Co sądzicie o moim kompie?

Są święta , a znając życie to mikołaj będzie szczodry i trochę mi kasy wpadnie do kieszeni :slight_smile: I zastanawiam co wymienić se w kompie . Oto on

E6300 1,86@2.9

2GB ram 800mhz (2x512 geil cl4 , 2x512 patriot cl4)

8800gs 384/192 (kręcony proc.650 pamięć 950 shader1630)

Gigabyte Ep35c-ds3r

Asus Xonar

Seagate st3250620as (250gb . 16mb , 7200obr)

Jak sądzicie jaki jest najsłabszy punkt tego kompa ? Ile jeszcze kasy niewiem ile będzie miał ale myśle że nie mniej niż 300zł.

To jest link do wyników w 3dmark 06

http://img525.imageshack.us/my.php?image=komphu7.jpg

Ciekawe jaki zasilacz? A obudowa? Głośniki/słuchawki (do takiej karty by się przydały jakieś porządne)?

Tak poza tym to całkiem spoko komputer, coś Ci za słabo chodzi? Gierki? Wymiana dla samej wymiany się nie opłaca, z miesiąca na miesiąc (pomijając święta) za daną kwotę można kupić lepszy podzespół i ostatecznie na dłużej Ci wystarczy.

Zasilacz to Ocz sxs 500w

Obudowa nie wiem jak się nazwa vampire coś takiego (wentylator z przodu i z tyłu)

głośniki mam 2.0 (kolumny) wzmacniacz od akai i słuchawki philips shp8900

i chłodzenie wodne mam :smiley:

Ten komp ma być do gier :smiley: To jak myślicie czy opłaca się coś wymieniać ?

A może ramy na 4gb ? Mam viste ultimate 32bit

ja bym wymienił kartę graficzną na radeona 4850 a to 8800 sprzedał :o

Powiedział co wiedział.

Jakby mu to dużo dało >_>

Nobody , poczekaj na premiery nowych kart i procków. Wtedy będzie można coś pomyśleć.

on ma 8800GS więc zmiana na radka 4850 dużo by dała :slight_smile: … tylko ż ta kart troszke jest teraz droga

Ja bym sobie 4GB ram kupił (2x2gb 800MHz lub 1066MHz) i system 64bitowy. Reszty to chyba nie ma sensu wymieniać. Procesor podkręcony, grafa też, czego więcej :stuck_out_tongue:

noja karta poszła by za ok 250 + 300 ze świąt(300 to minimum) to będzę miał ok 550 zł to radka 4850 bym kupił . 4gb ramu to z jakiej firmy i jaki model wcześnij myślałem na temat geil black dragon , ocz reaper lub patriot tylko nie pamiętam nazwy .

kup sobie nowa myszke i podkladke jak zostanie kasa

jak ramy do OCZ Reaper 800MHz CL4, albo Patriot EP LLK 800MHz CL4

specjalized ,

Raczej cokolwiek 800MHz CL4 z radiatorami… nie ma sensu wypatrywanie konkretnych marek…

Za niecałe 250zł można dostać zestaw 2x2gb adata 1066+… jeśli nie to to nic nie zmieniałbym w tym zestawie… kto wie… może tego ramu sensu nie ma zmieniać bo miarodajny upgrade będzie możliwe zapewne dopiero za mniej więcej rok, a wtedy pewnie ddr’y 3 będą w zbliżonej, a nie 2x wyższej, cenie.

W takim razie czekać z kasą na lokacie, chyba że już teraz chcesz w coś pograć i nie idzie Ci.

Najprędzej wymieniłbym kartę graficzną na HD4850 (jakiegoś Palit Sonic) i RAM zamienił te Twoje kości na komplet 2x2GB. Ale dopiero jak gierki przestaną łazić, albo szczyt wykorzystania pamięci będzie dochodził do 2GB.