Co sądzicie o karcie ATI Sapphire Radeon 9200

Witam chcialbym się dowiedzieć co sądzicie o karcie ATI Sapphire Radeon 9200 128MB DDR 128BIT , pomimo moich wcześniejszych tematów jakoś nikt nie potrafił mi konkretnie poradzić , więc wybrałem właśnie taką. Mam nadzieję że to niezły wybór dysponując małą gotówką. Zaznaczę tylko że raczej nie korzystam z gier na PC. Więc myślę że będzie ok. Moja stara była: GeForce2 MX/MX 400 64MB

karta syf :wink: tak w skrócie

hmmm… :frowning: dlaczego ???

Jeśli grasz tylko w stare gry (jak ja zresztą :wink: lub nie grasz wcale to karta będzie spisywała się bez zarzutu, zresztą kiedyś ATI dawały lepszej jakości obraz do codziennej pracy, Geforce’y były głównie do gier, nie wiem jak jest teraz ale pewnie podobnie.

nie gram

wcale w gry , chodzi mi tylko o w miarę możliwości za tą kasę dobrą kartę

Karta jest dobra i tyle.

Jeżeli już ktoś pisze, że karta jest dobra czy zła, to niech się wysili i poda rzeczowe argumenty. Jak na razie temat kwalifikuje się do śmietnika.

9200 z tego co pamiętam to ma problemy na niektórych płytach, wogle nie startuje.

Radeon 8500 w miarę wydajny i podaje obraz dobrej jakości.

Moja płyta główna to :

Nazwa płyty głównej Soltek SL-75DRV(-X)/DRV2/DRV4/DRV5

Właściwości magistrali FSB:

Typ magistrali DEC Alpha EV6

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz

Przepustowość 2133 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci:

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 100 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 200 MHz

Przepustowość 1600 MB/sek

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej:

Typ magistrali VIA V-Link

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 267 MHz

Przepustowość 267 MB/sek

Producent płyty głównej:

Nazwa firmy Soltek Computer Inc

Złączono Posta : 09.01.2007 (Wto) 12:23

czyżbym mógł mieć jakieś problemy z instalacją tej karty ???

ogólnie syf nie karta, poprzednio miałem Radeona 9250 i co wiadomo mi to jedno i to samo w sumie jest czyli słabe i mało wydajne ale jeżeli to ma być grafa nie do grania to w sumie można ale jak do grania to nie polecam…juz lepiej nie wiem jakiegoś GF 3 ???

Radek 9250 jeszcze gorszy od 9200… ale z tych RAdków z niskiej półki najlepszy Radek 9000Pro a można go mieć za cenę podobną do Radka 8500(ten jednak nieco droższy ale znacznie wydajnieszy) czyli za 70zł na przykład na allegro czyli grosze…

Ja mam “HiS Excalibur Value RADEON 9000 64Mb / 128BiT” I jestem z niej zadowolony (wcześniej miałem GeForce 4 MX 440 64MB / 64BiT i różnica jest bardzo duuża)

dzięki wszystkim za wypowiedzi , tak myślałem że nie jest aż tak żle , mam nadzieję że będe zadowolony i do moich potrzeb wystarczy.

Pozdrawiam .

No no no, widzę że masz ten sam problem co ja ok. 2 m-ce temu :wink:

Ja miałem GeForce 2 MX 200 32 MB i zmieniłem ją na GIGABYTE Radeon 9550 256 MB 128 BIT i śmiga jak trzeba :wink: Udało mi się bo kupiłem ją nową (miesiąc używana + gwarnacja) za 165 zł a zupełnie nowa kosztuje ok 250 zł

Więc to mi się udało, nie polecam takiej karty, którą wybrałeś bo moim zdaniem za pół roku ta karta to będzie antyk.

Pzdr.!

Karta typ biurowo - multimedialny i do takich celów spokojnie wystarczy.

antyk nie antyk ważne żeby spełniała moje wymagania o których w poprzednim poście pisał Mode.

Poprzednia to był antyk , myślę że mimo tego że nie jest to jakaś super grafa to w zupełności mi wystarczy i zobaczę różnicę pomiędzy nią a tym co miałem czyli GeForce2 MX/MX 400 64kb

Ja mam ta karte u siebie na kompie (komp 3 letni) jest to dosc stara karta moze miec problemy z grami typu NFSU1,2 ja mam zamiar sie tego syfu pozbyc w najblizszym czasie

pozdrawiam