Co sądzicie o Amazon Kindle 3?

Ostatnio przez przypadek natknąłem się na to urządzenie w sieci i bardzo mi się ono spodobało.

Chciał bym usłyszeć opinie przede wszystkim posiadaczy ale tak że osób które miały z nim kontakt :stuck_out_tongue_winking_eye: .

Czy warto zainwestować w ten wynalazek czy może są jakieś lepsze i tańsze czytniki ?

Napiszcie dodatkowo jego wady i zalety.

Z góry dzięki.

Tutaj na blogu masz ładnie opisane: http://www.dobreprogramy.pl/Meszuge/Cal … 24525.html

I tutaj też: http://www.dobreprogramy.pl/januszek/Am … 23164.html

Jeśli czytasz - to warto.

Ma 6-cio calowy wyświetlacz z najlepszym jak do tej pory ekranem e-papierowym.

Są tańsze ale gorsze.

W wersji 3G masz usługę, która umożliwia korzystanie z internetu - kindle zaznacza, że to usługa testowa i może kiedyś ją wyłączyć.

Czyta się bardzo dobrze. Nie należy zrażać się 6 calowym wyświetlaczem, ponieważ wbrew pozorom (opinie innych użytkowników) 10 calowiec jest za duży i nie wygodny. Przy porządnym sformatowaniu tekstu , mieści się jego tyle samo co w zwykłej książce.

Bateria starcza na miesiąc normalnego czytania. Chyba, że korzystasz z wifi dosyć często to oczywiście trochę krócej.

W kindle, możesz czytać każdy format książki uprzednio skonwertowany do swojego formatu. Jeśli miałeś swoje stare e-booki można je spokojnie czytać na czytniku.

I jeszcze jedna ważna - kupować na Amazonie, taniej, wbrew pozorom bezpiecznie, no i pełny serwis poprzez zakup urządzenia na siebie a nie przez pośrednika.

@walker13150

Dzięki za linki ale to już widziałem :stuck_out_tongue_winking_eye: Szukam informacji na ten temat już od paru dni. Sporo się naczytałem a teraz zależy mi na opiniach bezpośrednio od użytkowników.

@dark__jedi

Własnie o coś takiego mi chodziło :stuck_out_tongue_winking_eye:

Mam pytanie :stuck_out_tongue_winking_eye: Pokrowiec/Etui jest niezbędne ? I jak z czytaniem w nocy ? Najlepiej kupić lampkę doczepianą czy korzystać z takiej jak do czytania normalnych książek ?

Raczej pokrowiec trzeba posiadać. Bądź co bądź matryca jest narażona na uszkodzenia, a nie jest to ekran dotykowy.

W nocy czytasz jak zwykłą książkę, czyli przy świetle.

Którą lampkę wybrać, nie wiem. Zależy, kto co lubi. Po prostu czytnik należy traktować jako zwykłą książkę.

Ciekawe jest to, że jak zmęczy cię czytanie, po prostu go odkładasz nie wyłączając, bo i tak nie pobiera energii. Pobiera jedynie podczas zmiany strony.

Z wiedzy forumowej: komuś zbił się wyświetlacz (usiadł na nim). Wysłał do amazona z nadzieją, że mu tanio naprawią. Dostał nowe urządzenie, tak po prostu.

Z tego co wiem urządzenie po odłożeniu bezpośrednio w trakcie czytania pobiera dalej energie przecież jakoś musi wiedzieć czy nacisnąłeś przycisk :stuck_out_tongue_winking_eye: a ekran pobiera energie tylko w trakcie zmiany obrazu bo jest wykonany w technologi e-ink ;). Gdyby wcale czytnik nie pobierał energii nie potrzebna by była funkcja uśpij :stuck_out_tongue_winking_eye:

Ponieważ brakuje mi 0,5 roku do 18 czy mógł bym użyć konta izzyKonto w mbanku do zakupu urządzenia i książek na amazon ?

W takim razie bierze tyle samo energii co oczekując na wciśnięcie przycisku on/off kiedy jest wyłączony.