Co robicie w Święta Bożego Narodzenia?

Ja wigilię spędze pewnie w domciu, do kolacji bedę cos robił w domu i na podwórku potem kolacyjka wigilijna (znowu się opcham, że przytyję 5 kg) Prezenty i TV…1-wszego dnia swiąt jade do rodziny pewnie, a drugiego rodzina przyjezdza do mnie potem na Sylwestra ide do mojej Panny i balujemy z paczką przyjaciół do białego rana u qumpla ;] Heh bardzo fajnie sie święta zapowiadają…

A mam takie pytanie czy u was na wigili jecie mięso, (teraz kościół pozwala) ?? Tak sie pytam ogónie, u mnie w ten dzień mięsa nie jemy.

No a u mnie to tak że cała rodzinka jedzie do nas na działeczke na 2 dni:P Oczywiście komp tam jest:P I billard nawet:D No a alkochol to tak czasem rodzinka se wypije ale mało:P

Siedzę w domu przed kompem ew. TV bo co roku jest Kevin :mrgreen: :mrgreen:

kosior6

U nas nie jemy mięsa…Za to moja babcia robi pyszne pierogi :slight_smile:

Wigilia to przecierz jeszcze post :stuck_out_tongue:

Wiem ale kosior6 pytał się czy jemy a ja mu odpowiedziałem

Co ty? Nie wiesz co się robi w Wigilię? Wigilia to czas spotkań w gronie najbliższej rodziny, ujrzenie po raz pierwszy od poprzeniej wigilii ciotki i wujka, “szczere” życzenia świąteczne, wymyslne prezenty, przystrajanie choinki, pierogi, oglądanie TV w gronie rodziny, zjedzenie po raz pierwszy w roku obiadu przy jednym stole z rodzicami, i jak co Wigilię zupełnie nowe propozycje filmowe Polsatu.

Do oporu. Szczególnie w drodze na Pasterkę :slight_smile:

Uwielbiam ten film :lol: co roku oglądam :stuck_out_tongue_winking_eye:

Wigilię siedzę z rodziną przy stole oglądam TV i jem różne potrawy :wink: mówimy tu też o Bożym Narodzeniu, no i oczywiście internet, e-kartki, gram w gry, czasem rodzina wpadnie, a na Sylwestra zabawa, taniec, alkohole :stuck_out_tongue: ale nie na święta… w święta się nie powinno pić takie jak Wielkanoc i Boże Narodzenie

Nie no, u mnie sie nie pije, nigdy!

Nie, u nas to tak tradycyjnie, “po staremu” jest. Nie jemy miejsca.

A tak nawiasem rozmawiając to, gdy w Wigilię chodzę po polu to, aż lepiej się chodzi niż w inne dni. :wink:

:?:

Jak zwykle, wyjście na dwór w oczekiwaniu na tą gwiazdę, modlimy się, zasiadamy do stołu, po jedzeniu są prezenty, małe ale czasem fajne

No i koniec.

ja sobie nie wyobrazam tego, aby swieta spedzać poza domem, bez rodziny, tylko u kumpla… :shock: święta to czas ciepłej atmosfery, rodzinnych spotkań, słuchania i śpiewania kolęd … to czas pachnący makowcem, wigilią i siankiem. atmosfera w domu powinna być tak cicha, jak moment łamania się opłatkiem :slight_smile:

Czekaj, czekaj… - nie rozumiem.

BTW nasunęło mnie się kolejne pytanie:

  • czy w Wigilię macie zwyczaj śpiewania kolęd czy tylko słuchania, bądź co bądź w ogóle nie ingerujecie w kolędy… :>

EDIT: Już rozumiem. Popełniłem literówki. Ma pisać oczywiście, że mięsa nie jemy, a nie że miejsca nie jemy.

Pozdro :wink:

Najpierw siedzę w domu przed kompem lub tv tak do 16 potem idę na rodzinną kolację do babci. :mrgreen: Wracam do domu rozpakowuję prezenty i potem robię różne rzeczy.

ja sobie wyobrażam

Rano to jak zawsze trzeba coś pomóc, posprzątać itd.

Potem na dworek tak do 15-16 i do domu, wieczorkiem kolacja i później zaczynamy świętowanie :wink:

Wigilii spokojnie chyba w tym roku nie zjem :?

Ja tam zawsze coś nagram na cd i sie puszcza na kinie domowym w salonie ;]

wigilia -wolne

1 i 2 dzien swiat - praca

;\

bywa

dobrze ze chociaż W Wigilie masz wolne

Ja tez nie będę jadł wigilii :stuck_out_tongue: Alkohole i mięsa - BRAK. Tradycja, której się trzymam.