Co sądzicie o gotowych komputerach

… sprzedawanych w takich sklepach jak Vobis, czy też Komputronik?

najgorsze co może być

Dużo droższe niż by samemu złożyć z identycznych części.Słabe płyty główne,słabe karty graficzne ale za to z “ogromną” ilością pamięci-dużo ludzi się na to nabiera.

Niekoniecznie, najwidoczniej nie pracowałeś nigdy np na oryginalnym Dellu.

W firmie w której pracowałem jakiś czas temu były właśnie wspomniane komputery Dell’a.

Nie pamiętam ich konfiguracji ale muszę powiedzieć, że to bardzo dobry sprzęt jeśli chodzi o gotowe zestawy :slight_smile:

A co do biedronkowych kompów itp. to wiadomo…porażka :x

nie, nawet posiadam takiego della. Mi chodzi o komputery składane przez sklepy

Porządne zestawy Vobisa biją na głowę składaki, męczone przez partaczy na zapleczu sklepiku w Pcimiu Górnym na warsztacie pomiędzy pudełkiem po pizzy i niedopitą kawą w plastikowym kubku. Oczywiście za nazwę się płaci, ale w zamian otrzymujemy stabilnie pracujący sprzęt. I oczywiście nie mówię tutaj o zastawach za 1000 zł

:stuck_out_tongue:

Możesz wkleić linka do takiego zestawu?

A co ci to da ??

Spytaj się tych co byli na zlocie co mieli okazję testowac i na czym pracować.

http://www.allegro.pl/item547532967_amd … wa_wa.html

4 rdzenie, zintegrowana grafika

==========

http://sklep.vobis.pl/oferta/komputery/ … aster.aspx

oprócz tego resztę mają w porządku

Mają często 32 bitowy system,który nie widzi tych czterech GB,tylko 3.25 - sam widziałem tekst na konfiguracji Vobisa - “Pamięć 4 GB - ograniczenie systemowe do 3.25 GB” - wgrany 32 bitowy Windows zamiast 64 bit

A niekoniecznie…

Ja korzystam od 7 lat z kompow zrobionych przez “partaczy” w małym sklepiku i od 7 lat jestem zadowolony. Nie mowiac już o tym ile kasy zaoszczedziłem :wink:

Bo trzeba właśnie wiedzieć co ma być w środku,a ludzie się łapią na słabą grafikę z 1 GB pamięci (bo dużo) - najczęściej słaba jest karta grafiki,albo są włożone wolne pamięci.

Albo słaby dwurdzeniowiec Intel Pentium Dual Core

Mówisz o E5200?

Po OC bije większość C2D

nie przesadzajmy z tym złem jakim są gotowe zestawy nawet z marketu, nie każdy oczekuje super wydajności czy “2 klatek na sekundę więcej” w grach, na co dzień i tak te komputery wykorzystywane są do zadań jak prosta obróbka zdjęć z imienin u babci, napisania donosu na szczekającego psa sąsiada czy wysłania emajla do cioci w USA :smiley:

takich komputerów jest mnóstwo w polskich domach i potrafią działać przez wiele lat bezawaryjnie !

Komputer Świat kiedyś robił test składaków , wygrał komp z Komputronika miejsce drugie gotowiec od HP a miejsce trzecie to sprzęt od VOBIS

Tyle, że jaka była ich cena. Komputronik posiada w swej ofercie ładne komputery HighEndowe

Powiem tak; zestawy składane przez firmy typowo zajmujące się branżą komputerową np.DELL są bardzo dobre, wszystko jest z nimi jak trzeba, trochę niżej są PC z Vobis czy Komputronik, niektóre są udane niektóre nie, natomiast za badziew uznaję takie z biedronki czy media-markt, podzespoły w nich są kiepsko dopasowane (np core2quad do grafiki 25+ i 2 GB ramu) do tego dochodzi brak szerszych info o produkcie np. prod pamięci RAM, bufor HDD itd

Ja też popieram to zdanie.

Miałem gotowego HPiaka i dobrze się spisywał.

Ale te zestawy na allegro to już przesada.