o Spokojnie możesz podawać bank i numer konta. Danych adresowych banki nie wymagają. Oczywiście wysyłaj, po wpłynięciu kasy na konto. I dowiedz się o koszty wysyłki.

EDIT:

Nie wszystkie banki obsługują przelewy zagraniczne !!

(Dudas bad boy) #7

A wiecie może czy inteligo ma?

(Bxlukasz) #8

nie napalaj sie tak na te pieniadze ... temat walkowany na cafe allegro ..poczytaj :x

http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f ... 8&t=481498

(Dudas bad boy) #9

Dzięki wyśle powiadomienie do allegro.

Złączono Posta : 13.02.2007 (Wto) 23:18

No ale skoro jesteś taki przekonany że to oszustwo to jak wyjaśnisz to IP z nigeri?

(freedom) #10

no bo faktycznie koleś może mieszkać w Nigerii.

zresztą na tym to polega. on Ci niby przelewa pieniądze i pokazuje dowód wpłaty, a Ty mu wysyłasz telefon. tyle, że tak naprawdę pieniądze nie zostały przelane. jakiś odsetek ludzi się na to nabiera. no, ale cóż, jeśli ktoś wierzy w bajki, że ktoś za telefon da ileś razy więcej niż jest wart, to należy mu się nauczka ^^

(Dudas bad boy) #11

No ale przecierz bym nie uwierzył dopóki siano by nie wpłyneło!

(freedom) #12

a niektórzy wierzą.

po prostu dowód wpłaty wydaje im się w 100% prawdziwy i wysyłają.

(boczi) #13

:lol:

Zamykam